Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Dziewicza Namibia w time-lapsie Macieja Tomków

0

Autor: Maciej Luśtyk

24 Luty 2016
Artykuł na: 4-5 minut
W zeszłym roku operator Maciej Tomków spędził miesiąc filmując pustynie Namibii i Botswany. Zarejestrował przeszło 2 TB materiału. Zobaczcie wyjątkowy time-lapse “Undisturbed Places”, będący efektem jego prac.

Niedawno dzieliliśmy się z wami monumentalnym, amerykańskim time-lapsem Jessego Attanasio, który powstawał przez około 2 lata, ale i w Polsce znajdziemy twórców, których filmy poklatkowe zapierają dech w piersiach. Doskonałym tego przykładem jest 4-minutowy film “Undisturbed Places” nakręcony w zeszłym roku przez Macieja Tomkowa podczas miesięcznej ekspedycji w rejony pustyni Namib i kotliny Kalahari. W ciągu 28 dni autor zebrał niemal 2 TB materiału w jakości 4K. Poniższy film to selekcja najpiękniejszych miejsc, które udało mu się zarejestrować.

- Istnieją na świecie miejsca gdzie jedynym źródłem światła są gwiazdy. Ich osobliwość zachwyca, skłania do refleksji, staje się źródłem inspiracji. Miejsca te są zazwyczaj dziewicze, naturalne, nienaruszone. Są to miejsca gdzie człowiek nie przeszkadza naturze. Namibia jest jednym z miejsc o najmniejszym zanieczyszczeniu świetlnym na ziemi. Istnieją tam specjalne rezerwaty gdzie zanieczyszczenie światłem jest ograniczane do zera. Dzięki temu staje się ona głównym celem astrofotografów. - o kulisach projektu mówi Maciej Tomków.

Więcej filmów autora znajdziecie na jego profilu w serwisie Vimeo oraz na stronie maciejtomkow.com. Poniżej możecie też zobaczyć film ukazujący kulisy powstawania projektu.

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Koniec Photokiny. Słynne targi fotograficzne zawieszone do odwołania
Koniec Photokiny. Słynne targi fotograficzne zawieszone do odwołania
Organizatorzy poinformowali o bezterminowym zawieszeniu targów sprzętu foto i wideo Photokina w Kolonii. Powód: "spadki na rynku obrazowania”.
31
1
Fotoreporter raniony przez policję będzie żądał milionowego odszkodowania
Fotoreporter raniony przez policję będzie żądał milionowego odszkodowania
Zdjęcie ranionego fotoreportera Tygodnika Solidarność Tomasza Gutrego 11 listopada 2020 roku błyskawicznie obiegło wszystkie media. Postrzelony fotograf będzie domagać...
111
0
Google Photos kasuje nielimitowaną przestrzeń na zdjęcia. Macie czas do czerwca 2021
Google Photos kasuje nielimitowaną przestrzeń na zdjęcia. Macie czas do czerwca 2021
Zła wiadomość dla wszystkich, którzy zawierzyli w dożywotnią, nieimitowaną przestrzeń dyskową oferowaną przez aplikację Zdjęcia Google. Od czerwca przyszłego...
34
0
Powiązane artykuły