Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Urbanique Chicago, czyli wyjątkowy time-lapse „wietrznego miasta“ w 4K

0

Autor: Michał Chrzanowski

21 Listopad 2016
Artykuł na: 4-5 minut

Chris Biela powrócił i to w bardzo dobrym stylu. Zaprezentował kolejny imponujący time-lapse Chicago. Prace nad jego produkcją trwały 8 miesięcy, zaś całość została nagrana w jakości 4K. Efekt? Zobaczcie sami - robi wrażenie.

Time-lapse’y są coraz bardziej popularne. Wielu filmowców wykorzystuje tę technikę w swoich produkcjach. Jednak, aby dobrze jej użyć trzeba wykazać się nie lada cierpliwością i zaangażowaniem. Na wykonanie zaledwie kilkusekundowego time-lapse’a trzeba poświęcić dobrych kilka godzin. Efekty jednak mogą być zdumiewające.

Wie o tym amerykański filmowiec i fotograf Chris Biela, który na stworzenie Urbanique Chicago poświęcił ponad 8 miesięcy. W tym czasie wykonał około 65 tys. zdjęć i 250 nagrań wideo, które złożyły się na wyjątkowy, 3:36 minutowy time-lapse ukazujący uroki „wietrznego miasta“. Całość została zarejestrowana aparatem Canon 5D Mark III, przy użyciu zaledwie trzech obiektywów Canon EF 16-35mm f/2.8L II, Canon EF 24-105mm f/4L IS II USM i Sigma 150-500mm f/5-6.3 APO DG OS HSM. Efekty tej pracy zobaczcie sami. Produkcja robi wrażenie.

 

„Podczas tworzenia tego projektu, ktoś mnie zapytał czy nie boję się fotografować nocą. Teraz mogę powiedzieć, że czasem było to niebezpieczne - zwłaszcza w niektórych miejscach. Ale ogólnie w Chicago mieszkają mili i bardzo pomocni ludzie, dlatego też nie wpadłem w żadne tarapaty“ - mówi Biela. „Największym wyzwaniem nie były mroźna pogoda, deszcz czy też śnieg. To gospodarowanie czasem pomiędzy rodziną, pracą na pełny etat a fotografowaniem było najtrudniejsze. Czasem czułem, że coś tracę“ - dodaje.

Więcej prac Chrisa Biela, w tym ciekawych time lapse’ów możecie znaleźć na jego kanale na Youtube.

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Visual Crafters - LAF AM i Masik Production łączą siły
Visual Crafters - LAF AM i Masik Production łączą siły
Na polskim rynku agencyjno-produkcyjnym dochodzi do ciekawej fuzji. Od teraz LAF AM i Masik Production bedą działać pod wspólnym szyldem Visual Crafters, który ma być...
3
0
Koniec Photokiny. Słynne targi fotograficzne zawieszone do odwołania
Koniec Photokiny. Słynne targi fotograficzne zawieszone do odwołania
Organizatorzy poinformowali o bezterminowym zawieszeniu targów sprzętu foto i wideo Photokina w Kolonii. Powód: "spadki na rynku obrazowania”.
33
1
Fotoreporter raniony przez policję będzie żądał milionowego odszkodowania
Fotoreporter raniony przez policję będzie żądał milionowego odszkodowania
Zdjęcie ranionego fotoreportera Tygodnika Solidarność Tomasza Gutrego 11 listopada 2020 roku błyskawicznie obiegło wszystkie media. Postrzelony fotograf będzie domagać...
111
0