Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

„Destination DC”, czyli ludzka twarz stolicy USA

0

Autor: Michał Chrzanowski

2 Styczeń 2017
Artykuł na: 4-5 minut

Zapewne niejednokrotnie widzieliście time-lapse’y, które prezentują uroki natury i piękno krajobrazu. Jednak film Destination DC autorstwa Daniela Dawley’a i Jayrola San Jose ze studia Swell jest zupełnie inny niż to z czym do tej pory mogliście się zetknąć.

Produkcja Destination DC w wykonaniu Daniela Dawley’a i Jayrola San Jose nie skupia się na historii oraz na zabytkowej architekturze stolicy USA. Jej bohaterami są ludzie, a to wznosi time-lapse na zupełnie wyższy poziom i pokazuje nam bijące serce Washingtonu DC.

Dwa lata temu w lipcu zaprezentowaliśmy film Northern Hospitality, który był time-laps’em w najczystszej postaci. Wtedy byliśmy bardzo zdenerwowani, jednak produkcja została bardzo dobrze przyjęta. Już wtedy mieliśmy w planach opracowanie zupełnie innego i dotąd niespotykanego projektu. W maju ubiegłego roku polecieliśmy do Washingtonu DC, by nagrać nowe materiały, a teraz z radością prezentujemy nasz ostatni projekt, Destination DC – powiedzieli członkowie studia Swell.

 

Destination DC to w kilku słowach intensywna wycieczka po stolicy Stanów i ukazanie najważniejszego elementu miasta – człowieka. Daniel Dawley i Jayrol San Jose chcieli omijać popularne turystyczne szlaki i unikać prezentowania dobrze znanych miejsc. Ich celem było stworzenie filmu, który będzie ukazywał zupełnie inne oblicze miasta. Do wykonania tego time-lapse’a korzystali głównie z zaawansowanych filmowych funkcji aparatu Sony A7s II. 

Więcej prac Daniela Dawley’a i Jayrola San Jose znajdziecie na stronie swell.tv.

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Stan wyjątkowy w Japonii - opóźnienia i zmiana strategii wśród producentów foto w roku 2021
Stan wyjątkowy w Japonii - opóźnienia i zmiana strategii wśród producentów foto w roku 2021
W związku z wprowadzeniem w Japonii obostrzeń związanych z pandemią, duża zmiana strategii i planów może czekać producentów sprzętu foto i wideo. Opóźnienia w dostawach również mogą wystąpić.
2
0
Produkty SmallRig w ofercie Focus Nordic Poland
Produkty SmallRig w ofercie Focus Nordic Poland
Klatki, uchwyty i oparcia naramienne dla operatorów i fotografów marki SmallRig trafiły do oferty jednego z największych dystrybutorów sprzętu foto i wideo, firmy Focus Nordic Poland
0
0
Canon pracuje nad szybką matrycą o dużej rozdzielczości w technologii warstwowej
Canon pracuje nad szybką matrycą o dużej rozdzielczości w technologii warstwowej
Canon często wskazywany jest jako ten, który pod względem technologii sensorów ciągle pozostaje w tyle za konkurencją. Wygląda jednak na to, że producent nie próżnuje...
1
0