Urbanique Chicago, czyli wyjątkowy time-lapse „wietrznego miasta“ w 4K

0
Michał Chrzanowski
21 Listopad 2016
Artykuł na: 4-5 minut

Chris Biela powrócił i to w bardzo dobrym stylu. Zaprezentował kolejny imponujący time-lapse Chicago. Prace nad jego produkcją trwały 8 miesięcy, zaś całość została nagrana w jakości 4K. Efekt? Zobaczcie sami - robi wrażenie.

Time-lapse’y są coraz bardziej popularne. Wielu filmowców wykorzystuje tę technikę w swoich produkcjach. Jednak, aby dobrze jej użyć trzeba wykazać się nie lada cierpliwością i zaangażowaniem. Na wykonanie zaledwie kilkusekundowego time-lapse’a trzeba poświęcić dobrych kilka godzin. Efekty jednak mogą być zdumiewające.

Wie o tym amerykański filmowiec i fotograf Chris Biela, który na stworzenie Urbanique Chicago poświęcił ponad 8 miesięcy. W tym czasie wykonał około 65 tys. zdjęć i 250 nagrań wideo, które złożyły się na wyjątkowy, 3:36 minutowy time-lapse ukazujący uroki „wietrznego miasta“. Całość została zarejestrowana aparatem Canon 5D Mark III, przy użyciu zaledwie trzech obiektywów Canon EF 16-35mm f/2.8L II, Canon EF 24-105mm f/4L IS II USM i Sigma 150-500mm f/5-6.3 APO DG OS HSM. Efekty tej pracy zobaczcie sami. Produkcja robi wrażenie.

 

„Podczas tworzenia tego projektu, ktoś mnie zapytał czy nie boję się fotografować nocą. Teraz mogę powiedzieć, że czasem było to niebezpieczne - zwłaszcza w niektórych miejscach. Ale ogólnie w Chicago mieszkają mili i bardzo pomocni ludzie, dlatego też nie wpadłem w żadne tarapaty“ - mówi Biela. „Największym wyzwaniem nie były mroźna pogoda, deszcz czy też śnieg. To gospodarowanie czasem pomiędzy rodziną, pracą na pełny etat a fotografowaniem było najtrudniejsze. Czasem czułem, że coś tracę“ - dodaje.

Więcej prac Chrisa Biela, w tym ciekawych time lapse’ów możecie znaleźć na jego kanale na Youtube.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Oto 7 projektów, które rywalizują o tytuł najlepszego fotoreportażu roku. Finaliści 2. edycji Konkursu im. Krzysztofa Millera
Oto 7 projektów, które rywalizują o tytuł najlepszego fotoreportażu roku. Finaliści 2. edycji...
Reportaże o uchodźcach, osobach starszych, Wielkim Tygodniu na Sycylii, handlu ludźmi we Włoszech, ruchu Glitter Confusion, niepełnosprawnym kulturyście oraz podróży...
36
0
Widziałeś reklamę statywów Peak Design w śmiesznie niskiej cenie? Nie daj się nabrać, to oszustwo
Widziałeś reklamę statywów Peak Design w śmiesznie niskiej cenie? Nie daj się nabrać, to oszustwo
Peak Design Travel Tripod to jeden z najciekawszych statywów ostatnich lat. Okazuje się, że ktoś próbuje wykorzystać popularność projektu w serwisie Kickstarter (ponad...
17
0
Wiklinowa historia - jak ewoluują trendy fotograficzne
Wiklinowa historia - jak ewoluują trendy fotograficzne
Jedno krzesło, tysiące zdjęć. Od wyposażenia werand majętnych obywateli do symbolu ruchu Czarnych Panter w ciągu stu lat.
10
0