Voeloon 810-RT - zaawansowany wyzwalacz lamp TTL

Voeloon 810-RT - zaawansowany wyzwalacz lamp TTL
Dystrybutor marki Voeloon zaprezentował nowy, radiowy wyzwalacz lamp TTL. Urządzenie oferuje duże spektrum możliwości przy stosunkowo niskiej cenie.
Urządzenie może pracować zarówno jako wyzwalacz jak i odbiornik. Do wyboru dostajemy 3 tryby pracy: i-TTL/ M/ DT. Tryb DT umożliwia precyzyjne ustawienie opóźnienia lampy. Wyzwalacz umożliwia synchronizację na pierwszą i drugą kurtynę, oraz współpracę z krótkimi czasami migawki w aparatach Nikon, do 1/8000s. W przypadku używania wyzwalacza z innymi systemami będziemy ograniczeni do czasu 1/250s. Voeloon 810-RT umożliwia pracę w 3 grupach, z możliwością osobnego ustawienia parametrów lampy dla każdej z grup. Zasięg działania wyzwalacza to około 100 metrów.
Zobacz wszystkie zdjęcia (4)
Voeloon 810-RT współpracuje ze wszystkimi lampami systemu Nikon i-TTL. Inne lampy możemy obsługiwać w trybie manualnym i trybie DT. Urządzenie obsługuje 30 kanałów bezprzewodowych, oraz jeden automatyczny. W nawigacji po menu wyzwalacza pomaga wygodny ekran LCD w technologii dot-matrix. Dodatkowe funkcje na jakie natkniemy się podczas pracy z wyzwalaczem to system wspomagania AF i złącze USB przez które dokonamy aktualizacji oprogramowania.

Sugerowana cena detaliczna wyzwalacza w wersji do aparatów Nikon to 209zł brutto. Premiera wersji do systemu Canon planowana jest na luty 2015r.

Poniżej przedstawiamy informację prasową producenta, w której znajdziecie pełną specyfikację urządzenia:

Firma Foxfoto, wyłączny dystrybutor marki Voeloon w Polsce ma przyjemność poinformować o premierze nowego wyzwalacza radiowego lamp TTL Voleoon 810-RT:
 
Voeloon 810-RT to zaawansowany wyzwalacz lamp TTL, który może pracować zarówno jako wyzwalacz, jak i odbiornik. Posiada pełne wsparcie dla synchronizacji z krótkimi czasami migawki.  Wyposażony jest w trzy tryby pracy: i-TTL / M/ DT z synchronizacją migawki do 1/8000s. Nowością jest tryb DT – manualny, z możliwością dokładnego ustawienia czasu opóźnienia wyzwolenia lampy. Urządzenie posiada funkcję pracy w grupach (3 grupy). Umożliwia bezpośrednią i pełną kontrolę lampy błyskowej (moc, tryb, ogniskowa) dla każdej z grup. Zasięg bezprzewodowego sterowania to 100 metrów, w standardzie cyfrowym FSK 2.4GHz. 810-RT obsługuje 30 bezprzewodowych kanałów pracy oraz jeden kanał automatyczny. Urządzenie wyposażone jest w system wspomagania AF oraz gniazdo USB pozwalające na aktualizację oprogramowania. Podświetlany wyświetlacz LCD w technologii dot-matrix oraz przejrzyste menu pozwalają na prostą i szybką obsługę urządzenia i lamp.
 
Cechy:
• wyświetlacz LCD dot-matrix, podświetlany
• trzy tryby pracy: 1. TTL, 2. Manualny, 3. DT – manualny, z możliwością opóźnienia wyzwolenia błysku lampy
• możliwość mieszania różnych trybów dla różnych grup lamp
• funkcja bezprzewodowego wyzwalania migawki aparatu
• możliwość sterowania lampami błyskowymi z menu aparatu
• możliwość sterowania lampami błyskowymi z poziomu wyzwalacza
• możliwość indywidualnego ustawienia zoomu lampy błyskowej dla poszczególnych grup lamp A / B / C
• możliwość ustawienia poziomu kompensacji ekspozycji i mocy błysku indywidualnie dla każdej z grup A / B / C
• obsługa wyzwalania błysku lampy (maksymalna prędkość synchronizacji 1 / 250s) dla standardowej gorącej stopki aparatu (aparat inny niż Nikon)
• funkcja wspomagania autofokusa AF (można wyłączyć)
• synchronizacja migawki: pierwsza kurtynka, druga kurtynka oraz szybka synchronizacja FP, synchronizacja do 1/8000s
• wsparcie kompensacji ekspozycji, funkcja blokady wartości błysku
• obsługa 30 kanałów bezprzewodowych, jeden kanał automatyczny
• możliwość wprowadzenia sygnału synchronizacji błysku poprzez port PC
• wskaźnik poziomu mocy lampy błyskowej
• obsługa niestandardowych menu
• aktualizacja oprogramowania za pomocą interfejsu USB
• automatyczne zapisywanie ustawień
• dodatkowa "gorąca stopka" w urządzeniu, która przenosi dedykację w pionie
• możliwość pracy dowolnej ilości urządzeń razem
• kompatybilność ze wszystkimi lampami systemu Nikon i-TTL (Nikon, Voeloon, Metz, Sunpak, Yongnuo, Nissin), oraz innymi w trybie manualnym i DT.
 
 
SPecyfikacja:
- Rodzaj systemu komunikacji: cyfrowy FSK 2.4GHz z kontrolą bezprzewodową
- Zasięg: 100m
- Kanały: 30 kanałów i 1 kanał automatyczny
- Tryb lampy błyskowej: i-TTL, ręczny, DT
- Tryb synchronizacji: pierwsza kurtynka, druga kurtynka, synchronizacja FP
- Grupy: 3 grupy (A/B/C)
- Migawka: wsparcie dla pojedynczego wyzwolenia migawki w aparacie
- Czas synchronizacji: do 1/8000s
- Lampa wspomagania systemu AF: TAK
- Auto - zoom lampy błyskowej: TAK
- Aktualizacja oprogramowania przez port USB: TAK
- Wyświetlacz: LCD dot-matrix, podświetlany
- Możliwość wyciszenia dźwięków: TAK
- Zasilanie bateryjne: AAx2
- Tryb czuwania: 120h
- Wymiary: 77,2mm(dł.)x65mm(szer.)x63,2 (wys.)
- Waga: 92g


Więcej informacji odnośnie urządzeń producenta znajdziemy na stronie www.voeloon.pl

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
Panasonic Lumix S1 - test aparatu
6 Maj 2019
Lumix S1 to tańszy model z zaprezentowanego niedawno duetu pełnoklatkowych bezlusterkowców Panasonika. Z matrycą o mniejszej rozdzielczości, ale z bardziej rozwiniętym trybem filmowym, ma przyciągać szerokie rzesze profesjonalistów szukających uniwersalnego i niezawodnego body. Sprawdźmy, czy podstawowa pełna klatka Lumix ma szansę spełnić ich oczekiwania!
0
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
3
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
12
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1