Nikon oficjalnie potwierdza prace nad pełnoklatkowym systemem bezlusterkowym

2
Michał Chrzanowski
25 Lipiec 2018
Artykuł na: 2-3 minuty

Po miesiącach plotek i przecieków firma Nikon wreszcie oficjalnie potwierdziła trwające prace i zapowiedziała pełnoklatkowy aparat bezlusterkowy, nową linię obiektywów oraz dedykowany adapter z mocowaniem F.

Ostatnimi czasy Nikon wyrasta na firmę, która wie jak skutecznie dawkować emocje. Po miesiącach plotek i spekulacji, lakonicznych wzmiankach o „nowych, niespotykanych rozwiązaniach“, wyciekach specyfikacji czy publikacji tajemniczego filmu promocyjnego, przyszła w końcu pora na oficjalne potwierdzenie trwających prac nad nowym pełnoklatkowym systemem bezlusterkowym.

Oficjalny komunikat Nikona

Nowy aparat bezlusterkowy i obiektywy Nikkor, które są w fazie rozwoju, pozwolą osiągnąć nowy wymiar wydajności optycznej, dzięki zastosowaniu nowego mocowania. System ten jest wynikiem niezrównanych możliwości optycznych i produkcyjnych firmy Nikon, uzyskanych dzięki ponad stuletniej wiedzy z zakresu obrazowania. Sprawdzona niezawodność i wydajność to podstawowe cechy cyfrowych lustrzanek firmy Nikon, a dziesięciolecia informacji zwrotnych od profesjonalnych twórców na całym świecie przyczyniły się do rozwoju tego systemu.

Dzięki opracowaniu nowego bezlusterkowego aparatu, Nikon potwierdza zaangażowanie w zapewnianie fotografom możliwości robienia zdjęć bogatszych i żywszych niż kiedykolwiek wcześniej. Dodatkowo opracowywany jest także adapter z mocowaniem F, który umożliwi przymocowanie szerokiej gamy obiektywów Nikkor z mocowaniem F do nowego aparatu.

Firma Nikon nadal będzie kontynuować innowacje w zakresie obrazowania, dzięki wprowadzeniu na rynek nowego bezlusterkowego aparatu fotograficznego i ciągłemu rozwojowi lustrzanek cyfrowych oraz imponującej linii obiektywów Nikkor. Wkrótce użytkownicy Nikona będą mieli do wyboru dwa najlepsze w branży systemy, otrzymując możliwość korzystania z unikalnych wartości oferowanych przez każdy z nich.

fotografie przedstawia prototyp bezlusterkowca Nikona

To jak na razie wszystkie informacje jakimi podzielił się Nikon. Jednak, sądząc po obranej przez firmie drodze, możemy spodziewać się, że w najbliższej przyszłości zetkniemy się z nowymi szczegółami. Wszelkie treści dotyczące bezlusterkowego systemu mają być publikowane na dedykowanej stronie www.nikonusa.com/mirrorlessiscoming. Jak podkreśla producent, w późniejszym terminie poznamy dokładną datę premiery oraz ceny poszczególnych modeli zapowiedzianego systemu Nikona.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Leica M10 Monochrom - nowy wymiar czerni i bieli
Leica M10 Monochrom - nowy wymiar czerni i bieli
Wszystko co najlepsze z podstawowej wersji modelu M10 i monochromatyczna matryca, która zachwyci fanów czerni i bieli. W dodatku matryca nie byle jaka, bo o...
46
10
PowerVision PowerEgg X - dron, kamera, jajko!
PowerVision PowerEgg X - dron, kamera, jajko!
Czy jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego? PowerVision chce nas przekonać, że nie i prezentuje PowerEgg X - ambitny projekt, który łączy podręcznego drona i...
4
1
Insta360 One R - ta modułowa kamerka to najlepsze, co świat action camów widział od lat
Insta360 One R - ta modułowa kamerka to najlepsze, co świat action camów widział od lat
Kamera sferyczna, sportowa, a może coś bardziej zaawansowanego? Dzięki nowej modułowej kamerce Insta360 nie trzeba już będzie wybierać.
12
2
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)