Yongnuo YN 100 mm f/2 - test obiektywu

Wyniki testu:
Jakość obrazu:
7
Cena / Jakość:
5
Optyka:
7
Budowa:
7.5
Marka:
Yongnuo
Nasza ocena:

79%

Czy tani zawsze musi oznaczać gorszy? Pod lupę bierzemy nową portretówkę Yongnuo. Zobaczcie czym może zaskoczyć model YN 100 mm f/2.

Autor: Michał Chrzanowski

26 Maj 2017
Artykuł na: 23-28 minut
Spis treści

Firma Yongnuo obrała sobie jasny i ambitny cel - zwojowanie rynku fotograficznego tańszymi odpowiednikami obiektywów czołowych producentów - głównie Canon i Nikon. Pierwszy krok w tym kierunku postawiła niespełna trzy lata temu prezentując jasną stałkę YN 50 mm f/1.8, która okazała się istnym klonem popularnego szkła Canon EF 50 mm f/1.8 II. Następny w rodzinie był szeroki kąt - 35 mm f/2. Niestety w tym przypadku kopia w żaden sposób nie zbliżyła się do pierwowzoru Canona. Jako trzeci pojawił się Yongnuo YN 100 mm f/2, czyli typowy obiektyw portretowy, który nie tylko wyglądem, lecz także samą konstrukcją optyczną przypomina odpowiednik ze stajni Canona - model EF 100 mm f/2 USM.

Tak więc czy w tym przypadku będziemy mieć do czynienia z sukcesem, czy może z porażką chińskiego producenta? Jedno jest pewne, nowa konstrukcja Yongnuo wśród mniej wymagających fotografów może wzbudzić wiele emocji. Zwłaszcza, że YN 100 mm f/2 jest już dostępny w sprzedaży za około 850 zł. Jego pierwowzór Canona EF 100 mm f/2 USM jest aż o tysiąc złoty droższy - kosztuje w granicach 1750-1900 zł. Wygląda więc na to, że mocną stroną portretowego Yongnuo jest jego cena. Jednak czy tani oznacza gorszy? Jak sprawdzą się w boju układ optyczny, autofokus oraz wykonanie nowego YN 100 mm f/2?

Przekonacie się o tym czytając test Yongnuo, gdzie zaprezentujemy wyniki, które otrzymaliśmy w naszym laboratorium oraz zdjęcia przykładowe wykonane w plenerze. Obiektyw na testy użyczył sklep internetowy www.sempler.pl.

Dodaj ocenę i odbierz darmowy e-book
Digital Camera Polska
Spis treści

Poprzednia

Skopiuj link

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
OM System M.Zuiko Digital 150-600 mm f/5-6.3 IS ED - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
OM System M.Zuiko Digital 150-600 mm f/5-6.3 IS ED - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
Najnowszy teleobiektyw OM System pozwala na fotografowanie i filmowanie na odpowiedniku ogniskowej wynoszącym aż 1200 mm. Oto, jak M.Zuiko Digital 150-600 mm f/5-6.3 IS ED spisuje się w...
30
Tamron 70-180 mm f/2.8 Di III VC VXD G2 – zdjęcia przykładowe [RAW]
Tamron 70-180 mm f/2.8 Di III VC VXD G2 – zdjęcia przykładowe [RAW]
Druga generacja tego popularnego zooma do bezlusterkowców Sony to lepsze parametry i przeprojektowany układ optyczny. Sprawdziliśmy jak zachowuje się w połączeniu z korpusem Sony A7 III
25
Tamron 17-50 mm f/4 Di III VXD - zdjęcia przykładowe [RAW]
Tamron 17-50 mm f/4 Di III VXD - zdjęcia przykładowe [RAW]
Nowy Tamron 17-50 mm to kolejny model do bezlusterkowców Sony z bardzo ciekawym zakresem ogniskowych. Jest przy tym bardzo kompaktowy i stosunkowo niedrogi. A jak wypada sama optyka? Zobaczcie...
32
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)