Nikon oficjalnie potwierdza prace nad pełnoklatkowym systemem bezlusterkowym

2

Autor: Michał Chrzanowski

25 Lipiec 2018
Artykuł na: 4-5 minut

Po miesiącach plotek i przecieków firma Nikon wreszcie oficjalnie potwierdziła trwające prace i zapowiedziała pełnoklatkowy aparat bezlusterkowy, nową linię obiektywów oraz dedykowany adapter z mocowaniem F.

Ostatnimi czasy Nikon wyrasta na firmę, która wie jak skutecznie dawkować emocje. Po miesiącach plotek i spekulacji, lakonicznych wzmiankach o „nowych, niespotykanych rozwiązaniach“, wyciekach specyfikacji czy publikacji tajemniczego filmu promocyjnego, przyszła w końcu pora na oficjalne potwierdzenie trwających prac nad nowym pełnoklatkowym systemem bezlusterkowym.

Oficjalny komunikat Nikona

Nowy aparat bezlusterkowy i obiektywy Nikkor, które są w fazie rozwoju, pozwolą osiągnąć nowy wymiar wydajności optycznej, dzięki zastosowaniu nowego mocowania. System ten jest wynikiem niezrównanych możliwości optycznych i produkcyjnych firmy Nikon, uzyskanych dzięki ponad stuletniej wiedzy z zakresu obrazowania. Sprawdzona niezawodność i wydajność to podstawowe cechy cyfrowych lustrzanek firmy Nikon, a dziesięciolecia informacji zwrotnych od profesjonalnych twórców na całym świecie przyczyniły się do rozwoju tego systemu.

Dzięki opracowaniu nowego bezlusterkowego aparatu, Nikon potwierdza zaangażowanie w zapewnianie fotografom możliwości robienia zdjęć bogatszych i żywszych niż kiedykolwiek wcześniej. Dodatkowo opracowywany jest także adapter z mocowaniem F, który umożliwi przymocowanie szerokiej gamy obiektywów Nikkor z mocowaniem F do nowego aparatu.

Firma Nikon nadal będzie kontynuować innowacje w zakresie obrazowania, dzięki wprowadzeniu na rynek nowego bezlusterkowego aparatu fotograficznego i ciągłemu rozwojowi lustrzanek cyfrowych oraz imponującej linii obiektywów Nikkor. Wkrótce użytkownicy Nikona będą mieli do wyboru dwa najlepsze w branży systemy, otrzymując możliwość korzystania z unikalnych wartości oferowanych przez każdy z nich.

fotografie przedstawia prototyp bezlusterkowca Nikona

To jak na razie wszystkie informacje jakimi podzielił się Nikon. Jednak, sądząc po obranej przez firmie drodze, możemy spodziewać się, że w najbliższej przyszłości zetkniemy się z nowymi szczegółami. Wszelkie treści dotyczące bezlusterkowego systemu mają być publikowane na dedykowanej stronie www.nikonusa.com/mirrorlessiscoming. Jak podkreśla producent, w późniejszym terminie poznamy dokładną datę premiery oraz ceny poszczególnych modeli zapowiedzianego systemu Nikona.

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
DJI Pocket 2 - kieszonkowy trzyosiowy gimbal jeszcze wydajniejszy
DJI Pocket 2 - kieszonkowy trzyosiowy gimbal jeszcze wydajniejszy
Większa matryca, szerszy obiektyw i sporo innych udoskonaleń. DJI zaprezentowało drugą generację kieszonkowego gimbala z wbudowaną kamerą.
3
0
Fujifilm X-S10 - wszystko, co najlepsze w kompaktowym, prostym body
Fujifilm X-S10 - wszystko, co najlepsze w kompaktowym, prostym body
Fujifilm postanowiło zrobić aparat dla mas. Na pokładzie znajdziemy najlepszą matrycę, najszybszy system AF, stabilizację, wydajną baterię i rozbudowany tryb filmowy,...
48
19
Canon Powershot Zoom - koncepcyjny aparat dla fana sportu, przyrody i… podglądacza
Canon Powershot Zoom - koncepcyjny aparat dla fana sportu, przyrody i… podglądacza
Po dwóch latach od prezentacji prototypów, na rynek trafia w końcu oryginalny aparat Canona, pełniący rolę cyfrowej lunety. Pod względem jakości zapewne nie zaoferuje...
16
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)