Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Syrp - programowalne głowice i profesjonalne slidery filmowe

0

Autor: Maciej Luśtyk

4 Luty 2016
Artykuł na: 4-5 minut
Dzięki firmie Foto7 w polskiej dystrybucji pojawiły się akcesoria firmy Syrp. Profesjonalne slidery i programowalne głowice zostały specjalnie zaprojektowane z myślą o wygodnym filmowaniu i zdjęciach poklatkowych.

W ofercie dystrybutora pojawiły się 4 produkty nowozelandzkiej firmy Syrp. Urządzenia zostały zaprojektowane by poszerzyć nasze możliwości i ułatwić rejestrowanie filmów time-lapse, ale okażą się przydatne także w przypadku zwykłego filmowania. Genie i Genie mini to programowalne głowice panoramiczne, dzięki którym nasze filmy poklatkowe nabiorą życia. Za pomocą aplikacji na smartfony i tablety możemy zaprogramować kąt obrotu i sterować ustawieniami głowic.

Urządzenia sprawdzą się także podczas zwykłego filmowania, pozwalając na płynne, zdalne panoramowanie w czasie rzeczywistym. Model Genie mini obraca się w jednej osi, podczas gdy bardziej zaawansowany Genie pozwala na panoramowanie zarówno w pionie jak i w poziomie, a dodatkowo umożliwia wygodną współpracę ze wszystkimi typami sliderów. Wyposażono go także w mechanizm wyciągarki, który pozwoli na tworzenie dowolnie długich jazd.

Slidery to też dwa pozostałe akcesoria wprowadzone do polskiej dystrybucji. Modele z serii Magic Carpet wyposażono prowadnice o długości 80 i 160 cm, przeciwwagę dla jazd wykonywanych w pionie i wygodny system szybkiego rozstawiania nóżek. Z kolei płynne ujęcia zagwarantuje wózek wyposażony w 8 wysokiej jakości łożysk kulowych. Otrzymujemy też poziomicę i blokadę ułatwiającą transport.

Slidery możemy zamontować na jednym bądź dwóch statywach, a w zestawie otrzymujemy adapter z gwintami 3/8” i 1/4”. Pozwala to na zamocowanie kamery bezpośrednio do wózka, lub w przypadku cięższego sprzętu, za pośrednictwem głowicy. Urządzenia współpracują także z opisanymi wyżej głowicami Genie.

Wszystkie produkty są już w sprzedaży, a zakupimy je w cenach:

  • Genie - 4099zł
  • Genie mini - 1379 zł
  • Magic Carpet 80 cm -1544 zł
  • Magic Carpet 160 cm - 1908 zł

Więcej informacji znajdziecie na stronie foto7.com.pl

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Nowe panele oświetleniowe Quadralite Thea LED
Nowe panele oświetleniowe Quadralite Thea LED
Quadralite Thea LED 120, Thea LED 150, Thea LED 160 oraz Thea LED 450 (Kit) to nowe panele LED, które w przystępnej cenie pokryją większość zapotrzebować osób...
0
0
Nowe statywy i oświetlenie dla vlogerów w ofercie Fotopro
Nowe statywy i oświetlenie dla vlogerów w ofercie Fotopro
Alien Pod, vlogger Mini, zestaw L3 i statyw Trident - na polskim rynku pojawiły się nowe akcesoria Fotopro, stworzone z myślą o vlogerach. Wśród nich znajdziemy m.in....
0
0
Godox UL150 - bezgłośna lampa o dużej mocy wchodzi na rynek
Godox UL150 - bezgłośna lampa o dużej mocy wchodzi na rynek
Cisza na planie! Godox wprowadza na polski rynek bezgłośną lampę światła ciągłego LED UL150 o mocy 150 W.
3
0
Powiązane artykuły