To już oficjalne. Premiera pełnoklatkowego bezlusterkowca Nikona odbędzie się 23 sierpnia

0

Autor: Maciej Luśtyk

27 Lipiec 2018
Artykuł na: 4-5 minut

W ostatnich dniach temat profesjonalnego bezlusterkowca Nikona nie schodzi z ust fotografów. Kilka dni temu producent udostępnił tajemniczy teaser, ukazujący sylwetkę aparatu. Dziś wiemy już kiedy aparat zostanie oficjalnie zaprezentowany.

O tym, że zarówno Nikon, jak i Canon w 2018 roku zaprezentować mają swoje pełnoklatkowe aparaty bezlusterkowe plotkuje się już od dłuższego czasu. Jak na razie to jednak produkt Nikona jako pierwszy nabiera realnych kształtów. Raptem w poniedziałek na youtubowym kanale producenta pojawił się tajemniczy film promocyjny, na którym mogliśmy dostrzec zarys aparatu, z kolei w środę po raz pierwszy oficjalnie potwierdził pracę nad takim aparatem w komunikacie prasowym.

Do tej pory zagadką pozostawało jednak to, kiedy będziemy mogli spodziewać się ujrzenia aparatu. Wiele z plotek sugerowało, że stanie się to jeszcze tego lata. Jak się okazuje, nie minęły się z prawdą. Dzisiaj producent uruchomił specjalną stronę odliczającą czas do premiery. Ta ma mieć miejsce w czwartek, 23 sierpnia 2018 roku, o godzinie 6 rano czasu polskiego. Otrzymujemy też kolejne zdjęcie aparatu.

Czego się spodziewać?

Jak na razie specyfikacja aparatu pozostaje w sferze domysłów, choć według plotek aparat ma stanowić bezpośrednią konkurencję dla modelu Sony A7 III. Niektóre z donosów mówiły też o dwóch aparat, z których jeden miałby być wyposażony w matrycę o większej rozdzielczości. Póki co możemy jednak tylko gdybać.

Wiadomo natomiast, że aparat będzie wyposażony w zupełnie nowe mocowanie, które według doniesień pozwolić ma na podpięcie obiektywów o jasności nawet f/0.95. Za pomocą dedykowanego adaptera podepniemy też do niego obecnie dostępne szkła z bagnetem F.

 

Resztę możemy wywnioskować, z udostępnionych do tej pory zdjęć. Nie ulega wątpliwości, że będziemy mieć do czynienia z pokaźnym wizjerem elektronicznym, odchylanym ekranem i dużym gripem z pokaźną podpórką na kciuk na tylnym panelu. Prawdopodobnie zobaczymy tez pomocniczy ekran LCD, a internauci zauważyli, że prezentowany w zapowiedziach obiektyw, to prawdopodobnie model 24-70 mm f/4.

Na co jeszcze możemy liczyć? O tym przekonamy się już za niecały miesiąc.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem nikon.pl

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
DJI Pocket 2 - kieszonkowy trzyosiowy gimbal jeszcze wydajniejszy
DJI Pocket 2 - kieszonkowy trzyosiowy gimbal jeszcze wydajniejszy
Większa matryca, szerszy obiektyw i sporo innych udoskonaleń. DJI zaprezentowało drugą generację kieszonkowego gimbala z wbudowaną kamerą.
3
0
Fujifilm X-S10 - wszystko, co najlepsze w kompaktowym, prostym body
Fujifilm X-S10 - wszystko, co najlepsze w kompaktowym, prostym body
Fujifilm postanowiło zrobić aparat dla mas. Na pokładzie znajdziemy najlepszą matrycę, najszybszy system AF, stabilizację, wydajną baterię i rozbudowany tryb filmowy,...
48
19
Canon Powershot Zoom - koncepcyjny aparat dla fana sportu, przyrody i… podglądacza
Canon Powershot Zoom - koncepcyjny aparat dla fana sportu, przyrody i… podglądacza
Po dwóch latach od prezentacji prototypów, na rynek trafia w końcu oryginalny aparat Canona, pełniący rolę cyfrowej lunety. Pod względem jakości zapewne nie zaoferuje...
16
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)