Nikon prezentuje własną kartę CFexpress typu B

Autor: Maciej Luśtyk

8 Czerwiec 2022
Artykuł na: minutę

Zgodnie z zapowiedziami Nikon wprowadza na rynek własne karty CFexpress, które mają być idealnym wyborem do pracy z bezlusterkowcami producenta. Model MC-CF660G jest szybki, ale też droższy od konkurencji.

Po raz pierwszy o kartach CFexpress marki Nikon usłyszeliśmy w kwietniu, gdy firma zapowiedziała wprowadzenie kilku nowości. Teraz w końcu gotowy produkt trafia na rynek. Karta Nikon CFexpress Type B (model MC-CF660G) charakteryzuje się duży prędkościami transferu (1700 MB/s w odczycie i 1500 MB/s w zapisie) i oferuje pojemność 660 GB.

Tak przygotowany nośnik ma być doskonałą odpowiedzią na potrzeby fotografów i filmowców pracujących na sprzęcie Nikona i być w stanie bez problemu udźwignąć zapis 8K 60 kl./s RAW oferowany przez model Nikon Z9. Zainteresowanych może jedynie odstraszyć cena.

Cena i dostępność

Karte CFe Nikona wyceniono na 726 dolarów, co oznacza, że jest będzie nieco droższa od innych modeli na rynku o podobnej prędkości. Dokładnej polskiej ceny na razie nie znamy.

Więcej informacji znajdziecie na stronie nikon.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Godox R200 - zamień lampę AD200 w ring flash
Godox R200 - zamień lampę AD200 w ring flash
Godox prezentuje nowe akcesorium, które zamieni lampy AD200 i AD200 Pro w lampę typu ring flash. To lżejsza alternatywa dla samodzielnej lampy AR400.
4
BenQ PD2705U i PD3205U - nowe monitory graficzne 4K z 99% pokryciem sRGB i certyfikatem Pantone
BenQ PD2705U i PD3205U - nowe monitory graficzne 4K z 99% pokryciem sRGB i certyfikatem Pantone
Nowe monitory BenQ oferują rozdzielczość 4K na dużych 27- i 32-calowych matrycach, zachowując przystępną cenę i oferując szereg funkcji dodatkowych.
4
Profoto Connect Pro - nowy, rozbudowany wyzwalacza lamp systemu AirX
Profoto Connect Pro - nowy, rozbudowany wyzwalacza lamp systemu AirX
„Profoto Connect Pro to więcej niż pilot. To centralny układ nerwowy każdej sesji gdyż to przez niego wszystko przepływa” - pisze producent o nowym, wielofunkcyjnym...
3
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)