Pełnoklatkowy bezlusterkowiec Nikona - jednak dwa korpusy?

3

Autor: Maciej Luśtyk

14 Sierpień 2018
Artykuł na: 6-9 minut

W ostatnim czasie nie ma dnia, by nie usłyszeć o nadchodzącym wielkimi krokami pierwszym pełnoklatkowym bezlusterkowcu Nikona. Premiera już za około tydzień, a tymczasem na światło dzienne wyciekają kolejne informacje na temat nowego modelu.

Już 23 sierpnia poznamy aparat, który ma szansę zmienić układ sił na rynku profesjonalnych aparatów bezlusterkowych. Prezentacja nowego systemu Nikona jest jednym z najbardziej oczekiwanych wydarzeń tego roku, a producent skutecznie podsyca jeszcze oczekiwania, regularnie prezentując zapowiedzi nadchodzącego modelu.

Wiemy już całkiem dużo na temat wyglądu aparatu, ciągle jednak zagadką pozostaje jego specyfikacja. A może specyfikacje? Już na początku lipca słyszeliśmy, że producent może mieć w zanadrzu nie jeden, a dwa modele tak, by być w stanie konkurować zarówno z uniwersalnym Sony A7 III, jak i rozdzielczościowym potworem w postaci A7R III.

Coś dla każdego

 

Jak donosi serwis Nikon Rumors, zobaczyć mamy modele z matrycami o rozdzielczościach 24 i 45 Mp, a nowy system, jak już wcześniej wspominano, oznaczony będzie literą „Z”. Pierwszy z nich ma być szybszy i lepiej radzić sobie w słabym świetle, drugi oferować ponadprzeciętną rozdzielczość. Według doniesień, w kolejnej oficjalnej zapowiedzi producent podkreślać ma rozmiar nowego mocowania, co rozbudza naszą fantazje na temat wspomnianej w poprzednich artykułach ewentualnej możliwości pomieszczenia matrycy średnioformatowej. Taki ruch miałby szansę bardzo zaprocentować w przyszłości.

Oprócz tego, wraz z premierą aparatów Nikon zaprezentować ma 3 podstawowe obiektywy systemowe. Jednym z nich najprawdopodobniej będzie model 24-70 mm f/4, który pojawiał się już przy okazji materiałów producenta i przecieków. Pozostałe modele ciągle pozostają zagadką, miłośników papierowej głębi ostrości zainteresuje natomiast to, że niedługo po premierze nowego systemu pokazane zostać ma szkło 58 mm f/0.95.

23 sierpnia Nikon odkryje karty

Należy jednak pamiętać, że jak na razie informacje te to jedynie donosy. Jeżeli kolejny teaser aparatu, który powinien ukazać się już na dniach rzeczywiście traktować będzie o mocowaniu, będziemy mogli im bardziej zawierzyć. Zresztą na oficjalne informacje i tak nie będziemy musieli długo czekać. Premiera bowiem już w przyszły czwartek.

Jeśli Nikon rzeczywiście zamierza pokazać dwa korpusy, nowy system z miejsca zyska na atrakcyjności i może stać się solą w oku inżynierów Sony, a także Canona, który jeszcze nie wiadomo jak odpowie na dokonania swojego głównego konkurenta. Jaka odpowiedź ta by jednak nie była, pewne jest, że konkurencja dobrze zrobi segmentowi bezlusterkowców i jeszcze bardziej napędzi jego i tak szybki rozwój.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem nikonrumors.com.

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
DJI Pocket 2 - kieszonkowy trzyosiowy gimbal jeszcze wydajniejszy
DJI Pocket 2 - kieszonkowy trzyosiowy gimbal jeszcze wydajniejszy
Większa matryca, szerszy obiektyw i sporo innych udoskonaleń. DJI zaprezentowało drugą generację kieszonkowego gimbala z wbudowaną kamerą.
3
0
Fujifilm X-S10 - wszystko, co najlepsze w kompaktowym, prostym body
Fujifilm X-S10 - wszystko, co najlepsze w kompaktowym, prostym body
Fujifilm postanowiło zrobić aparat dla mas. Na pokładzie znajdziemy najlepszą matrycę, najszybszy system AF, stabilizację, wydajną baterię i rozbudowany tryb filmowy,...
48
19
Canon Powershot Zoom - koncepcyjny aparat dla fana sportu, przyrody i… podglądacza
Canon Powershot Zoom - koncepcyjny aparat dla fana sportu, przyrody i… podglądacza
Po dwóch latach od prezentacji prototypów, na rynek trafia w końcu oryginalny aparat Canona, pełniący rolę cyfrowej lunety. Pod względem jakości zapewne nie zaoferuje...
16
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)