Nikon prezentuje własną kartę CFexpress typu B

Autor: Maciej Luśtyk

8 Czerwiec 2022
Artykuł na: minutę

Zgodnie z zapowiedziami Nikon wprowadza na rynek własne karty CFexpress, które mają być idealnym wyborem do pracy z bezlusterkowcami producenta. Model MC-CF660G jest szybki, ale też droższy od konkurencji.

Po raz pierwszy o kartach CFexpress marki Nikon usłyszeliśmy w kwietniu, gdy firma zapowiedziała wprowadzenie kilku nowości. Teraz w końcu gotowy produkt trafia na rynek. Karta Nikon CFexpress Type B (model MC-CF660G) charakteryzuje się duży prędkościami transferu (1700 MB/s w odczycie i 1500 MB/s w zapisie) i oferuje pojemność 660 GB.

Tak przygotowany nośnik ma być doskonałą odpowiedzią na potrzeby fotografów i filmowców pracujących na sprzęcie Nikona i być w stanie bez problemu udźwignąć zapis 8K 60 kl./s RAW oferowany przez model Nikon Z9. Zainteresowanych może jedynie odstraszyć cena.

Cena i dostępność

Karte CFe Nikona wyceniono na 726 dolarów, co oznacza, że jest będzie nieco droższa od innych modeli na rynku o podobnej prędkości. Dokładnej polskiej ceny na razie nie znamy.

Więcej informacji znajdziecie na stronie nikon.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Harman Phoenix 200 - zupełnie nowy film kolorowy wchodzi na rynek
Harman Phoenix 200 - zupełnie nowy film kolorowy wchodzi na rynek
Harman, producent jednych z najlepszych filmów czarno-białych, prezentuje swój pierwszy materiał kolorowy. Film Phoenix 200 charakteryzuje się dużym kontrastem, mocno nasyconymi...
6
Lensgo Smoke B - wydajny generator dymu w mobilnej odsłonie
Lensgo Smoke B - wydajny generator dymu w mobilnej odsłonie
To bezprzewodowa wytwornica dymu oferująca imponującą wydajność. Lensgo Smoke B z powodzeniem sprawdzi się wśród osób robiących zdjęcia, nagrywających filmy lub koordynujących występy sceniczne...
16
Godox Lux Cadet - amatorski flash w stylu retro
Godox Lux Cadet - amatorski flash w stylu retro
Godox rozbudowuje katalog stylizowanych lamp błyskowych o nowych model Lux Cadet. Nowy flash oferuje oryginalną budowę i specyfikację skrojoną na potrzeby hobbystów.
7
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)