Polaroid SX-70 obchodzi 50. urodziny - jubileuszowa, złota edycja specjalna może być twoja za 1000 dolarów

Autor: Maciej Luśtyk

7 Listopad 2022
Artykuł na: 2-3 minuty

Fotografię analogową traktujecie jak inwestycję? Za jedynie 999 dolarów możecie nabyć limitowaną edycję kolekcjonerską aparatu Polaroid SX-70, pokrytą 24-karatowym złotem.

Aparaty Polaroid od zawsze były synonimem ciekawego designu, a z racji astronomicznych cen natychmiastowych wkładów - od niedawna też luksusu. Teraz wizerunek ten możecie na dobre utrwalić, kupując limitowaną edycję kultowego modelu SX-70.

Kultowy aparat natychmiastowy w złotej odsłonie

Zaprezentowany w 1972 roku, składany Polaroid SX-70 był pierwszym powszechnie dostępnym aparatem natychmiastowym, który przyczynił się do wzrostu popularności fotografii natychmiastowej i który przez dekadę (koniec produkcji nastąpił w 1981 roku) sprzedał się na całym świecie w liczbie ponad 700 tys. egzemplarzy.

Jubileuszowa edycja modelu Polaroid SX-70 została przygotowana przez firmą Retrospekt, zajmująca się restaurowaniem starych aparatów. Wszystkie 50 jubileuszowych modeli zostało stworzonych w oparciu o oryginalne części Polaroida i jest w pełni funkcjonalnych, wyczyszczonych oraz skalibrowanych. Najważniejszym wyróżnikiem jest tu oczywiście fakt pokrycia obudowy warstwą 24-karatowego złota oraz nowa okleina z włoskiej skóry.

Tańszy niż oryginał

Co ciekawe, tak przygotowany aparat nie jest koszmarnie drogi. Za złotą wersję Polaroida SX-70 musimy zapłacić obecnie 999 dolarów. Biorąc pod uwagę inflację, to mniej niż model SX-70 kosztował w dniu swojej premiery w 1972 roku (ówczesne 180 dolarów to według oficjalnych przeliczników dzisiejsze 1280 dolarów).

Każdy model z limitowanej serii jest numerowany i dostarczany w dedykowanym złotym pudełku. Jeśli macie wolne 4500 zł, w obliczu tego co dzieje się na rynku fotografii analogowej, jubileuszowy Polaroid SX-70 może okazać się bardzo dobrą inwestycją.

Cena i dostępność

Aparat Polaroid SX-70 50th Anniversary Edition możecie kupić w cenie 999 dolarów za pośrednictwem strony retrospekt.com. Póki co produkt jest jeszcze dostępny, ale nie wiadomo ile modeli zostało już sprzedanych.

Więcej informacji na stronie retrospekt.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Fujifilm X100VI – większa rozdzielczość, szybszy AF i po raz pierwszy stabilizacja matrycy
Fujifilm X100VI – większa rozdzielczość, szybszy AF i po raz pierwszy stabilizacja matrycy
Szósta generacja najbardziej stylowego aparatu Fujifilm to przede wszystkim lepsze podzespoły i większa wydajność. Obiektyw pozostaje bez zmian. Aparat pojawi się też w wersji limitowanej z...
29
Nadchodzi Leica SL3 - wyciekły pierwsze szczegóły specyfikacji
Nadchodzi Leica SL3 - wyciekły pierwsze szczegóły specyfikacji
Według plotek, już w marcu ujrzymy najnowszą odsłonę flagowego pełnoklatkowego bezlusterkowca marki Leica. Oto, co oferować ma nadchodzący modele Leica SL3.
13
Ile warte są chińskie aparaty z Aliexpress?
Ile warte są chińskie aparaty z Aliexpress?
Przeglądając popularne portale zakupowe łatwo natknąć się na oferty wyjątkowo tanich aparat cyfrowych. Czego można po nich oczekiwać?
17
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)