Nowa zapowiedź bezlusterkowej pełnej klatki Nikona - kolejne szczegóły na temat konstrukcji

Nowa zapowiedź bezlusterkowej pełnej klatki Nikona - kolejne szczegóły na temat konstrukcji

Jedna z najgorętszych premier roku już za dwa tygodnie, tymczasem producent podsyca emocje kolejną zapowiedzią. Wiemy coraz więcej o nadchodzącym aparacie.

Oficjalne zapowiedzi pierwszego pełnoklatkowego bezlusterkowca Nikona pojawiają się z równą częstotliwością już od kilku tygodni, nie pozwalając zapomnieć o nadchodzącej premierze. Na temat konstrukcji aparatu wiemy już całkiem dużo, zwłaszcza po tym jak jedna z chińskich aktorek biorących udział w kampanii reklamowej nowego modelu nieopatrznie opublikowała zdjęcia z nim na swoim Twitterze.

Dziś producent udostępnił kolejny teaser, który odsłania przed nami kolejne karty, choć trzeba przyznać, że zdradza niewiele. “W tym aparacie swoje odzwierciedlenie znalazło całe doświadczenie, jakie Nikon zebrał na przestrzeni 100 lat swojej działalności” - słyszymy. Czy rzeczywiście możemy spodziewać się aparatu, który wyznaczy nowy kierunek rozwoju dla firmy?

Krok w przyszłość?

 

Wiele wskazuje na to, że tak. Zastanawiające jest szczególnie nowe, bardzo duże mocowanie, które według oszacowań fotografów może być w stanie pomieścić nawet matrycę średnioformatową. Być może więc w najbliższych latach Nikon ma w planach ekspansję w segmencie MF, co jak pokazuje popularność modeli takich jak Hasselblad X1D czy Fujifilm GFX 50S może być świetnym wybiegiem na przyszłość, zwłaszcza, że średni format będzie się prawdopodobnie coraz bardziej popularyzował. Mógłby to też sugerować pojawiający się pod koniec slogan “The Evolution of Nikon Quality”.

 

Premiera już 23 sierpnia

Nasze wątpliwości rozwieją się już za dwa tygodnie, a dokładnie w czwartek 23 sierpnia o godzinie 06:00, na kiedy zaplanowano premierę. Nieco więcej szczegółów poznamy zapewne jednak trochę wcześniej. Biorąc pod uwagę dotychczasową kampanię marketingową, producent ma w zanadrzu jeszcze kilka podobnych zapowiedzi.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Leica Q2 - pierwsze wrażenia [WIDEO]
22 Mar 2019
Matryca o rozdzielczości 47,4 Mp, dobrze znany szerokokątny obiektyw Summilux 28 mm f/1.7 ASPH, uszczelniony korpus i odświeżona ergonomia. O pracy z najnowszym pełnoklatkowym kompaktem opowiada Michał Massa Mąsior.
0
Leica Q2 - zdjęcia przykładowe
20 Mar 2019
Nowa pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 47,4 Mp, dobrze znany szerokokątny obiektyw Summilux 28 mm f/1.7 ASPH, uszczelniony korpus i odświeżona ergonomia - zobaczcie na co stać drugą generację kompaktu Leiki.
0
Venus Optics Laowa 9 mm f/2.8 Zero-D teraz także w wersji z mocowaniem Mikro Cztery Trzecie
15 Mar 2019
Pokazana w zeszłym roku ultraszerokokątna stałka bez dystorsji doczekała się wariantu z mocowaniem M43. Na sklepowe póki trafi jeszcze w marcu.
0
Panasonic Lumix S1R - zdjęcia przykładowe
11 Mar 2019
O modelu Lumix S1R powiedziano już wiele, jednak jakość obrazu wciąż pozostawała pewną tajemnicą. Do teraz. W nasze ręce wpadł flagowiec nowego pełnoklatkowego systemu Panasonica!
4