Konsola Loupedeck+ teraz także ze wsparciem dla Photoshopa. Pobierz najnowsze oprogramowanie

Konsola Loupedeck+ teraz także ze wsparciem dla Photoshopa. Pobierz najnowsze oprogramowanie

Producent konsoli Loupedeck udostępnił aktualizację oprogramowania, która pozwala na korzystanie z funkcji urządzenia także w programie Photoshop.

Integracja zaprezentowanej w tym roku konsoli Loupedeck+ z Photoshopem to reakcja na sygnały użytkowników, którzy w swojej pracy używają różnych aplikacji do edycji zdjęć. Już we wrześniu producent wprowadził wsparcie dla programu Adobe Premiere, teraz rozszerza je o flagową aplikację do edycji ze stajni Adobe. Tym samym konsola pozwolić na jeszcze bardziej intuicyjną i szybszą pracę w środowisku programów do obróbki.

Nowe funkcje Loupedeck+ w obsłudze Photoshopa:

  • Pełna elastyczność konfiguracji i dopasowanie do systemu pracy użytkownika w pracy z Photoshop CC
  • Intuicyjne funkcje, które przyspieszają edycję: zmiana z bieżącego na poprzednie narzędzie, resetowanie przenikania lub dopasowanie wyświetlania obraz do ekranu po naciśnięciu przycisku
  • Możliwość skupienia się na obrazie zamiast nawigacji po nim: minimalizacja wykorzystania myszki, przewijania i trafiania w małe ikonki programu
  • Bardziej bezpośredni dostęp do narzędzi, funkcji, warstw i innych opcji programu Photoshop w celu zaoszczędzenia czasu
  • Doskonała kontrola warstw poprzez przenoszenie, grupowanie, łączenie, dostosowywanie krycia, wypełnienia, widoczność ub maskowanie
  • Możliwość uruchomienia inteligentnego filtru za pomocą konfigurowalnych przycisków Loupedeck+
  • Tryb niestandardowy, który daje jeszcze więcej możliwości mapowania różnych funkcji programu Photoshop na Loupedeck+
  • Możliwość tworzenia własnych akcji i uruchamiania ich za pomocą konfigurowalnych przycisków Loupedeck+

 

- Naszym celem jest, aby procesy edycji zarówno u hobbistów, jak i profesjonalnych fotografów były bardziej intuicyjne i wydajne. Nieustannie pracujemy nad integracją Loupedeck+ z oprogramowaniem, które wykorzystywane jest i cenione w branży twórczej - komentuje Mikko Kesti, założyciel i dyrektor generalny w Loupedeck. - Członkowie społeczności użytkowników naszego sprzętu podkreślali swoją chęć do wykorzystania konsoli w pracy z Photoshopem i to jest ukłon w ich stronę. Po integracji Loupedecka z Adobe Lightroom i niedawnym wprowadzeniu obsługi dla Adobe Premiere Pro, ten kolejny etap naszego rozwoju potwierdza dalszą chęć wspierania rozwoju fotografii.

To jednak nie koniec dobrych wiadomości dla osób zainteresowanych urządzeniem. Jak czytamy w informacji prasowej, w niedalekiej przyszłości zostanie zintegrowany również z kolejnymi produktami firmy Skylum, włączając Skylum Luminar (już teraz konsola oferuje wsparcie dla aplikacji Skylum Aurora HDR). W roku 2019 natomiast finalnej wersji doczeka się kompatybilność z Capture One, jak również ogłoszone zostanie wsparcie dla innych programów do edycji foto i wideo.

Pobierz najnowszy firmware

Najnowsza wersja oprogramowania dostępna jest do pobrania tutaj.

Więcej informacji znajdziecie na stronie loupedeck.com.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
9
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8