Nowa zapowiedź bezlusterkowej pełnej klatki Nikona - kolejne szczegóły na temat konstrukcji

Nowa zapowiedź bezlusterkowej pełnej klatki Nikona - kolejne szczegóły na temat konstrukcji

Jedna z najgorętszych premier roku już za dwa tygodnie, tymczasem producent podsyca emocje kolejną zapowiedzią. Wiemy coraz więcej o nadchodzącym aparacie.

Oficjalne zapowiedzi pierwszego pełnoklatkowego bezlusterkowca Nikona pojawiają się z równą częstotliwością już od kilku tygodni, nie pozwalając zapomnieć o nadchodzącej premierze. Na temat konstrukcji aparatu wiemy już całkiem dużo, zwłaszcza po tym jak jedna z chińskich aktorek biorących udział w kampanii reklamowej nowego modelu nieopatrznie opublikowała zdjęcia z nim na swoim Twitterze.

Dziś producent udostępnił kolejny teaser, który odsłania przed nami kolejne karty, choć trzeba przyznać, że zdradza niewiele. “W tym aparacie swoje odzwierciedlenie znalazło całe doświadczenie, jakie Nikon zebrał na przestrzeni 100 lat swojej działalności” - słyszymy. Czy rzeczywiście możemy spodziewać się aparatu, który wyznaczy nowy kierunek rozwoju dla firmy?

Krok w przyszłość?

 

Wiele wskazuje na to, że tak. Zastanawiające jest szczególnie nowe, bardzo duże mocowanie, które według oszacowań fotografów może być w stanie pomieścić nawet matrycę średnioformatową. Być może więc w najbliższych latach Nikon ma w planach ekspansję w segmencie MF, co jak pokazuje popularność modeli takich jak Hasselblad X1D czy Fujifilm GFX 50S może być świetnym wybiegiem na przyszłość, zwłaszcza, że średni format będzie się prawdopodobnie coraz bardziej popularyzował. Mógłby to też sugerować pojawiający się pod koniec slogan “The Evolution of Nikon Quality”.

 

Premiera już 23 sierpnia

Nasze wątpliwości rozwieją się już za dwa tygodnie, a dokładnie w czwartek 23 sierpnia o godzinie 06:00, na kiedy zaplanowano premierę. Nieco więcej szczegółów poznamy zapewne jednak trochę wcześniej. Biorąc pod uwagę dotychczasową kampanię marketingową, producent ma w zanadrzu jeszcze kilka podobnych zapowiedzi.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Nikon Z6 - test aparatu
18 Gru 2018
Sprawdziliśmy czy Nikon Z6 jest w stanie dorównać świetnemu bezlusterkowcowi Sony A7 III.
0
BenQ SW240 - test monitora
4 Gru 2018
Nareszcie na rynku pojawił się budżetowy monitor ze sprzętową kalibracją, który ma oferować bardzo dobrą jakość obrazu i świetną ergonomię za naprawdę nieduże pieniądze. Sprawdzamy, czy BenQ SW240 ma szansę przekonać do siebie miłośników fotografii.
4
Canon EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM - test obiektywu
30 Lis 2018
Wysoka wydajność, wytrzymałość i niezawodność - mają to być trzy przymioty trzeciej odsłony reporterskiego zooma Canona. Czy w takim razie mamy do czynienia z poważnymi usprawnieniami, czy raczej lekką kosmetyką obiektywu kierowanego do profesjonalistów? Sprawdźmy to!
3
Canon EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM - zdjęcia przykładowe
26 Lis 2018
Ciekawi czy trzecia odsłona reporterskiego zooma Canona spełni oczekiwania profesjonalistów? Zobaczcie, jak w praktyce wypada najnowszy model EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM.
5