Nowa zapowiedź bezlusterkowej pełnej klatki Nikona - kolejne szczegóły na temat konstrukcji

Nowa zapowiedź bezlusterkowej pełnej klatki Nikona - kolejne szczegóły na temat konstrukcji

Jedna z najgorętszych premier roku już za dwa tygodnie, tymczasem producent podsyca emocje kolejną zapowiedzią. Wiemy coraz więcej o nadchodzącym aparacie.

Oficjalne zapowiedzi pierwszego pełnoklatkowego bezlusterkowca Nikona pojawiają się z równą częstotliwością już od kilku tygodni, nie pozwalając zapomnieć o nadchodzącej premierze. Na temat konstrukcji aparatu wiemy już całkiem dużo, zwłaszcza po tym jak jedna z chińskich aktorek biorących udział w kampanii reklamowej nowego modelu nieopatrznie opublikowała zdjęcia z nim na swoim Twitterze.

Dziś producent udostępnił kolejny teaser, który odsłania przed nami kolejne karty, choć trzeba przyznać, że zdradza niewiele. “W tym aparacie swoje odzwierciedlenie znalazło całe doświadczenie, jakie Nikon zebrał na przestrzeni 100 lat swojej działalności” - słyszymy. Czy rzeczywiście możemy spodziewać się aparatu, który wyznaczy nowy kierunek rozwoju dla firmy?

Krok w przyszłość?

 

Wiele wskazuje na to, że tak. Zastanawiające jest szczególnie nowe, bardzo duże mocowanie, które według oszacowań fotografów może być w stanie pomieścić nawet matrycę średnioformatową. Być może więc w najbliższych latach Nikon ma w planach ekspansję w segmencie MF, co jak pokazuje popularność modeli takich jak Hasselblad X1D czy Fujifilm GFX 50S może być świetnym wybiegiem na przyszłość, zwłaszcza, że średni format będzie się prawdopodobnie coraz bardziej popularyzował. Mógłby to też sugerować pojawiający się pod koniec slogan “The Evolution of Nikon Quality”.

 

Premiera już 23 sierpnia

Nasze wątpliwości rozwieją się już za dwa tygodnie, a dokładnie w czwartek 23 sierpnia o godzinie 06:00, na kiedy zaplanowano premierę. Nieco więcej szczegółów poznamy zapewne jednak trochę wcześniej. Biorąc pod uwagę dotychczasową kampanię marketingową, producent ma w zanadrzu jeszcze kilka podobnych zapowiedzi.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Fujifilm XF10 - test aparatu
11 Paź 2018
Kierowany do hobbystów, XF10 z 24-megapikselową matrycą APS-C i stałoogniskowym, jasnym obiektywem 28 mm f/2.8 ma być ciekawą alternatywą dla smartfona i towarzyszem codziennych chwil. Zobaczcie, jak wypada w praktyce.
2
Peak Design Everyday Messenger - test torby fotograficznej
10 Paź 2018
Ma być torbą idealną, stworzoną z myślą o każdej potrzebie fotografa. Druga generacja torby jest jeszcze bliżej tego celu, ponieważ wprowadzono w niej kilka drobnych, ale ważnych usprawnień. W czasie swojej wyprawy do Budapesztu oraz miejskich, codziennych podróży sprawdziłem, jak w praktyce sprawuje się druga generacja torby fotograficznej Peak Design Everyday Messenger.
1
Google Pixel 3 i Pixel 3 XL - oficjalne zdjęcia przykładowe
10 Paź 2018
Jesteście ciekawi, jak w praktyce wypadają najnowsze smartfony Google? Zobaczcie oficjalne zdjęcia przykładowe wykonane zaprezentowanymi modelami Pixel 3 i Pixel 3 XL.
2
Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. - test obiektywu
7 Paź 2018
Dziś sprawdzamy czy druga odsłona reporterskiego zooma Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. o ekwiwalencie 70-200 mm f/2.8 to konstrukcja godna wymagającego fotografa.
18