Syrp - programowalne głowice i profesjonalne slidery filmowe

Autor: Maciej Luśtyk

4 Luty 2016
Artykuł na: 2-3 minuty
Dzięki firmie Foto7 w polskiej dystrybucji pojawiły się akcesoria firmy Syrp. Profesjonalne slidery i programowalne głowice zostały specjalnie zaprojektowane z myślą o wygodnym filmowaniu i zdjęciach poklatkowych.

W ofercie dystrybutora pojawiły się 4 produkty nowozelandzkiej firmy Syrp. Urządzenia zostały zaprojektowane by poszerzyć nasze możliwości i ułatwić rejestrowanie filmów time-lapse, ale okażą się przydatne także w przypadku zwykłego filmowania. Genie i Genie mini to programowalne głowice panoramiczne, dzięki którym nasze filmy poklatkowe nabiorą życia. Za pomocą aplikacji na smartfony i tablety możemy zaprogramować kąt obrotu i sterować ustawieniami głowic.

Urządzenia sprawdzą się także podczas zwykłego filmowania, pozwalając na płynne, zdalne panoramowanie w czasie rzeczywistym. Model Genie mini obraca się w jednej osi, podczas gdy bardziej zaawansowany Genie pozwala na panoramowanie zarówno w pionie jak i w poziomie, a dodatkowo umożliwia wygodną współpracę ze wszystkimi typami sliderów. Wyposażono go także w mechanizm wyciągarki, który pozwoli na tworzenie dowolnie długich jazd.

Slidery to też dwa pozostałe akcesoria wprowadzone do polskiej dystrybucji. Modele z serii Magic Carpet wyposażono prowadnice o długości 80 i 160 cm, przeciwwagę dla jazd wykonywanych w pionie i wygodny system szybkiego rozstawiania nóżek. Z kolei płynne ujęcia zagwarantuje wózek wyposażony w 8 wysokiej jakości łożysk kulowych. Otrzymujemy też poziomicę i blokadę ułatwiającą transport.

Slidery możemy zamontować na jednym bądź dwóch statywach, a w zestawie otrzymujemy adapter z gwintami 3/8” i 1/4”. Pozwala to na zamocowanie kamery bezpośrednio do wózka, lub w przypadku cięższego sprzętu, za pośrednictwem głowicy. Urządzenia współpracują także z opisanymi wyżej głowicami Genie.

Wszystkie produkty są już w sprzedaży, a zakupimy je w cenach:

  • Genie - 4099zł
  • Genie mini - 1379 zł
  • Magic Carpet 80 cm -1544 zł
  • Magic Carpet 160 cm - 1908 zł

Więcej informacji znajdziecie na stronie foto7.com.pl

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Konkurs i promocje na dymiarki PMI. Zrób zdjęcie z użyciem SmokeNINJA lub SmokeGENIE i zgarnij nagrody o wartości 10 tys. dolarów
Konkurs i promocje na dymiarki PMI. Zrób zdjęcie z użyciem SmokeNINJA lub SmokeGENIE i zgarnij...
Focus Nordic informuje o konkursie dla użytkowników dymiarek PMI. Na czas wydarzenia urządzenia SmokeNINJA i SmokeGENIE objęte zostały także specjalnymi promocjami.
5
Filtry Hoya ND 25% taniej do końca kwietnia
Filtry Hoya ND 25% taniej do końca kwietnia
Doskonała redukcja światła bez wpływu na kolory i ostrość - wysokiej jakości filtry Hoya ND dostępne w cenach niższych o 25% do końca kwietnia! 
4
Zhiyun Molus G300 - niewiarygodnie kompaktowy LED o mocy 300 W
Zhiyun Molus G300 - niewiarygodnie kompaktowy LED o mocy 300 W
Zhiyun robi to kolejny raz. Po modelach X100 i X60 przyszedł czas na światło większego kalibru (choć tylko w przenośni). Lampa Molus G300 oferuje diodę o mocy 300W, będąc jednocześnie...
8
Powiązane artykuły