Polaroid Now - powrót do korzeni

0

Autor: Maciej Luśtyk

26 Marzec 2020
Artykuł na: 6-9 minut

Polaroid powraca do klasycznej nazwy sprzed lat i prezentuje nowy aparat, który ma być  prostą w użyciu, ale funkcjonalną natychmiastówką dla mas.

Historia reanimacji marki Polaroid właśnie dobiegła końca. Po tym jak w 2007 roku inicjatywa Impossible Project uratowała ostatnią fabrykę firmy, twórcy projektu stale rozszerzali swoją działalność. Oprócz sprzedawania nowo opracowanych filmów opracowali też własny, nowoczesny aparat natychmiastowy, a w 2018 roku zmienili nazwę na Polaroid Originals. Teraz powracają do pierwotnej nazwy Polaroid i pokazują aparat Polaroid Now, który można uznać za współczesne wcielenie modelu Impulse AF czy serii 660 Autofocus (choć bez charakterystycznie otwieranego przodu).

Nowy Polaroid ma wreszcie system AF, samowyzwalacz i tryb podwójnej ekspozycji. Większości osób nie będzie potrzebne nic więcej

Aparat jest przede wszystkim stosunkowo niedrogi (cena na zachodzie to 99 dolarów), a przy tym oferuje właściwie wszystko, co potrzebne by skutecznie i wygodnie wykonywać zdjęcia natychmiastowe. Co chyba najważniejsze, korpus wyposażono w system AF, który automatycznie ustawi ostrość w zależności od tego, jak blisko aparatu znajduje się fotografowany obiekt. Dzięki temu nie będziemy musieli pamiętać o każdorazowym przełączaniu manualnego ogranicznika ostrzenia.

Aparat pozwala także na fotografowanie z wyłączoną lampą błyskową, która dodatkowo ma działać teraz jeszcze precyzyjniej, a to za sprawą regulowanej siły błysku, automatycznie dobieranej względem pomiarów wbudowanego światłomierza. Mamy też wreszcie pełnoprawny tryb podwójnej ekspozycji oraz wyzwalacz czasowy.

To chyba najciekawszy z "nowych" Polaroidów. Szkoda tylko, że zabrakło trybu Bulb i łączności bezprzewodowej

Na pierwszy rzut oka Polaroid Now rysuje się jako świetny model na początek przygody z natychmiastowymi filmami Polaroida, a przynajmniej taki, który funkcjonalnością w żaden sposób nie odstaje od klasycznych konstrukcji. Brakuje jedynie trybu Bulb (długie czasy naświetlania) i możliwości zdalnego wyzwalania za pomocą łączności Bluetooth, którą oferowało kilka z najnowszych aparatów firmy.

 

Otrzymujemy za to wbudowany, ładowany przez USB akumulator, który na jednym ładowaniu pozwoli na wypstrykanie około 15 wkładów. Biorąc pod uwagę ich cenę (około 75 zł za 8 zdjęć), mało kto będzie w stanie sprawdzić to w praktyce.

Aparat obsługuje wkłady typu Polaroid i-Type i Polaroid 600.

Cena i dostępność

Na polskim rynku aparat pojawi się na początku kwietnia, w 7 wariantach kolorystycznych: czerwonym, pomarańczowym, żółtym, zielonym, niebieskim, czarnym i białym. Warianty kolorowe będą jednak oferowane w limitowanych seriach.

Za aparat zapłacimy 619 zł.

Więcej informacji o aparacie znajdziecie pod adresem polaroid.com.

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Benro Snoppa Vmate - gimbal do vlogowania, który współpracuje ze smartfonem
Benro Snoppa Vmate - gimbal do vlogowania, który współpracuje ze smartfonem
Benro pokazało swoją pierwszą kamerkę. Bezpośredni konkurent DJI Osmo Pocket obiecuje ciekawą specyfikację i kompatybilność w dobrej cenie.
1
0
Canon EOS C70 - poręczna kamera z mocowaniem obiektywów RF
Canon EOS C70 - poręczna kamera z mocowaniem obiektywów RF
Canon wprowadza na rynek kamerę EOS C70 – pierwszy model z linii Cinema EOS, w którym zastosowano mocowanie RF. Wraz z nią zaprezentowano speed booster do obiektywów EF
16
0
Alice Camera - aparat Mikro Cztery Trzecie podłączany do smartfona. Czy ten pomysł wreszcie wypali?
Alice Camera - aparat Mikro Cztery Trzecie podłączany do smartfona. Czy ten pomysł wreszcie wypali?
Kolejny producent próbuje swoich sił w temacie, na którym inni polegli. Czy tym razem aparat, który w założeniu działać ma w parze ze smartfonem okaże się...
5
3
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)