Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

To trzeba zobaczyć! Zniewalające krajobrazy Norwegii na filmie poklatkowym w jakości 8K

0

Autor: Michał Chrzanowski

3 Luty 2017
Artykuł na: 4-5 minut

Blisko 20 tys. przebytych kilometrów, ponad 200 tys. wykonanych zdjęć oraz 4 miesiące spędzonych na edycji materiału. Koniecznie zobaczcie najnowszą produkcję Mortena Rustada. Robi ogromne wrażenie!

Time-lapse’y to jedna z popularniejszych technik filmowych. Wielu profesjonalistów wykorzystuje ją w swoich produkcjach. Jednak, aby osiągnąć zamierzone efekty trzeba wykazać się nie lada cierpliwością i zaangażowaniem. Na wykonanie zaledwie minutowego time-lapse’a trzeba poświęcić dobrych kilka godzin. Rezultaty jednak mogą być zdumiewające.

Wie o tym Morten Rustad, norweski fotograf i filmowiec, dla którego time-lapse’y są ogromną pasją i wyzwaniem. Jego najnowsza produkcja „Seasons of Norway“ to niespełna 7 minutowy film, który robi niewyobrażalne wrażenie. Tak więc usiądźcie wygodnie i rozkoszujcie wspaniałymi krajobrazami jednego z najpiękniejszych miejsc naszej planety, który zostały nagrane w jakości 8K.

 

Ze swoimi imponującymi szczytami górskimi, płaskowyżami i niekończącymi się dolinami Norwegia jest krajem, w którym przyroda ogrywa wiodącą rolę. Wykorzystując technikę time-palse chciałem ukazać upływający czas i zmieniające się pory roku - mówi Morten Rustad.

Na potrzeby powstania „Seasons of Norway“ Rustad przebył prawie 20 tys. kilometrów i wykonał ponad 200 tys. zdjęć. Do uchwycenia najcudowniejszych zakątków Norwegii używał głównie Sony A7r II i A7s oraz Panasonic GH4, a także Canona EOS 5D Mark III. Z kolei na edycję prawie 20TB materiału poświęcił aż 4 miesiące. Przyznacie jednak, całość zapada w pamięć.

Jeżeli chcecie zobaczyć więcej produkcji autorstwa Mortena Rustada to zapraszamy do odwiedzenia jego strony www.rustadmedia.com.

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Fotoreporter raniony przez policję będzie żądał milionowego odszkodowania
Fotoreporter raniony przez policję będzie żądał milionowego odszkodowania
Zdjęcie ranionego fotoreportera Tygodnika Solidarność Tomasza Gutrego 11 listopada 2020 roku błyskawicznie obiegło wszystkie media. Postrzelony fotograf będzie domagać...
110
0
Google Photos kasuje nielimitowaną przestrzeń na zdjęcia. Macie czas do czerwca 2021
Google Photos kasuje nielimitowaną przestrzeń na zdjęcia. Macie czas do czerwca 2021
Zła wiadomość dla wszystkich, którzy zawierzyli w dożywotnią, nieimitowaną przestrzeń dyskową oferowaną przez aplikację Zdjęcia Google. Od czerwca przyszłego...
34
0
Ceny filmów Kodak w 2021 znów wzrosną. Warto kupić na zapas?
Ceny filmów Kodak w 2021 znów wzrosną. Warto kupić na zapas?
Kodak Alaris zapowiada podniesienie od nowego roku cen materiałów światłoczułych o nawet 20 procent. Tłumaczy to wzrostem kosztów spowodowanych przez światową pandemią...
6
0
Powiązane artykuły