Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Zobacz coroczne farbowanie rzeki Chicago z okazji dnia św. Patryka

0

Autor: Michał Chrzanowski

19 Marzec 2018
Artykuł na: 4-5 minut

Farbowanie rzeki Chicago na zielono to już tradycja, bez której mieszkańcy „wietrznego miasta“ nie potrafią sobie wyobrazić dnia św. Patryka. A dzięki kolejnej produkcji Chrisa Bieli możemy zobaczyć to wyjątkowe wydarzenie na filmie poklatkowym w 4K.

Coroczne farbowanie rzeki Chicago z okazji dnia św. Patryka jest tradycją, która z punku widzenia miłośników filmów poklatkowych jest bardzo atrakcyjna. Ożywające o poranku miasto, które nabiera żywego koloru to sytuacja, której nie mógł przegapić Chris Biela - filmowiec i fotograf na stałe mieszkający w Chicago. To właśnie dzięki jego hipnotyzującym produkcjom timelapse możemy poznawać tajemnice i największe wizualne sekrety tego miasta.

- „Wietrzne MIasto“ celebruje ten świąteczny dzień każdego roku, farbując na zielono rzekę Chicago - powiedział Chris Biela. - Niezwykły, kolejny super zimny poranek przyniósł pół miliona widzów na to wyjątkowe wydarzenie. Kolor przetrwał na rzece tylko kilka godzin. Materiał filmowy nakręciłem z dachu hotelu London House Chicago. To ponad 7000 zdjęć zrobionych w ciągu 4 godzin - powiedział Chris Biela.

 

Farbowanie samej rzeki z okazji dnia św. Patryka trwa około 30 minut,a kolor utrzymuje się do 5-6 godzin. Do sfilmowania tego widowiska Biela używał Canona 5D MK III i Canona 70D z obiektywami Canon EF 16-35mm f/2.8L II USM i Canon EF 24-105mm f/4L IS II USM

Filmy poklatkowe to jego pasja, która zrodziła się około 7 lat temu. - Metodą prób i błędów doszedłem do satysfakcjonujących rezultatów, aby moc je publikować. Uwielbiam ta dynamikę zmiany obrazu w krótkim czasie, która jest często niezauważalna „gołym okiem“ - dodał Chris Biela.

Więcej prac Chrisa Biela, w tym ciekawych time lapse’ów możecie znaleźć na jego kanale na Youtube.

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Visual Crafters - LAF AM i Masik Production łączą siły
Visual Crafters - LAF AM i Masik Production łączą siły
Na polskim rynku agencyjno-produkcyjnym dochodzi do ciekawej fuzji. Od teraz LAF AM i Masik Production bedą działać pod wspólnym szyldem Visual Crafters, który ma być...
2
0
Koniec Photokiny. Słynne targi fotograficzne zawieszone do odwołania
Koniec Photokiny. Słynne targi fotograficzne zawieszone do odwołania
Organizatorzy poinformowali o bezterminowym zawieszeniu targów sprzętu foto i wideo Photokina w Kolonii. Powód: "spadki na rynku obrazowania”.
33
1
Fotoreporter raniony przez policję będzie żądał milionowego odszkodowania
Fotoreporter raniony przez policję będzie żądał milionowego odszkodowania
Zdjęcie ranionego fotoreportera Tygodnika Solidarność Tomasza Gutrego 11 listopada 2020 roku błyskawicznie obiegło wszystkie media. Postrzelony fotograf będzie domagać...
111
0