Nikon oficjalnie potwierdza prace nad pełnoklatkowym systemem bezlusterkowym

2
Michał Chrzanowski
25 Lipiec 2018
Artykuł na: 2-3 minuty

Po miesiącach plotek i przecieków firma Nikon wreszcie oficjalnie potwierdziła trwające prace i zapowiedziała pełnoklatkowy aparat bezlusterkowy, nową linię obiektywów oraz dedykowany adapter z mocowaniem F.

Ostatnimi czasy Nikon wyrasta na firmę, która wie jak skutecznie dawkować emocje. Po miesiącach plotek i spekulacji, lakonicznych wzmiankach o „nowych, niespotykanych rozwiązaniach“, wyciekach specyfikacji czy publikacji tajemniczego filmu promocyjnego, przyszła w końcu pora na oficjalne potwierdzenie trwających prac nad nowym pełnoklatkowym systemem bezlusterkowym.

Oficjalny komunikat Nikona

Nowy aparat bezlusterkowy i obiektywy Nikkor, które są w fazie rozwoju, pozwolą osiągnąć nowy wymiar wydajności optycznej, dzięki zastosowaniu nowego mocowania. System ten jest wynikiem niezrównanych możliwości optycznych i produkcyjnych firmy Nikon, uzyskanych dzięki ponad stuletniej wiedzy z zakresu obrazowania. Sprawdzona niezawodność i wydajność to podstawowe cechy cyfrowych lustrzanek firmy Nikon, a dziesięciolecia informacji zwrotnych od profesjonalnych twórców na całym świecie przyczyniły się do rozwoju tego systemu.

Dzięki opracowaniu nowego bezlusterkowego aparatu, Nikon potwierdza zaangażowanie w zapewnianie fotografom możliwości robienia zdjęć bogatszych i żywszych niż kiedykolwiek wcześniej. Dodatkowo opracowywany jest także adapter z mocowaniem F, który umożliwi przymocowanie szerokiej gamy obiektywów Nikkor z mocowaniem F do nowego aparatu.

Firma Nikon nadal będzie kontynuować innowacje w zakresie obrazowania, dzięki wprowadzeniu na rynek nowego bezlusterkowego aparatu fotograficznego i ciągłemu rozwojowi lustrzanek cyfrowych oraz imponującej linii obiektywów Nikkor. Wkrótce użytkownicy Nikona będą mieli do wyboru dwa najlepsze w branży systemy, otrzymując możliwość korzystania z unikalnych wartości oferowanych przez każdy z nich.

fotografie przedstawia prototyp bezlusterkowca Nikona

To jak na razie wszystkie informacje jakimi podzielił się Nikon. Jednak, sądząc po obranej przez firmie drodze, możemy spodziewać się, że w najbliższej przyszłości zetkniemy się z nowymi szczegółami. Wszelkie treści dotyczące bezlusterkowego systemu mają być publikowane na dedykowanej stronie www.nikonusa.com/mirrorlessiscoming. Jak podkreśla producent, w późniejszym terminie poznamy dokładną datę premiery oraz ceny poszczególnych modeli zapowiedzianego systemu Nikona.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Canon EOS 90D i EOS M6 Mark II na horyzoncie. Zapowiada się na najciekawsze aparaty producenta od lat
Canon EOS 90D i EOS M6 Mark II na horyzoncie. Zapowiada się na najciekawsze aparaty producenta od...
Dzięki pomyłce producenta otrzymaliśmy wgląd w nadchodzące modele, które udowadniają, że segment APS-C ma ciągle duży potencjał. Wygląda też na to, że Canon nareszcie...
11
11
Blackmagic Pocket Cinema Camera 6K to kamera, która może namieszać na rynku
Blackmagic Pocket Cinema Camera 6K to kamera, która może namieszać na rynku
Nowa matryca Super 35 z dynamiką sięgającą 13 EV, możliwość nagrywania w rozdzielczości 6K i to w formacie RAW, mocowanie Canon EF i pełna komunikacja z obiektywami, a...
15
0
Fotografia natychmiastowa jest zbyt droga? Aparatem Alulu zdjęcia wydrukujesz na paragonach
Fotografia natychmiastowa jest zbyt droga? Aparatem Alulu zdjęcia wydrukujesz na paragonach
Zdjęcia natychmiastowe nie muszą być ani piękne, ani dobre. Ich siłą jest to, że gotowy wydruk otrzymujemy tu i teraz. Trudno o produkt lepiej wpisujący się w tę...
16
1
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)