Polaroid I-2 - manualna ekspozycja, zaawansowana optyka i aluminiowa obudowa. Powitajcie profesjonalnego Polaroida

Autor: Maciej Luśtyk

7 Wrzesień 2023
Artykuł na: 2-3 minuty

Polaroid prezentuje najbardziej zaawansowany i najdroższy model do tej pory. Polaroid I-2 pozwala na pełną manualną kontrolę ekspozycji i charakteryzuje się wysokiej klasy budową, celując w najbardziej wymagających fanów fotografii natychmiastowej.

Jeżeli jest coś, za co szczególnie kochamy fotografię natychmiastową, z pewnością będzie to przypadkowość rezultatów. Niepewne oczekiwanie na wywołanie zdjęcia to prawdopodobnie najprzyjemniejszy moment fotografowania aparatami takimi jak Instax czy Polaroid. Czasem jednak tej przypadkowości jest nieco zbyt dużo, a przy obecnej cenie wkładów, często zwyczajnie staje się ona problemem.

Dla wszystkich, którzy chcieliby nieco więcej kontroli nad procesem powstawania zdjęć natychmiastowych, Polaroid przygotował swój najbardziej zaawansowany model do tej pory - Polaroid I-2.

I-2, czyli profesjonalny Polaroid po raz drugi

Polaroid I-2 to próba stworzenia aparatu natychmiastowego dla najbardziej wymagających i następca modelu Impossible I-1, który zniknął z rynku równie szybko, jak się na nim pojawił. Przede wszystkim otrzymujemy więc dość dużą swobodę w zakresie sterowania ekspozycją - przysłonę regulowaną w zakresie f/8-f/64 i czasy migawki w zakresie 1/250 s - 30 s (oraz tryb Bulb do 99 godzin.)

Oprócz tego możliwość pracy w trybach preselekcji, najostrzejszy do tej pory obiektyw (ogniskowa 98 mm), zaawansowany pomiar światła i ciągły autofokus bazujący na technologii LiDAR. Ba, mamy nawet możliwość wyzwalania zewnętrzny lamp błyskowych przez złącze jack 2,5 mm (poza wbudowanym Flashem o zasięgu ok. 3 metrów). Do tego oczywiście tryb wielokrotnej ekspozycji, samowyzwalacza i łączność Bluetooth, pozwalająca na sparowanie aparat ze smartfonem i zdalną kontrolę urządzenia.

Ciekawie prezentuje się także sama obudowa. Otrzymujemy konstrukcję bazującą na aluminiowej ramie i elementach z ABS-u, ładnie zaprojektowany ekran LCD oraz elegancki, matowy lakier.

Polaroid I-2 obsługuje wszystkie typy filmów polaroida: i-Type, 600 i SX-70.

Cena i dostępność

Jak łatwo się domyśleć, profesjonalny Polaroid to i profesjonalna cena. Model Polaroid I-2 debiutuje w cenie 699 euro, czyli ok. 3200 zł. Pewnym pocieszeniem będzie to, że w zestawie startowym otrzymamy 3 paczki filmów i-Type.

Więcej informacji znajdziecie na stronie i2-camera.polaroid.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Nowy analogowy kompakt Pentaxa zostanie pokazany już latem
Nowy analogowy kompakt Pentaxa zostanie pokazany już latem
Powoli dobiega końca epopeja związana z wprowadzaniem na rynek pierwszego współczesnego analogowego kompaktu. Jak dowiadujemy się z najnowszych materiałów Pentax Film Project, aparat...
36
Fujifilm X100VI – większa rozdzielczość, szybszy AF i po raz pierwszy stabilizacja matrycy
Fujifilm X100VI – większa rozdzielczość, szybszy AF i po raz pierwszy stabilizacja matrycy
Szósta generacja najbardziej stylowego aparatu Fujifilm to przede wszystkim lepsze podzespoły i większa wydajność. Obiektyw pozostaje bez zmian. Aparat pojawi się też w wersji limitowanej z...
29
Nadchodzi Leica SL3 - wyciekły pierwsze szczegóły specyfikacji
Nadchodzi Leica SL3 - wyciekły pierwsze szczegóły specyfikacji
Według plotek, już w marcu ujrzymy najnowszą odsłonę flagowego pełnoklatkowego bezlusterkowca marki Leica. Oto, co oferować ma nadchodzący modele Leica SL3.
13
Powiązane artykuły