Polaroid Now+ - połącz go ze smartfonem i odkryj nowe funkcje

Autor: Maciej Luśtyk

1 Wrzesień 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Rok po premierze modelu Now, producent wprowadza jego udoskonaloną wersję. Wśród nowości znajdziemy m.in. tryb długich ekspozycji możliwość manualnej kontrol parametrów i zestaw filtrów kolorystycznych.

Po kilku generacjach modelu OneStep i zeszłorocznej premierze modelu Now (przeczytaj test) współczesny Polaroid nabiera wreszcie realnego kształtu. Polaroid Now+ wydaje się mieć na pokładzie wszystko, by zadowolić wymagających miłośników fotografii natychmiastowej.

Polaroid Now+ to klasyczny aparat natychmiastowy, który zyskuje garść możliwości dzięki komunikacji bezprzewodowej

Z zewnątrz aparat wygląda niemal identycznie jak zeszłoroczny model Now. Wyjątkiem jest przycisk „+”, który pozwoli do szybkiego przywoływania ustawień specjalnych, programowalnych z poziomu aplikacji na smartfona.

Do wyboru otrzymujemy m.in. tryb malowania światłem (Bulb), tryb statywowy (programowane ekspozycje do 60 minut), tryb podwójnej ekspozycji czy też tryb priorytetu przysłony (możliwość sterowania w zakresie f/11-f/32) i tryb manualny, który umożliwi swobodne sterowanie czasem naświetlania.

Z aparatu możemy korzystać oczywiście także bez smartfona, jednak wtedy jego funkcjonalność będzie prezentować się właściwie identycznie jak w modelu. Warto też podkreślić, że przycisk „+” wydaje się oferować możliwość przypisania tylko jednej funkcji, co oznacza, że smartfon będzie raczej stałym towarzyszem nowego Polaroida.

Ciekawą nowością jest system nakręcanych na obiektyw filtrów kolorystycznych i efektowych, które otrzymujemy w zestawie razem z aparatem. W paczce znajdziemy filtr pomarańczowy, niebieski, żółty, oraz filtry efektowe Starburst i Red Vignette.

Producent określa nowy model mianem najbardziej kreatywnego Polaroida do tej pory. Warto jednak pamiętać, że praktycznie tę samą funkcjonalność oferował przed kilkoma laty model Impossible I-1, jeszcze zanim Impossible Project przejęło prawo do marki Polaroid. W funkcje bezprzewodowe wyposażony był także model OneStep+ z 2018 roku. Miło jednak zobaczyć to wszystko w bardziej przystępnej formie.

Cena i dostępność

Aparat Polaroid Now+ jest odpowiednio droższy od modelu Now i kosztuje 149 euro, czyli ok. 675 zł. Dokładnej polskiej ceny na razie nie znamy.

Więcej informacji znajdziecie na stronie polaroid.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Miłośnicy APS-C zapnijcie pasy - Fujifilm X-H2 ma mieć 40-megapikselową matrycę
Miłośnicy APS-C zapnijcie pasy - Fujifilm X-H2 ma mieć 40-megapikselową matrycę
Przyszły rok zapowiada się fascynująco. Według plotek Fujifilm ma szansę na dobre odmienić to, jak postrzegamy aparaty z segmentu APS-C i jeszcze bardziej zatrzeć...
6
GoPro HERO 10 Black - więcej, mocniej, lepiej
GoPro HERO 10 Black - więcej, mocniej, lepiej
Najnowsza kamera sportowa GoPro wprowadza wachlarz istotnych aktualizacji. Nowy procesor pozwolił na zwiększenie rozdzielczości, lepszą pracę w słabym świetle, a także...
8
Canon EOS R3 - nowy bezlusterkowy król wkracza na rynek
Canon EOS R3 - nowy bezlusterkowy król wkracza na rynek
Canon zaprezentował pierwszy typowo reporterski korpus bezlusterkowy. Aparat ma ma być nowoczesną alternatywą dla lustrzankowej serii EOS-1D X i pretenduje do miana...
11
Powiązane artykuły