Canon Speedlite 430EX III-RT

0

Autor: Maciej Luśtyk

8 Lipiec 2015
Artykuł na: 4-5 minut
Producent zaprezentował nową lampę błyskową Canon Speedlite 430EX III-RT. Flash jest mniejszy i lżejszy od swojego poprzednika, posiada większy ekran LCD, a do tego może być wyzwalany drogą radiową.

Lampa Canon Speedlite 430EX III-RT charakteryzuje się liczbą przewodnią 43 m dla ISO100. Jest to druga po modelu 600EX RT lampa, która oferuje możliwość bezprzewodowego wyzwalania drogą radiową. Jednak w odróżnieniu od zaprezentowanego 3 lata temu modelu 600EX RT, może operować jedynie w pozycji Slave. Flash umożliwia synchronizację z krótkimi czasami oraz wyzwalanie błysku na drugą kurtynę migawki. Zakres ruchów głowicy to 150° w lewo, 180° w prawo i 90° do góry.

Zobacz wszystkie zdjęcia (5)

Konstrukcja lampy jest lżejsza i mniejsza niż we wcześniejszym modelu Canon Speedlite 430EX II, a oprogramowanie pozwala na zapisanie do 10 funkcji użytkownika. W nowym flashu zamontowano też większy ekran LCD i nowe pokrętło na tylnym panelu. Razem z lampą otrzymamy kolorowy filtr oraz nakładkę rozpraszającą światło.

Lampa trafi do sprzedaży we wrześniu w cenie $299. Polskiej ceny na razie nie znamy. Więcej informacji znajdziecie na stronie canon.com.

Informacja prasowa:

Warszawa, 8 lipca 2015 r. – Canon rozszerza system EOS prezentując lampę błyskową SPEEDLITE 430EX III-RT. Nowy model jest następcą dotychczas dostępnej SPEEDLITE 430EX II i został stworzony, aby jeszcze bardziej wspomóc fotografa podczas pracy. Lampa daje dostęp do wielu zaawansowanych funkcji, m.in. bezprzewodowej transmisji radiowej, co zapewnia wszystkim fotografom pracującym w systemie EOS swobodę w rozmieszczeniu lamp i elastyczność w zakresie oświetlenia.

Moc światła

SPEEDLITE 430EX III-RT jest najbardziej rozbudowaną lampą z linii średnio zaawansowanych produktów Canon. Maksymalna liczba przewodnia przy ISO 100 wynosi 43, co zapewnia moc niezbędną do oświetlenia obiektów w wielu różnych sytuacjach i jednocześnie daje swobodę w wykorzystaniu dodatkowych lamp, którymi można sterować radiowo lub optycznie. Dodatkowo, wyjątkowo szeroki zakres pokrycia ogniskowych obiektywów od 24 do 105 mm lub ogniskowej 14 mm przy użyciu wbudowanego adaptera sprawia, że SPEEDLITE 430EX III-RT oferuje zarówno szerokie, jak i wąskie rozproszenie światła. Użytkownik ma pełną kontrolę nad ustawieniami.

SPEEDLITE 430EX III-RT to także propozycja dla fotografów, którzy lubią eksperymentować z dodatkowym oświetleniem. Nowy model może pracować zarówno w radiowych systemach Canon, jak i w systemach bezprzewodowego sterowania błyskiem. Dodatkowo, 430EX III-RT jest kompatybilna z aparatami wyposażonymi w zintegrowany transmiter Speedlite, np. lustrzankami EOS 760D i EOS 750D. Dzięki temu może być wykorzystywana, jako lampa zewnętrzna kontrolowana z poziomu menu aparatu.

SPEEDLITE 430EX III-RT jest wyposażona w system Canon RT (Radio Transmitter), który zapewnia użytkownikom dużą elastyczność i daje możliwość kontrolowania do piętnastu lamp RT rozmieszczonych w pięciu grupach. Maksymalna odległości od aparatu wynosi 30 m. Co więcej, SPEEDLITE 430EX III-RT może być kontrolowana za pośrednictwem transmitera ST-E3-RT lub lamp SPEEDLITE 600EX-RT, co rozszerza zakres zastosowań zarówno podczas profesjonalnych sesji, jak i w fotografii amatorskiej.

W porównaniu do poprzednika, SPEEDLITE 430EX III-RT jest mniejsza, dzięki czemu stanowi przenośne, dodatkowe źródło światła. Oferuje przy tym szybsze i cichsze ładowanie, co zapewnia dyskrecję i gotowość do pracy w każdym momencie. Z kolei nakładka rozpraszająca pozwoli uzyskać bardziej miękkie światło – idealne do fotografowania wnętrz, gdzie wymagany jest naturalny efekt.

Dołączony filtr CTO umożliwia dopasowanie lub zwiększenie kontrastu między światłem lampy a zastanym. Zintegrowany dyfuzor pozwala dodać błysk w oku portretowanych osób, aby ujęcia były jeszcze bardziej rzeczywiste. SPEEDLITE 430EX III-RT została wyposażona w ulepszony podświetlany punktowy wyświetlacz LCD, który zapewnia łatwą kontrolę nad wszystkimi ustawieniami lampy oraz przyciski, które dają szybki dostęp do najważniejszych nastaw.

SPEEDLITE 430EX III-RT – kluczowe cechy:

• Duża moc, kompaktowe rozmiary
• Łatwa kontrola i intuicyjny interfejs
• Zdalne sterowanie
• Piękne portrety dzięki nakładce rozpraszającej
• Integracja z lampami Canon Speedlite

Dodaj ocenę i odbierz darmowy e-book
Digital Camera Polska

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
 Irix Essential Filter Set - komplet filtrów kołowych do Twojego obiektywu teraz taniej w zestawie
Irix Essential Filter Set - komplet filtrów kołowych do Twojego obiektywu teraz taniej w zestawie
Zestawy Irix Essential Filter Set składające się z filtru UV, polaryzacyjnego i szarego dostępne są w atrakcyjnej promocji, dzięki której można zaoszczędzić nawet do 100 zł. Niższa cena tylko do...
0
0
Mirfak - niedrogie mikrofony do filmowania, podcastów i streamingu. Zniżka dla czytelników Fotopolis
Mirfak - niedrogie mikrofony do filmowania, podcastów i streamingu. Zniżka dla czytelników Fotopolis
Mirfak oferuje przystępne cenowo mikrofony do różnych zastosowań. W ofercie znajdziecie zaawansowane mikrofony typu shotgun, rejestratory pojemnościowe na USB oraz...
9
1
Zaawansowany Bar RGB 25 i Ring 10W do smartfona - Fomei prezentuje nowe lampy LED
Zaawansowany Bar RGB 25 i Ring 10W do smartfona - Fomei prezentuje nowe lampy LED
Fomei wprowadza do sprzedaży zaawansowaną, podłużną lampę LED Bar RGB 25, która jest sterowana bezprzewodowo, oraz budżetową lampę pierścieniową LED Ring 10W do rejestracji wideo w domu
4
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (5)