To trzeba zobaczyć! Zniewalające krajobrazy Norwegii na filmie poklatkowym w jakości 8K

0

Autor: Michał Chrzanowski

3 Luty 2017
Artykuł na: 2-3 minuty

Blisko 20 tys. przebytych kilometrów, ponad 200 tys. wykonanych zdjęć oraz 4 miesiące spędzonych na edycji materiału. Koniecznie zobaczcie najnowszą produkcję Mortena Rustada. Robi ogromne wrażenie!

Time-lapse’y to jedna z popularniejszych technik filmowych. Wielu profesjonalistów wykorzystuje ją w swoich produkcjach. Jednak, aby osiągnąć zamierzone efekty trzeba wykazać się nie lada cierpliwością i zaangażowaniem. Na wykonanie zaledwie minutowego time-lapse’a trzeba poświęcić dobrych kilka godzin. Rezultaty jednak mogą być zdumiewające.

Wie o tym Morten Rustad, norweski fotograf i filmowiec, dla którego time-lapse’y są ogromną pasją i wyzwaniem. Jego najnowsza produkcja „Seasons of Norway“ to niespełna 7 minutowy film, który robi niewyobrażalne wrażenie. Tak więc usiądźcie wygodnie i rozkoszujcie wspaniałymi krajobrazami jednego z najpiękniejszych miejsc naszej planety, który zostały nagrane w jakości 8K.

 

Ze swoimi imponującymi szczytami górskimi, płaskowyżami i niekończącymi się dolinami Norwegia jest krajem, w którym przyroda ogrywa wiodącą rolę. Wykorzystując technikę time-palse chciałem ukazać upływający czas i zmieniające się pory roku - mówi Morten Rustad.

Na potrzeby powstania „Seasons of Norway“ Rustad przebył prawie 20 tys. kilometrów i wykonał ponad 200 tys. zdjęć. Do uchwycenia najcudowniejszych zakątków Norwegii używał głównie Sony A7r II i A7s oraz Panasonic GH4, a także Canona EOS 5D Mark III. Z kolei na edycję prawie 20TB materiału poświęcił aż 4 miesiące. Przyznacie jednak, całość zapada w pamięć.

Jeżeli chcecie zobaczyć więcej produkcji autorstwa Mortena Rustada to zapraszamy do odwiedzenia jego strony www.rustadmedia.com.

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Jay-Z pozywa fotografa za sprzedaż zdjęć z sesji do jego pierwszej płyty
Jay-Z pozywa fotografa za sprzedaż zdjęć z sesji do jego pierwszej płyty
Jonathan Mannion to znany amerykański fotograf związany z kultura Hiphopową, który m.in. sprzedaje produkty ze swoimi zdjęciami. Teraz znany...
0
0
Sąd apelacyjny podtrzymał wyrok w sprawie Gazety Polskiej - tygodnik umieścić ma przeprosiny na okładce
Sąd apelacyjny podtrzymał wyrok w sprawie Gazety Polskiej - tygodnik umieścić ma przeprosiny na...
Po 4 latach sprawa głośnego fotomontażu na okładce Gazety Polskiej wreszcie dobiega końca. Sąd drugiej instancji podtrzymał wyrok podtrzymał wyrok z listopada 2020.
0
2
Siła backupu - Fujifilm odmawia zapłaty haraczu hakerom
Siła backupu - Fujifilm odmawia zapłaty haraczu hakerom
Na początku czerwca serwery Fujifilm padły ofiarą hakerów. Co sobie jednak myśleli atakując jednego z najważniejszych graczy rynku backupu?
0
0
Powiązane artykuły