Nikon Z 9 - test aparatu

Wyniki testu:
Jakość obrazu:
9
Ergonomia:
9.5
Cena / Jakość:
8
Wydajność:
9
Funkcjonalność:
9.5
Nasza ocena:

91%

Nikon Z 9 rozpoczyna nową erę reporterskich korpusów. Bez migawki mechanicznej, za to z pakietem szybkich i inteligentnych funkcji. Czy dzięki nim zyska czy straci w oczach zawodowców?

Autor:

18 Luty 2022
Artykuł na: 49-60 minut
Spis treści

Pod koniec października oficjalnie zaprezentowano Nikona Z 9. Ten reporterski bezlusterkowiec dla zawodowców przejmuje pałeczkę od modelu D6 i kontynuuje wyścig po miano najlepszego aparatu z najlepszych.

Tak jak Canon R3 w stosunku do 1D X, również Z 9 został zmniejszony i odchudzony w porównaniu do swojego lustrzankowego poprzednika. Na pokładzie ma jednak matrycę o rozdzielczości aż 45.7 Mp i cały pakiet nowoczesnych funkcji, dzięki którym ma sprostać oczekiwaniom wszechstronnych twórców - zarówno fotografujących, jak i filmujących.

Mimo dużej rozdzielczości jego atutem ma być wysoka wydajność. Może fotografować z szybkością do 20 kl./s, a przy zmniejszonej do 11 Mp rozdzielczości nawet do 120 kl./s z pełnym wsparciem ciągłego autofokusa. Ponadto zaawansowany system AF wspiera rozpoznawanie ludzi, zwierząt i pojazdów, a tryb filmowy pozwala nagrywać na kartę materiał 8K 30p.

W aparacie nie zabrakło przy tym stabilizacji obrazu, odchylanego w nowatorski sposób wyświetlacza, jasnego wizjera oraz rozbudowanego systemu łączności LAN i bezprzewodowej. Co ciekawe Nikon Z 9 nie ma mechanicznej migawki.

Czy w takiej konfiguracji sprawdzi się na sportowej arenie, wśród dzikich zwierząt albo w zaciszu fotograficznego studia? Przekonajmy się!

Nikon Z 9 - co w pudełku?

  • akumulator EN-EL18d
  • ładowarka MH-33
  • ładowarka USB-C EH-7P
  • klips zabezpieczający przewód USB/HDMI przed wyrwaniem
  • przewód USB UC-E24
  • pasek na ramię
  • dekielek na bagnet i zaślepkę gorącej stopki

Porównanie rozmiarów matrycy:

Spis treści

Poprzednia

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Leica SL3 - test praktyczny i zdjęcia przykładowe [RAW]
Leica SL3 - test praktyczny i zdjęcia przykładowe [RAW]
Ta sama niemiecka precyzja, ale teraz z 60 Mp na pokładzie, szybszym autofokusem i odchylanym wyświetlaczem. Sprawdziliśmy, jak Leica SL3 spisuje się w praktyce.
21
Canon EOS R8 - test aparatu
Canon EOS R8 - test aparatu
Najnowsza kompaktowa pełna klatka Canona przełamuje schemat tego, co może oferować aparat dla amatorów. Specyfikacja zapożyczona z wyższego modelu R6 Mark II i przystępna cena...
41
Fujifilm X100VI - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
Fujifilm X100VI - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
Szósta generacja jednego z najbardziej oryginalnych aparatów na rynku wprowadza do serii stabilizowaną matrycę o wysokiej rozdzielczości 40 Mp. To nowe możliwości kadrowania i pracy ze...
41
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (5)