Nikon Z 9 - test aparatu

Wyniki testu:
Jakość obrazu:
9
Ergonomia:
9.5
Cena / Jakość:
8
Wydajność:
9
Funkcjonalność:
9.5
Nasza ocena:

91%

Nikon Z 9 rozpoczyna nową erę reporterskich korpusów. Bez migawki mechanicznej, za to z pakietem szybkich i inteligentnych funkcji. Czy dzięki nim zyska czy straci w oczach zawodowców?

Autor:

18 Luty 2022
Artykuł na: 49-60 minut
Spis treści

Pod koniec października oficjalnie zaprezentowano Nikona Z 9. Ten reporterski bezlusterkowiec dla zawodowców przejmuje pałeczkę od modelu D6 i kontynuuje wyścig po miano najlepszego aparatu z najlepszych.

Tak jak Canon R3 w stosunku do 1D X, również Z 9 został zmniejszony i odchudzony w porównaniu do swojego lustrzankowego poprzednika. Na pokładzie ma jednak matrycę o rozdzielczości aż 45.7 Mp i cały pakiet nowoczesnych funkcji, dzięki którym ma sprostać oczekiwaniom wszechstronnych twórców - zarówno fotografujących, jak i filmujących.

Mimo dużej rozdzielczości jego atutem ma być wysoka wydajność. Może fotografować z szybkością do 20 kl./s, a przy zmniejszonej do 11 Mp rozdzielczości nawet do 120 kl./s z pełnym wsparciem ciągłego autofokusa. Ponadto zaawansowany system AF wspiera rozpoznawanie ludzi, zwierząt i pojazdów, a tryb filmowy pozwala nagrywać na kartę materiał 8K 30p.

W aparacie nie zabrakło przy tym stabilizacji obrazu, odchylanego w nowatorski sposób wyświetlacza, jasnego wizjera oraz rozbudowanego systemu łączności LAN i bezprzewodowej. Co ciekawe Nikon Z 9 nie ma mechanicznej migawki.

Czy w takiej konfiguracji sprawdzi się na sportowej arenie, wśród dzikich zwierząt albo w zaciszu fotograficznego studia? Przekonajmy się!

Nikon Z 9 - co w pudełku?

  • akumulator EN-EL18d
  • ładowarka MH-33
  • ładowarka USB-C EH-7P
  • klips zabezpieczający przewód USB/HDMI przed wyrwaniem
  • przewód USB UC-E24
  • pasek na ramię
  • dekielek na bagnet i zaślepkę gorącej stopki

Porównanie rozmiarów matrycy:

Spis treści

Poprzednia

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Nikon Zf – pierwsze wrażenia
Nikon Zf – pierwsze wrażenia
Nikon Zf to aparat, o który fani marki upominali się od dawna. I doczekali się. W stylizowanym na kultową lustrzankę FM2 korpusie zamknięto najważniejsze podzespołu sprawdzonego Z6II ale z...
54
Fujifilm GFX 100 II - pierwsze wrażenia
Fujifilm GFX 100 II - pierwsze wrażenia
Z nową średnioformatową matrycą 102 Mp, szybkim śledzącym AF i topową specyfikacją wideo, GFX 100 II ma ambicje konkurować z popularnymi systemami pełnoklatkowymi. Czy mu się to uda?
44
Fujifilm GFX 100 II + Fujinon GF 55 mm f/1.7 R WR - pierwsze zdjęcia przykładowe (RAW)
Fujifilm GFX 100 II + Fujinon GF 55 mm f/1.7 R WR - pierwsze zdjęcia przykładowe (RAW)
Druga generacja średnioformatowej „setki” to aparat znacznie szybszy, ale też wyposażony w zupełnie nowy 102-milionowy sensor typu BSI. Jak sprawuje się w praktyce? Oceńcie sami!
25
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (5)