Dziewicza Namibia w time-lapsie Macieja Tomków

Autor: Maciej Luśtyk

24 Luty 2016
Artykuł na: 2-3 minuty
W zeszłym roku operator Maciej Tomków spędził miesiąc filmując pustynie Namibii i Botswany. Zarejestrował przeszło 2 TB materiału. Zobaczcie wyjątkowy time-lapse “Undisturbed Places”, będący efektem jego prac.

Niedawno dzieliliśmy się z wami monumentalnym, amerykańskim time-lapsem Jessego Attanasio, który powstawał przez około 2 lata, ale i w Polsce znajdziemy twórców, których filmy poklatkowe zapierają dech w piersiach. Doskonałym tego przykładem jest 4-minutowy film “Undisturbed Places” nakręcony w zeszłym roku przez Macieja Tomkowa podczas miesięcznej ekspedycji w rejony pustyni Namib i kotliny Kalahari. W ciągu 28 dni autor zebrał niemal 2 TB materiału w jakości 4K. Poniższy film to selekcja najpiękniejszych miejsc, które udało mu się zarejestrować.

- Istnieją na świecie miejsca gdzie jedynym źródłem światła są gwiazdy. Ich osobliwość zachwyca, skłania do refleksji, staje się źródłem inspiracji. Miejsca te są zazwyczaj dziewicze, naturalne, nienaruszone. Są to miejsca gdzie człowiek nie przeszkadza naturze. Namibia jest jednym z miejsc o najmniejszym zanieczyszczeniu świetlnym na ziemi. Istnieją tam specjalne rezerwaty gdzie zanieczyszczenie światłem jest ograniczane do zera. Dzięki temu staje się ona głównym celem astrofotografów. - o kulisach projektu mówi Maciej Tomków.

Więcej filmów autora znajdziecie na jego profilu w serwisie Vimeo oraz na stronie maciejtomkow.com. Poniżej możecie też zobaczyć film ukazujący kulisy powstawania projektu.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Stówka za relację z wypadku - Citizen pokazuje jak będzie ewoluował reportaż
Stówka za relację z wypadku - Citizen pokazuje jak będzie ewoluował reportaż
Media społecznościowe już dzisiaj wygrywają z portalami i agencjami pod względem szybkości przekazywania informacji. Aplikacja Citizen zatrudnia „etatowych streamerów”...
23
Transpłciowa modelka na okładce Sports Illustrated
Transpłciowa modelka na okładce Sports Illustrated
Po raz pierwszy w historii na okładce znanego magazynu Sports Illustrated pojawia się osoba transpłciowa. „Jeśli ci się to nie podoba, możesz pójść gdzie indziej....
36
Brakuje ci pomysłów na zdjęcia? Skorzystaj z generatora inspiracji Adobe
Brakuje ci pomysłów na zdjęcia? Skorzystaj z generatora inspiracji Adobe
Przeżywacie twórczy zastój? Dlaczego by nie sięgnąć po pomoc? The Inspiration Generator szybko podsunie ci pomysł na sesję.
16
Powiązane artykuły