Konsola Loupedeck+ teraz także ze wsparciem dla Photoshopa. Pobierz najnowsze oprogramowanie

Konsola Loupedeck+ teraz także ze wsparciem dla Photoshopa. Pobierz najnowsze oprogramowanie

Producent konsoli Loupedeck udostępnił aktualizację oprogramowania, która pozwala na korzystanie z funkcji urządzenia także w programie Photoshop.

Integracja zaprezentowanej w tym roku konsoli Loupedeck+ z Photoshopem to reakcja na sygnały użytkowników, którzy w swojej pracy używają różnych aplikacji do edycji zdjęć. Już we wrześniu producent wprowadził wsparcie dla programu Adobe Premiere, teraz rozszerza je o flagową aplikację do edycji ze stajni Adobe. Tym samym konsola pozwolić na jeszcze bardziej intuicyjną i szybszą pracę w środowisku programów do obróbki.

Nowe funkcje Loupedeck+ w obsłudze Photoshopa:

  • Pełna elastyczność konfiguracji i dopasowanie do systemu pracy użytkownika w pracy z Photoshop CC
  • Intuicyjne funkcje, które przyspieszają edycję: zmiana z bieżącego na poprzednie narzędzie, resetowanie przenikania lub dopasowanie wyświetlania obraz do ekranu po naciśnięciu przycisku
  • Możliwość skupienia się na obrazie zamiast nawigacji po nim: minimalizacja wykorzystania myszki, przewijania i trafiania w małe ikonki programu
  • Bardziej bezpośredni dostęp do narzędzi, funkcji, warstw i innych opcji programu Photoshop w celu zaoszczędzenia czasu
  • Doskonała kontrola warstw poprzez przenoszenie, grupowanie, łączenie, dostosowywanie krycia, wypełnienia, widoczność ub maskowanie
  • Możliwość uruchomienia inteligentnego filtru za pomocą konfigurowalnych przycisków Loupedeck+
  • Tryb niestandardowy, który daje jeszcze więcej możliwości mapowania różnych funkcji programu Photoshop na Loupedeck+
  • Możliwość tworzenia własnych akcji i uruchamiania ich za pomocą konfigurowalnych przycisków Loupedeck+

 

- Naszym celem jest, aby procesy edycji zarówno u hobbistów, jak i profesjonalnych fotografów były bardziej intuicyjne i wydajne. Nieustannie pracujemy nad integracją Loupedeck+ z oprogramowaniem, które wykorzystywane jest i cenione w branży twórczej - komentuje Mikko Kesti, założyciel i dyrektor generalny w Loupedeck. - Członkowie społeczności użytkowników naszego sprzętu podkreślali swoją chęć do wykorzystania konsoli w pracy z Photoshopem i to jest ukłon w ich stronę. Po integracji Loupedecka z Adobe Lightroom i niedawnym wprowadzeniu obsługi dla Adobe Premiere Pro, ten kolejny etap naszego rozwoju potwierdza dalszą chęć wspierania rozwoju fotografii.

To jednak nie koniec dobrych wiadomości dla osób zainteresowanych urządzeniem. Jak czytamy w informacji prasowej, w niedalekiej przyszłości zostanie zintegrowany również z kolejnymi produktami firmy Skylum, włączając Skylum Luminar (już teraz konsola oferuje wsparcie dla aplikacji Skylum Aurora HDR). W roku 2019 natomiast finalnej wersji doczeka się kompatybilność z Capture One, jak również ogłoszone zostanie wsparcie dla innych programów do edycji foto i wideo.

Pobierz najnowszy firmware

Najnowsza wersja oprogramowania dostępna jest do pobrania tutaj.

Więcej informacji znajdziecie na stronie loupedeck.com.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS RP - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe [AKTUALIZACJA]
14 Lut 2019
Najnowszy korpus Canona prawdopodobnie otwiera zupełnie nowy segment wśród aparatów bezlusterkowych. Najtańsza nowa pełna klatka na rynku ma być doskonałym wyborem dla bardziej ambitnych amatorów czy fotografów podróżniczych i z pozoru ma wszystko, by zadowolić doskonałą większość odbiorców. Gdzie jest haczyk?
2
Sony A6400 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
13 Lut 2019
Następca modelu A6300 wprowadza usprawnienia, które na pewno docenią zaawansowani amatorzy i osoby szukające aparatu do nagrywania vlogów i filmów do internetu. Nadal jednak ustępuje on plasowanemu wyżej, a już dostępnemu od pewnego czasu modelowi A6500. Czy to więc pozycja, którą warto się zainteresować?
1
Kilka godzin z Panasonic Lumix S1 - pierwsze wnioski
1 Lut 2019
Podczas dorocznego Digital Imaging Seminar, Panasonic zdradził wreszcie pełną specyfikację swojej pierwszej pełnej klatki, a w ręce dziennikarzy powędrowały pierwsze egzemplarze modeli S1 i S1R...
7
Tokina FíRIN 20 mm f/2 FE AF - test obiektywu
28 Sty 2019
Czy Tokina FíRIN to obiektyw, który rozgrzeje serca fotografów systemu Sony E? Producent nie ma co do tego wątpliwości. Jednak my dogłębnie przyjrzeliśmy się modelowi 20 mm f/2 FE AF.
0