Canon Speedlite 600EX-RT i inne akcesoria

0
Patryk Wiśniewski
2 Marzec 2012
Artykuł na: 4-5 minut
Canon EOS 5D Mark III to nie jedyna dzisiejsza premiera. Razem z nową lustrzanką zaprezentowano lampę błyskową, Canon Speedlite 600EX-RT, bezprzewodowy transmiter danych WFT-E7, zewnętrzny moduł GPS Canon GPS Receiver GP-E2 oraz radiowy wyzwalacz Canon Speedlite Transmitter ST-E3-RT. O szczegółach możecie dowiedzieć się czytając nasz artykuł.
Canon Speedlite 600EX-RT
Canon Speedlite 600EX-RT to najnowszy reporterski flesz japońskiego producenta. Lampa ma liczbę przewodnią 60 dla ISO 100 przy ogniskowej 200mm. Nowością jest pojawienie się w nazwie skrótu RT, który mówi nam, że lampa może radiowo wyzwalać do 15 innych lamp w promieniu 30 metrów. Jest to nowa funkcja w lampach tego producenta. Do tej pory lampy komunikowały się ze sobą za pomocą podczerwieni - o tego typu sterowaniu w 600EX-RT również nie zapomniano.


Nowa lampa oferuje bardzo szerokie pokrycie ogniskowych. Została przygotowana do współpracy z obiektywami od 20mm do 200mm. Jeżeli skorzystamy z dyfuzora, możemy zwiększyć kąt do 14mm.

Dla większej wygody użytkowania, Speedlite 600EX-RT zasilana jest przez 4 baterie typu AA/LR6 i oferuje szybki czas ładowania, co zapewnia fotografom spory komfort pracy. Oprócz wyzwalania innych lamp, możemy za jej pośrednictwem róweniż uruchomić migawkę w naszym aparacie. Lampę wyposażono oczywiście w filtry, służące do korekty balansu bieli. Jak przystało na najwyższy model główka flesza jest obrotowa i odchylana. Lampa w Unii Europejskiej ma kosztować około 700 euro.

Canon Speedlite Transmitter ST-E3-RT
Łączność radiowa to największa nowinka w akcesoriach producenta. Oprócz lampy, która może wyzwalać do 15 innych urządzeń w zasięgu 30 metrów, producent zaprezentował też bezprzewodowy transmiter Canon Speedlite Transmitter ST-E3-RT, który oferuje taki sam zasięg.


Podobnie jak lampa jest wodoodporny tak, aby mógł współpracować z Canonem 1D X nawet w trudnych warunkach. Istotną cechą jest duży wyświetlacz LCD, który umożliwi fotografom szybki dostęp do potrzebnych funkcji.

Canon GPS Receiver GP-E2
Nowy moduł GPS jest kompatybilny z trzema EOS-ami: 1D X, 7D i najnowszym 5D Mark III. GP-E2 taguje zdjęcia z wykorzystaniem długości, szerokości i wysokości oraz danych, tak jak kierunek, w którym zostało zrobione zdjęcie, dodając informacje o lokalizacji do danych EXIF. Oprócz tego oferuje funkcję rejestratora, dzięki której możemy śledzić przebytą przez nas trasę. Zaletą jest to, że nie musimy w takim przypadku mieć urządzenia podłączonego do aparatu. W domowym zaciszu możemy wyświetlić przebytą trasę w serwisie Google Maps lub w pakiecie Map Utility.


Dla poprawienia dokładności i precyzji podczas rejestrowania czasu zdjęć, fotografujący mogą również zsynchronizować czas w swoich aparatach z globalnym uniwersalnym czasem UTC, pobranym z satelity. Jest to szczególnie użyteczne dla profesjonalistów fotografujących przy pomocy wielu aparatów EOS 5D Mark III. Dzięki temu po wykonanej pracy mogą od razu posortować zdjęcia według czasu w jakim zostały wykonane.

WFT-E7
WFT-E7 to bezprzewodowy transmiter plików kompatybilny z większością aparatów Canon EOS. Urządzenie zostało zaprojektowane z myślą o fotoreporterach i dziennikarzach sportowych, którym zależy na szybkim i prostym przesyłaniu obrazów. Akcesorium zostało wyposażone w Wi-Fi i wsparcie łączności przewodowej poprzez Gigabit Ethernet. Obsługuje standard 802.11 n z prędkością transferu danych nawet do 150 mb/s oraz łączność Bluetooth z zewnętrznymi urządzeniami GPS. WFT-E7 oferuje szybkie przysłanie obrazów bezpośrednio do serwera FTP oraz możliwość wyświetlenia treści na kompatybilnym ekranie przez połączenie DLNA. Zostało również wyposażone w funkcję bezprzewodowego kontrolowania przez stronę www! Użytkownik może zdalnie wyzwolić aparat używając każdego urządzenia, które ma łączność z internetem.

Model WFT-E7 odznacza się wyjątkowo lekką konstrukcją i może być umocowany do spodu korpusu, do szyny wspornika AB-E1 lub nawet do paska. WFT-E7 wspiera także fotografowanie synchroniczne przy użyciu nawet do 10 różnych aparatów i bezprzewodowej synchronizacji czasu, dzięki której czas pracy wszystkich urządzeń jest dostosowany do głównego aparatu. Także w tym wypadku możemy wyzwolić aparaty zdalnie dzięki łączności bezprzewodowej.

Grip BG-E11 dedykowany do korpusu 5D Mark III
Jeżeli zależy nam na podwojeniu czasu pracy najnowszej lustrzanki Canona, możemy zaopatrzyć się w dedykowany do niej grip BG-E11. Urządzenie pozwala na podłączenie dwóch akumulatorów LP-E6 oraz ewentualne wykorzystanie do zasilania aparatu baterii AA. Dla osób, które cenią sobie wygodę fotografowania w pionie zduplikowano przyciski spustu migawki, AF, ustawienia punktu ostrości i blokady AE oraz dodano drugi dżojstik.


Utrzymany w stylistyce modelu EOS 5D Mark III, BG-E11 został wykonany z wytrzymałego stopu magnezu.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
4 niespodzianki Ilforda. Nowe filmy już pod koniec października
4 niespodzianki Ilforda. Nowe filmy już pod koniec października
Ilford zapowiada pojawienie się nowych materiałów, które trafią do sprzedaży 24 października. Czego możemy się spodziewać?
15
0
Zhiyun WEEBILL-S, czyli nowy i wyjątkowo kompaktowy gimbal o dużych możliwościach
Zhiyun WEEBILL-S, czyli nowy i wyjątkowo kompaktowy gimbal o dużych możliwościach
Rynek stabilizatorów do aparatów rośnie w niesłabnącym tempie. Zhiyun odgryza poważny kawałek tego tortu, ale wciąż mu mało i dlatego wprowadza na rynek model rozszerzający innowacyjną rodzinę...
5
0
Lomography Berlin Kino B&W 2019 - nowa, ulepszona formuła
Lomography Berlin Kino B&W 2019 - nowa, ulepszona formuła
Jak twierdzi producent, pokazy rok temu film monochromatyczny Berlin Kino B&W wyprzedał się na pniu. Dlatego Lomography postanowiło jeszcze go...
5
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)