To już oficjalne. Premiera pełnoklatkowego bezlusterkowca Nikona odbędzie się 23 sierpnia

To już oficjalne. Premiera pełnoklatkowego bezlusterkowca Nikona odbędzie się 23 sierpnia

W ostatnich dniach temat profesjonalnego bezlusterkowca Nikona nie schodzi z ust fotografów. Kilka dni temu producent udostępnił tajemniczy teaser, ukazujący sylwetkę aparatu. Dziś wiemy już kiedy aparat zostanie oficjalnie zaprezentowany.

O tym, że zarówno Nikon, jak i Canon w 2018 roku zaprezentować mają swoje pełnoklatkowe aparaty bezlusterkowe plotkuje się już od dłuższego czasu. Jak na razie to jednak produkt Nikona jako pierwszy nabiera realnych kształtów. Raptem w poniedziałek na youtubowym kanale producenta pojawił się tajemniczy film promocyjny, na którym mogliśmy dostrzec zarys aparatu, z kolei w środę po raz pierwszy oficjalnie potwierdził pracę nad takim aparatem w komunikacie prasowym.

Do tej pory zagadką pozostawało jednak to, kiedy będziemy mogli spodziewać się ujrzenia aparatu. Wiele z plotek sugerowało, że stanie się to jeszcze tego lata. Jak się okazuje, nie minęły się z prawdą. Dzisiaj producent uruchomił specjalną stronę odliczającą czas do premiery. Ta ma mieć miejsce w czwartek, 23 sierpnia 2018 roku, o godzinie 6 rano czasu polskiego. Otrzymujemy też kolejne zdjęcie aparatu.

Czego się spodziewać?

Jak na razie specyfikacja aparatu pozostaje w sferze domysłów, choć według plotek aparat ma stanowić bezpośrednią konkurencję dla modelu Sony A7 III. Niektóre z donosów mówiły też o dwóch aparat, z których jeden miałby być wyposażony w matrycę o większej rozdzielczości. Póki co możemy jednak tylko gdybać.

Wiadomo natomiast, że aparat będzie wyposażony w zupełnie nowe mocowanie, które według doniesień pozwolić ma na podpięcie obiektywów o jasności nawet f/0.95. Za pomocą dedykowanego adaptera podepniemy też do niego obecnie dostępne szkła z bagnetem F.

 

Resztę możemy wywnioskować, z udostępnionych do tej pory zdjęć. Nie ulega wątpliwości, że będziemy mieć do czynienia z pokaźnym wizjerem elektronicznym, odchylanym ekranem i dużym gripem z pokaźną podpórką na kciuk na tylnym panelu. Prawdopodobnie zobaczymy tez pomocniczy ekran LCD, a internauci zauważyli, że prezentowany w zapowiedziach obiektyw, to prawdopodobnie model 24-70 mm f/4.

Na co jeszcze możemy liczyć? O tym przekonamy się już za niecały miesiąc.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem nikon.pl

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Fujifilm Instax Mini LiPlay - szybki test
21 Cze 2019
Najnowszy hybrydowy aparat Fujifilm łączy w sobie zalety natychmiastówki i przenośnej drukarki. To też najmniejszy Instax w historii. Sprawdzamy, jaki jest naprawdę.
1
Sigma 105 mm f/1.4 DG HSM ART - test obiektywu
21 Cze 2019
Czy Sigma modelem 105 mm f/1.4 DG HSM ART przekroczyła kolejne granice w segmencie portretowych szkieł? Dziś poznacie odpowiedź!
5
Sony FE 600 mm f/4 GM OSS - zdjęcia przykładowe
11 Cze 2019
Sony FE 600 mm f/4 GM OSS to propozycja dla najbardziej wymagających fotografów sportu i dzikiej przyrody. Zobaczcie jak w praktyce radzi sobie najdłuższe szkło z serii G Master.
3
Sony FE 200-600 mm f/5.6-6.3 G OSS - zdjęcia przykładowe
11 Cze 2019
Najnowszy tele-zoom Sony FE 200-600 mm f/5.6-6.3 G OSS ma wszystko, by zaspokoić potrzeby fotografów sportu i dzikiej przyrody, którzy szukają zmiennogniskowego obiektywu dalekiego zasięgu w akceptowalnej cenie. Zobaczcie, na co go stać nową konstrukcję w systemie Sony E.
4