Genesis Stroboss 58N - wydajna lampa reporterska

0
Maciej Luśtyk
15 Grudzień 2014
Artykuł na: 4-5 minut
W ofercie dystrybutora produktów marki Genesis pojawiła się lampa błyskowa Stroboss 58 w wersji do aparatów Nikona. Jej akumulator pozwala na wykonanie 650 błysków.
Lampa Stroboss 58 była dotychczas dostępna jedynie dla posiadaczy aparatów marki Canon. Wersja 58N współpracuje z produktami Nikona w systemie pomiaru światła i-TTL, co pozwala na wygodną pracę w trybie manualnym, automatycznym i półautomatycznym. Lampa pozwala na synchronizację błysku do czasu 1/8000 sekundy, na pierwszą i drugą kurtynę, a także umożliwia bracketing błysku, blokadę ekspozycji i sterowanie z poziomu aparatu.
Zobacz wszystkie zdjęcia (5)

Liczba przewodnia lampy osiąga wartość GN58 przy ISO100, a temperatura barwowa światła oscyluje na poziomie 5600K (± 200K). Błysk możemy kontrolować w zakresie od 1/1 do 1/128 mocy w krokach co 1/3 EV. Lampa posiada ruchomą głowicę (0°-360° w poziomie, -7°-90° w pionie), a także zoom palnika w zakresie 24-105mm. Wyposażona została także w panel rozpraszający światło. Dodatkowo lampa jest zgodna z bezprzewodowym systemem sterowania lampami Nikon Creative Lighting System. Błysk możemy wyzwalać za pomocą fotoceli, radiowego wyzwalacza lub poprzez gniazdo Jack 2.5m.

Za pracę urządzenia odpowiada akumulator litowo-jonowy VB-18 o pojemności 2000mAh. Jedno ładowanie pozwoli na zrobienie około 650 zdjęć z pełną mocą błysku. Czas ładowania akumulatora wynosi około 3 godzin.

Stroboss to ciekawa lampa reporterska, która oferuje większość funkcji znanych z innych modeli za rozsądną cenę. Sugerowana cena detaliczna to 679zł. W zestawie oprócz lampy znajdziemy pokrowiec, instrukcję, podstawkę oraz akumulator i ładowarkę. Ciekawe jak lampa sprawdzi się w praktyce.

Więcej informacji i pełną specyfikację lampy znajdziemy na stronie genesisgear.pl

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
4 niespodzianki Ilforda. Nowe filmy już pod koniec października
4 niespodzianki Ilforda. Nowe filmy już pod koniec października
Ilford zapowiada pojawienie się nowych materiałów, które trafią do sprzedaży 24 października. Czego możemy się spodziewać?
15
0
Zhiyun WEEBILL-S, czyli nowy i wyjątkowo kompaktowy gimbal o dużych możliwościach
Zhiyun WEEBILL-S, czyli nowy i wyjątkowo kompaktowy gimbal o dużych możliwościach
Rynek stabilizatorów do aparatów rośnie w niesłabnącym tempie. Zhiyun odgryza poważny kawałek tego tortu, ale wciąż mu mało i dlatego wprowadza na rynek model rozszerzający innowacyjną rodzinę...
5
0
Lomography Berlin Kino B&W 2019 - nowa, ulepszona formuła
Lomography Berlin Kino B&W 2019 - nowa, ulepszona formuła
Jak twierdzi producent, pokazy rok temu film monochromatyczny Berlin Kino B&W wyprzedał się na pniu. Dlatego Lomography postanowiło jeszcze go...
5
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (5)