film poklatkowy

Wszystkie artykuły z tagiem: "film poklatkowy" w serwisie fotopolis.pl:
Chcesz zacząć tworzyć filmy poklatkowe? Ten obszerny wideoporadnik pokaże Ci jak robić to dobrze
Ostatnimi czasy timelapsy stają się coraz bardziej popularne. Choć podstawy są bardzo proste, opanowanie tej techniki wymaga długiego doskonalenia umiejętności. Wszystkiego, co musisz wiedzieć o timelapsach dowiesz się z tego wideoporadnika.
20 Gru 2018
Maciej Luśtyk
0
Przepytaliśmy Kubę Jurkowskiego, jak powstał jego najnowszy film poklatkowy z nocy spadających gwiazd w Pieninach
3 aparaty i 7 obiektywów, tysiące zdjęć, dziesiątki godzin fotografowania i wiele dni obróbki potrzeba, aby stworzyć profesjonalny film poklatkowy, jak materiał Kuby Jurkowskiego. Autor zdradził nam, jak powstawał jego timelapse, ale też przekazał sporo praktycznych rad dla osób, które chcą stworzyć swój pierwszy film poklatkowy.
27 Wrz 2018
Krzysztof Basel
2
Zobacz coroczne farbowanie rzeki Chicago z okazji dnia św. Patryka
Farbowanie rzeki Chicago na zielono to już tradycja, bez której mieszkańcy „wietrznego miasta“ nie potrafią sobie wyobrazić dnia św. Patryka. A dzięki kolejnej produkcji Chrisa Bieli możemy zobaczyć to wyjątkowe wydarzenie na filmie poklatkowym w 4K.
19 Mar 2018
Michał Chrzanowski
0
Syrp Slingshot - 100-metrowy slider
Jak sprawić, by nasz time-lapse nabrał życia? Jednym ze sposobów jest wprowadzenie ruchu aparatu za pomoca slidera. Syrp Slingshot przenosi tę technikę na zupełnie inny poziom.
16 Wrz 2016
Maciej Luśtyk
0
Dziewicza Namibia w time-lapsie Macieja Tomków
W zeszłym roku operator Maciej Tomków spędził miesiąc filmując pustynie Namibii i Botswany. Zarejestrował przeszło 2 TB materiału. Zobaczcie wyjątkowy time-lapse “Undisturbed Places”, będący efektem jego prac.
24 Lut 2016
Maciej Luśtyk
0
Syrp - programowalne głowice i profesjonalne slidery filmowe
Dzięki firmie Foto7 w polskiej dystrybucji pojawiły się akcesoria firmy Syrp. Profesjonalne slidery i programowalne głowice zostały specjalnie zaprojektowane z myślą o wygodnym filmowaniu i zdjęciach poklatkowych.
4 Lut 2016
Maciej Luśtyk
0
Ten monumentalny time-lapse powstawał przez 2 lata. Było warto
Amerykański fotograf Jesse Attanasio przez ostatnie 2 lata odwiedził różne zakątki stanów zjednoczonych, fotografując piękno dzikiej natury. Efekty jego pracy możecie zobaczyć w zapierającym dech w piersiach filmie poklatkowym pod tytułem “Exhale”.
14 Sty 2016
Maciej Luśtyk
0
Enlaps Tikee - wyższa klasa time-lapsów
Tryby umożliwiające nagrywanie filmów poklatkowych oferuje już większość aparatów, ciągle jednak wymaga to umiejętności, cierpliwości i przygotowań. Teraz wszystko stać ma się proste i wygodne jak nigdy wcześniej. Enlaps to kompletne rozwiązanie, które pozwoli na łatwe zaplanowanie, rejestrację, edycję i dzielenie się filmami w internecie. W dodatku kamera może działać przez wiele dni.
13 Sty 2016
Maciej Luśtyk
0
Brinno - kamery do filmów time-lapse
Firma Next77 poinformowała o rozszerzeniu oferty o kamery Brinno, które zostały zaprojektowane specjalnie do tworzenia filmów poklatkowych. Modele BCC100, TLC200, TLC200 PRO różnią się kątem widzenia, funkcjami i stopniem zaawansowania. Wszystkie jednak wyposażono w oprogramowanie pozwalające na wygodne łączenie zdjęć w time-lapsy.
23 Cze 2015
Maciej Luśtyk
0