Enlaps Tikee - wyższa klasa time-lapsów

Autor: Maciej Luśtyk

13 Styczeń 2016
Artykuł na: 4-5 minut
Tryby umożliwiające nagrywanie filmów poklatkowych oferuje już większość aparatów, ciągle jednak wymaga to umiejętności, cierpliwości i przygotowań. Teraz wszystko stać ma się proste i wygodne jak nigdy wcześniej. Enlaps to kompletne rozwiązanie, które pozwoli na łatwe zaplanowanie, rejestrację, edycję i dzielenie się filmami w internecie. W dodatku kamera może działać przez wiele dni.

Enlaps to platforma, która dla świata time-lapsów ma być tym, czym kamerki GoPro stały się dla sportowców. Otrzymujemy bowiem gotowe rozwiązanie, oferujące pełną swobodę w rejestracji filmów poklatkowych oraz narzędzia umożliwiające ich wygodne zaplanowanie, edycję i dzielenie się w internecie. Jego sercem jest dwuobiektywowa, odporna na warunki atmosferyczne kamera o nazwie Tikee. Każdy z modułów kamery wyposażono w 16-megapikselową matrycę Sony Exmor R o rozmiarze 1/2,3 cala i obiektyw o kącie widzenia 149°. Obraz z obu modułów jest łączony, pozwalając nam na tworzenie wysokiej jakości panoramicznych time-lapsów obejmujących pole widzenia około 220°. Istnieje też możliwość wykonywania zdjęć w formacie RAW.

Zobacz wszystkie zdjęcia (2)

Najciekawszą jednak funkcją kamery jest panel słoneczny umożliwiający kamerze funkcjonowanie przez wiele dni, a nawet miesięcy. Warto nadmienić, że nawet bez dostępu do światła słonecznego, w pełni naładowana bateria pozwoli urządzeniu na około tydzień ciągłej pracy. Możliwości te z pewnością ucieszą twórców, którzy swoje time-lapsy chca tworzyć na przestrzeni długiego czasu. Z kolei o bezpieczeństwo naszego sprzętu zadba system pozwalający zlokalizować jego położenie w przypadku kradzieży. Otrzymujemy też system łączności Wi-Fi, oraz slot na kartę SIM, co umożliwi nam kontrolowanie kamery i zdalne przesyłanie materiału, nawet gdy nie znajdujemy się w pobliżu. Urządzenie może też na bieżąco przesyłać zdjęcia na serwer w chmurze.

Oprócz samej kamery otrzymujemy też kompletną platformę, która zadba o to, by tworzenie filmów poklatkowych przebiegało gładko i wygodnie. Specjalna aplikacja dostępna z poziomu przeglądarki internetowej pozwoli nam zdalnie sterować ustawieniami kamery i precyzyjnie zaprogramować rejestrację materiału. Za jej pomocą dokonamy też edycji nagranego materiału, a gotowy film udostępnimy w mediach społecznościowych.

Projekt jest na razie w fazie finansowania w serwisie Kickstarter, jednak jego twórcy już zebrali całą kwotę potrzebną na produkcję urządzenia ($150 000). Gotowy produkt pojawić ma się na rynku w sierpniu 2016 roku. Przypuszczalnie zobaczymy go na tegorocznych targach Photokina. Jeśli time-lapsy to wasza pasja, możecie stać się posiadaczami Enlapsa wspierając projekt kwotą $349.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem enlaps.io oraz na stronie kampanii w serwisie Kickstarter.

]
Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Autel EVO Lite i Evo Nano - DJI będzie miało problem
Autel EVO Lite i Evo Nano - DJI będzie miało problem
Autel pokazał nowe drony reprezentujące zupełnie nowe, konsumenckie serie Lite i Nano. To w sumie 4 różne drony o imponujących możliwościach, które mają być...
6
Pixii (2021) - kolejna generacja współczesnego aparatu dalmierzowego. Czy tym razem udana?
Pixii (2021) - kolejna generacja współczesnego aparatu dalmierzowego. Czy tym razem udana?
Francuzi odpowiedzialni za stworzenie oryginalnego aparatu Pixii, prezentują jego kolejną odsłonę czy może raczej aktualizację. Nowa konstrukcja otrzymała usprawniony...
10
Nadchodzi DJI Mavic 3 - z matrycą 4/3" i drugim obiektywem tele
Nadchodzi DJI Mavic 3 - z matrycą 4/3" i drugim obiektywem tele
W sieci huczy od plotek na temat nadchodzącego drona DJI. Wygląda na to, że konsumencki Mavic może namieszać na rynku profesjonalnego wideo.
10
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)