Genesis Stroboss 58N - wydajna lampa reporterska

Autor: Maciej Luśtyk

15 Grudzień 2014
Artykuł na: 2-3 minuty
W ofercie dystrybutora produktów marki Genesis pojawiła się lampa błyskowa Stroboss 58 w wersji do aparatów Nikona. Jej akumulator pozwala na wykonanie 650 błysków.

Lampa Stroboss 58 była dotychczas dostępna jedynie dla posiadaczy aparatów marki Canon. Wersja 58N współpracuje z produktami Nikona w systemie pomiaru światła i-TTL, co pozwala na wygodną pracę w trybie manualnym, automatycznym i półautomatycznym. Lampa pozwala na synchronizację błysku do czasu 1/8000 sekundy, na pierwszą i drugą kurtynę, a także umożliwia bracketing błysku, blokadę ekspozycji i sterowanie z poziomu aparatu.

Zobacz wszystkie zdjęcia (5)

Liczba przewodnia lampy osiąga wartość GN58 przy ISO100, a temperatura barwowa światła oscyluje na poziomie 5600K (± 200K). Błysk możemy kontrolować w zakresie od 1/1 do 1/128 mocy w krokach co 1/3 EV. Lampa posiada ruchomą głowicę (0°-360° w poziomie, -7°-90° w pionie), a także zoom palnika w zakresie 24-105mm. Wyposażona została także w panel rozpraszający światło. Dodatkowo lampa jest zgodna z bezprzewodowym systemem sterowania lampami Nikon Creative Lighting System. Błysk możemy wyzwalać za pomocą fotoceli, radiowego wyzwalacza lub poprzez gniazdo Jack 2.5m.

Za pracę urządzenia odpowiada akumulator litowo-jonowy VB-18 o pojemności 2000mAh. Jedno ładowanie pozwoli na zrobienie około 650 zdjęć z pełną mocą błysku. Czas ładowania akumulatora wynosi około 3 godzin.

Stroboss to ciekawa lampa reporterska, która oferuje większość funkcji znanych z innych modeli za rozsądną cenę. Sugerowana cena detaliczna to 679zł. W zestawie oprócz lampy znajdziemy pokrowiec, instrukcję, podstawkę oraz akumulator i ładowarkę. Ciekawe jak lampa sprawdzi się w praktyce.

Więcej informacji i pełną specyfikację lampy znajdziemy na stronie genesisgear.pl

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Quadralite SVL 800S - kompaktowy LED ze snootem
Quadralite SVL 800S - kompaktowy LED ze snootem
Next77, polski dystrybutor marki Quadralite, ogłasza wprowadzenie nowej lampy LED - Quadralite SVL-800S. To pierwsza lampa LED ze zintegrowanym snootem optycznym, która wzbogaca serię...
6
Lampy Quadralite SVL 20% taniej do końca czerwca
Lampy Quadralite SVL 20% taniej do końca czerwca
Quadralite startuje z kolejną promocją na oświetlenie LED. Kompaktowe lampy z serii SVL przez cały najbliższy miesiąc kupicie z 20-procentowym rabatem.
1
Ulanzi L23 Pro i Ulanzi LT005 -  poręczne lampy LED do wszechstronnych zastosowań
Ulanzi L23 Pro i Ulanzi LT005 - poręczne lampy LED do wszechstronnych zastosowań
Dwie kompaktowe lampy LED wprowadziła na rynek marka Ulanzi. L23 Pro i LT005 oferują odpowiednio 40 i 60 W mocy oraz mocowanie modyfikatorów Mini Bowens.
1
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (5)