Zobacz coroczne farbowanie rzeki Chicago z okazji dnia św. Patryka

Autor: Michał Chrzanowski

19 Marzec 2018
Artykuł na: 2-3 minuty

Farbowanie rzeki Chicago na zielono to już tradycja, bez której mieszkańcy „wietrznego miasta“ nie potrafią sobie wyobrazić dnia św. Patryka. A dzięki kolejnej produkcji Chrisa Bieli możemy zobaczyć to wyjątkowe wydarzenie na filmie poklatkowym w 4K.

Coroczne farbowanie rzeki Chicago z okazji dnia św. Patryka jest tradycją, która z punku widzenia miłośników filmów poklatkowych jest bardzo atrakcyjna. Ożywające o poranku miasto, które nabiera żywego koloru to sytuacja, której nie mógł przegapić Chris Biela - filmowiec i fotograf na stałe mieszkający w Chicago. To właśnie dzięki jego hipnotyzującym produkcjom timelapse możemy poznawać tajemnice i największe wizualne sekrety tego miasta.

- „Wietrzne MIasto“ celebruje ten świąteczny dzień każdego roku, farbując na zielono rzekę Chicago - powiedział Chris Biela. - Niezwykły, kolejny super zimny poranek przyniósł pół miliona widzów na to wyjątkowe wydarzenie. Kolor przetrwał na rzece tylko kilka godzin. Materiał filmowy nakręciłem z dachu hotelu London House Chicago. To ponad 7000 zdjęć zrobionych w ciągu 4 godzin - powiedział Chris Biela.

 

Farbowanie samej rzeki z okazji dnia św. Patryka trwa około 30 minut,a kolor utrzymuje się do 5-6 godzin. Do sfilmowania tego widowiska Biela używał Canona 5D MK III i Canona 70D z obiektywami Canon EF 16-35mm f/2.8L II USM i Canon EF 24-105mm f/4L IS II USM

Filmy poklatkowe to jego pasja, która zrodziła się około 7 lat temu. - Metodą prób i błędów doszedłem do satysfakcjonujących rezultatów, aby moc je publikować. Uwielbiam ta dynamikę zmiany obrazu w krótkim czasie, która jest często niezauważalna „gołym okiem“ - dodał Chris Biela.

Więcej prac Chrisa Biela, w tym ciekawych time lapse’ów możecie znaleźć na jego kanale na Youtube.

Skopiuj link

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Grand Press Photo 2024: Wojciech Grzędziński fotografem roku i XX-lecia
Grand Press Photo 2024: Wojciech Grzędziński fotografem roku i XX-lecia
Wojciech Grzędziński trzeci raz z rzędu wygrywa główną nagrodę Grand Press Photo - największego polskiego konkursu fotografii reportażowej i dokumentalnej. Fotoreporter otrzymał...
16
HIPA podwaja pulę nagród. Za jedno zdjęcie możecie zgarnąć tu prawie milion złotych
HIPA podwaja pulę nagród. Za jedno zdjęcie możecie zgarnąć tu prawie milion złotych
Wystartowała kolejna edycja „najbogatszego” konkursu fotograficznego na świecie. W tym roku organizatorzy Hamdan bin Mohammed bin Rashid Al Maktoum International Photography Award...
7
Profoto wchodzi na rynek wideo - nowe profesjonalne LED-y na horyzoncie
Profoto wchodzi na rynek wideo - nowe profesjonalne LED-y na horyzoncie
Lepiej późno niż wcale. Profoto zamierza rozszerzyć swoją ofertę o lampy światła ciągłego do pracy wideo. Premiera już w czerwcu.
6