Yongnuo YN686EX-RT - flash do systemu Canona zasilany akumulatorami litowo-jonowymi

Autor: Maciej Luśtyk

7 Sierpień 2017
Artykuł na: 2-3 minuty

Jeżeli szukacie taniej lampy błyskowej do waszej lustrzanki, a przy tym nie lubicie żonglowania zwykłymi akumulatorkami, mamy dla Was dobrą wiadomość. W ofercie chińskiej firmy Yongnuo pojawił się flash zasilany akumulatorami litowo-jonowymi.

Model Yongnuo YN686EX-RT ma być niedrogą alternatywą dla systemowych zaawansowanych Speedlightów, oferujący przy tym wygodę w postaci zasilania jednym akumulatorem o pojemności 2000 mAh. Na jaką wydajność możemy liczyć? Według producenta, z pełną mocą wykonamy do 750 błysków. Przeładowanie lampy zająć ma z kolei maksymalnie 1,5 sekundy.

Na co ją stać?

Lampa o liczbie przewodniej 60 (dla ISO 100) pokrywa zakres ogniskowych 20 - 200 mm, oferuje znany z modeli Canona interfejs, ekran LCD i odchylaną w dwóch kierunkach głowicę. Lampa posiada także wbudowany przekaźnik współpracujący z radiowym systemem Canon RT i pozwoli na pracę w trybie master i slave. Otrzymujemy także funkcję błysku stroboskopowego oraz możliwość synchronizacji z krótkimi czasami migawki, do 1/8000 s. Na pokładzie znalazł się także port USB, za pośrednictwem którego zaktualizujemy firmware urządzenia.

Jednym słowem wszystko, czego potrzeba do efektywnej pracy. Dodatkowo w relatywnie niskiej cenie 140 dolarów. Pozostaje tylko pytanie o jakość i wytrzymałość urządzenia. Jeśli chcecie przetestować ją na własną rękę, lampę możecie kupić za pośrednictwem serwisów eBay i Amazon.

Więcej informacji o lampie znajdziecie pod adresem hkyongnuo.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Irix Matte Box IQ – magnetyczne wrota dla filmowców
Irix Matte Box IQ – magnetyczne wrota dla filmowców
Matte Box IQ to narzędzie, które pozwoli w łatwy sposób kontrolować odblaski światła podczas filmowania oraz swobodnie stosować magnetyczne filtry Irix  
1
Power Station Newell Samra 500 - jeszcze więcej energii w plenerze
Power Station Newell Samra 500 - jeszcze więcej energii w plenerze
Nowa stacja zasilająca marki Newell to aż 532 Wh w poręcznym rozmiarze. Samra 500 to idealne rozwiązanie na długie wędrówki samochodem lub kamperem albo na sytuacje awaryjne.
1
Macbook Pro i Mac Mini z procesorami M2 Pro i M2 Max - do 96 GB pamięci RAM
Macbook Pro i Mac Mini z procesorami M2 Pro i M2 Max - do 96 GB pamięci RAM
Układy M2 Pro i M2 Max, które oferują m.in. kolejno do 32 i 96 GB pamięci operacyjnej oraz lepszą optymalizację poboru mocy stały się bazą dla najnowszej generacji...
1
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (6)