Polaroid Now+ - połącz go ze smartfonem i odkryj nowe funkcje

Autor: Maciej Luśtyk

1 Wrzesień 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Rok po premierze modelu Now, producent wprowadza jego udoskonaloną wersję. Wśród nowości znajdziemy m.in. tryb długich ekspozycji możliwość manualnej kontrol parametrów i zestaw filtrów kolorystycznych.

Po kilku generacjach modelu OneStep i zeszłorocznej premierze modelu Now (przeczytaj test) współczesny Polaroid nabiera wreszcie realnego kształtu. Polaroid Now+ wydaje się mieć na pokładzie wszystko, by zadowolić wymagających miłośników fotografii natychmiastowej.

Polaroid Now+ to klasyczny aparat natychmiastowy, który zyskuje garść możliwości dzięki komunikacji bezprzewodowej

Z zewnątrz aparat wygląda niemal identycznie jak zeszłoroczny model Now. Wyjątkiem jest przycisk „+”, który pozwoli do szybkiego przywoływania ustawień specjalnych, programowalnych z poziomu aplikacji na smartfona.

Do wyboru otrzymujemy m.in. tryb malowania światłem (Bulb), tryb statywowy (programowane ekspozycje do 60 minut), tryb podwójnej ekspozycji czy też tryb priorytetu przysłony (możliwość sterowania w zakresie f/11-f/32) i tryb manualny, który umożliwi swobodne sterowanie czasem naświetlania.

Z aparatu możemy korzystać oczywiście także bez smartfona, jednak wtedy jego funkcjonalność będzie prezentować się właściwie identycznie jak w modelu. Warto też podkreślić, że przycisk „+” wydaje się oferować możliwość przypisania tylko jednej funkcji, co oznacza, że smartfon będzie raczej stałym towarzyszem nowego Polaroida.

Ciekawą nowością jest system nakręcanych na obiektyw filtrów kolorystycznych i efektowych, które otrzymujemy w zestawie razem z aparatem. W paczce znajdziemy filtr pomarańczowy, niebieski, żółty, oraz filtry efektowe Starburst i Red Vignette.

Producent określa nowy model mianem najbardziej kreatywnego Polaroida do tej pory. Warto jednak pamiętać, że praktycznie tę samą funkcjonalność oferował przed kilkoma laty model Impossible I-1, jeszcze zanim Impossible Project przejęło prawo do marki Polaroid. W funkcje bezprzewodowe wyposażony był także model OneStep+ z 2018 roku. Miło jednak zobaczyć to wszystko w bardziej przystępnej formie.

Cena i dostępność

Aparat Polaroid Now+ jest odpowiednio droższy od modelu Now i kosztuje 149 euro, czyli ok. 675 zł. Dokładnej polskiej ceny na razie nie znamy.

Więcej informacji znajdziecie na stronie polaroid.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Fujifilm X100VI – większa rozdzielczość, szybszy AF i po raz pierwszy stabilizacja matrycy
Fujifilm X100VI – większa rozdzielczość, szybszy AF i po raz pierwszy stabilizacja matrycy
Szósta generacja najbardziej stylowego aparatu Fujifilm to przede wszystkim lepsze podzespoły i większa wydajność. Obiektyw pozostaje bez zmian. Aparat pojawi się też w wersji limitowanej z...
29
Nadchodzi Leica SL3 - wyciekły pierwsze szczegóły specyfikacji
Nadchodzi Leica SL3 - wyciekły pierwsze szczegóły specyfikacji
Według plotek, już w marcu ujrzymy najnowszą odsłonę flagowego pełnoklatkowego bezlusterkowca marki Leica. Oto, co oferować ma nadchodzący modele Leica SL3.
13
Ile warte są chińskie aparaty z Aliexpress?
Ile warte są chińskie aparaty z Aliexpress?
Przeglądając popularne portale zakupowe łatwo natknąć się na oferty wyjątkowo tanich aparat cyfrowych. Czego można po nich oczekiwać?
17
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)