Urbanique Chicago, czyli wyjątkowy time-lapse „wietrznego miasta“ w 4K

Autor: Michał Chrzanowski

21 Listopad 2016
Artykuł na: 2-3 minuty

Chris Biela powrócił i to w bardzo dobrym stylu. Zaprezentował kolejny imponujący time-lapse Chicago. Prace nad jego produkcją trwały 8 miesięcy, zaś całość została nagrana w jakości 4K. Efekt? Zobaczcie sami - robi wrażenie.

Time-lapse’y są coraz bardziej popularne. Wielu filmowców wykorzystuje tę technikę w swoich produkcjach. Jednak, aby dobrze jej użyć trzeba wykazać się nie lada cierpliwością i zaangażowaniem. Na wykonanie zaledwie kilkusekundowego time-lapse’a trzeba poświęcić dobrych kilka godzin. Efekty jednak mogą być zdumiewające.

Wie o tym amerykański filmowiec i fotograf Chris Biela, który na stworzenie Urbanique Chicago poświęcił ponad 8 miesięcy. W tym czasie wykonał około 65 tys. zdjęć i 250 nagrań wideo, które złożyły się na wyjątkowy, 3:36 minutowy time-lapse ukazujący uroki „wietrznego miasta“. Całość została zarejestrowana aparatem Canon 5D Mark III, przy użyciu zaledwie trzech obiektywów Canon EF 16-35mm f/2.8L II, Canon EF 24-105mm f/4L IS II USM i Sigma 150-500mm f/5-6.3 APO DG OS HSM. Efekty tej pracy zobaczcie sami. Produkcja robi wrażenie.

 

„Podczas tworzenia tego projektu, ktoś mnie zapytał czy nie boję się fotografować nocą. Teraz mogę powiedzieć, że czasem było to niebezpieczne - zwłaszcza w niektórych miejscach. Ale ogólnie w Chicago mieszkają mili i bardzo pomocni ludzie, dlatego też nie wpadłem w żadne tarapaty“ - mówi Biela. „Największym wyzwaniem nie były mroźna pogoda, deszcz czy też śnieg. To gospodarowanie czasem pomiędzy rodziną, pracą na pełny etat a fotografowaniem było najtrudniejsze. Czasem czułem, że coś tracę“ - dodaje.

Więcej prac Chrisa Biela, w tym ciekawych time lapse’ów możecie znaleźć na jego kanale na Youtube.

Skopiuj link

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Agnieszka Pajączkowska nominowana do Paszportów Polityki 2023
Agnieszka Pajączkowska nominowana do Paszportów Polityki 2023
Poznaliśmy twórców nominowanych do tegorocznej nagrody kulturalnej Paszporty Polityki 2023. W kategorii „Książka” o wyróżnienie walczy Agnieszka Pajączkowska, fotografka,...
6
Wygenerowanie obrazu zużywa tyle prądu, co naładowanie smartfona - ukryte koszty rewolucji AI
Wygenerowanie obrazu zużywa tyle prądu, co naładowanie smartfona - ukryte koszty rewolucji AI
Generatory AI ograniczają czas i środki potrzebne na wykonanie wielu prac graficznych. Szybkość i wygoda niosą jednak za soba wysokie koszty środowiskowe.
5
Myślisz, że znasz się na analogu? Weź udział w quizie i rozpoznaj rodzaje filmów po zdjęciach
Myślisz, że znasz się na analogu? Weź udział w quizie i rozpoznaj rodzaje filmów po zdjęciach
Kontrasty T-Maxa i charakterystykę HP5 Plusa rozpoznajesz z kilometra? Spróbuj swoich sił w fotograficznym quizie. Ostrzegamy, nie będzie łatwo.
7