Elinchrom EL-Skyport Plus HS - duży ekran i synchronizacja do 1/8000 s

3
Maciej Luśtyk
20 Październik 2015
Artykuł na: 6-9 minut
Znany producent akcesoriów oświetleniowych zaprezentował nowy wyzwalacz bezprzewodowy z funkcjami pilota, z linii Skyport. Producent przedstawia go jako rewolucję na rynku radiowych trasmiterów. Skyport Plus HS umożliwi nam wygodną kontrolę wielu lamp na raz i synchronizację z czasami do 1/8000 s.
Wyzwalacz radiowy Elinchrom Skyport Plus HS przede wszystkim oferuje duży ekran LCD, który pozwoli nam na wygodną kontrolę i podgląd ustawień kilku lamp na raz, co z pewnością przełoży się na zwiększenie komfortu pracy. Oprócz wyzwalacza pełni od też rolę pilota do lamp i umożliwia wygodną regulację ustawień nawet 10 lamp błyskowych. Ponadto, po włączeniu trybu Hi-Sync użytkownicy lustrzanek Canona i Nikona otrzymają możliwość synchronizacji błysku z czasami do 1/8000 sekundy.Skyport Plus HS obsługuje 20 kanałów i oferuje imponujący zasięg do 200 metrów na zewnątrz i do 60 metrów w pomieszczeniach. Dodatkowo system oferuje technologię Over Frive Sync, która pomoże w wyrównaniu ekspozycji podczas korzystania z krótkich czasów migawki.

Nowy trasmitter Elinchrom dostępny jest do kupienia w wersjach do aparatów Canon i Nikon w cenie 810 zł. Więcej informacji znajdziecie na stronie elinchrom.com.

Informacja prasowa:

ODWAŻNIE ZMIERZA TAM, GDZIE NIE BYŁ DOTĄD ŻADEN INNY NADAJNIK!
Po upływie 10 lat i sprzedaży 400.000 jednostek Skyport firma Elinchrom zdecydowała się nie tylko podnieść poprzeczkę, ale przeskoczyć ją z nawiązką, dzięki wprowadzeniu na rynek nowego nadajnika EL-Skyport Plus HS (lub w skrócie Skyport HS). Ten najbardziej zaawansowany w historii nadajnik z serii Skyport zapewnia użytkownikom możliwość kontroli i wizualizacji wszystkich ustawień mocy błysku bezpośrednio na nadajniku oraz możliwość wykonywania zdjęć dla czasów naświetlania do 1/8000 s w trybie Hi-Sync.

Nowy interfejs
Duży wyświetlacz LCD, w jaki wyposażono nadajnik Skyport HS, zapewnia dwukierunkową kontrolę poprzez nowy interfejs umożliwiający podgląd ustawień mocy błysku dla danych warunków oświetleniowych bezpośrednio na nadajniku. Użytkownik może kontrolować każdy poziom mocy światła i ustawienia lampy modelującej bezpośrednio na nadajniku Skyport, który nieustannie wskazuje aktualizowane ustawienia mocy błysku. Zapewnia to nowe niedoścignione poziomy "dwukierunkowej kontroli i komunikacji" dla każdego światła w konfiguracji bezpośrednio z aparatu.

Tryb Hi-Sync otwiera nowe możliwości dla fotografii przy użyciu flesza
Technologia Elinchrom Hi-Sync zapewnia więcej możliwości niż tryb X-Sync aparatu fotograficznego. Fotograf może łatwo przełączyć urządzenie do trybu Hi-Sync i korzystać z czasów naświetlania do 1/8000 s w celu zatrzymania ruchu w kadrze, rozjaśniania cieni w ostrym słońcu, przyciemniania tła lub używania mniejszych wartości przysłony. Nowy tryb ODS (Over Drive Sync) umożliwia użytkownikom nadajnika Skyport Plus HS precyzyjne dopasowywanie sygnału wyzwalacza w celu zoptymalizowania naświetlania dla krótkich czasów naświetlania, pozwalając uzyskać 2 dodatkowe stopnie otwarcia przysłony.

Nadajnik Skyport HS posiada 20 kanałów częstotliwości, z których można korzystać w trybie Normal (normalne czasy naświetlania) lub Speed (krótkie czasy naświetlania). Nadajnik zapewnia łatwe i bezpieczne mocowanie do gorącej stopki za pomocą specjalnego mechanizmu działającego na zasadzie szybkozłączki i jest zasilany za pomocą 2 baterii AA. Został wyposażony w układ wspomagania AF dla szybszego nastawiania ostrości i gniazdo mini-USB dla aktualizacji oprogramowania sprzętowego. Użytkownik może w łatwy sposób odróżnić tryb pracy, ponieważ wyświetlacz jest podświetlony na zielono dla normalnych czasów otwarcia migawki i na czerwono dla krótkich. Urządzenie zapewnia zasięg do 200 m na zewnątrz pomieszczeń i do 60 m wewnątrz.

Nowy nadajnik Skyport HS stanowi potwierdzenie przywiązania firmy Elinchrom do jakości zapewniając fotografom narzędzie pozwalające na zwiększenie ich możliwości. Nadajnik Skyport HS stanowi płynne rozszerzenie rodziny nadajników EL-Skyport i jest również kompatybilny z trzema wcześniejszymi generacjami lamp błyskowych (moduł nadajnik- odbiornik EL- Skyport RX dla Style RX, Digital RX i systemów Ranger RX oraz zintegrowanych modułów EL-Skyport dla serii BRX, D-Lite RX, ELC Pro HD i ELB). Nadajnik Skyport HS zapewnia możliwości synchronizacji i "kontroli dwukierunkowej" dla wszystkich lamp błyskowych Elinchrom obsługujących funkcje EL-Skyport. Nadajnik Skyport HS stanowi przykład współpracy inżynierskiej z firmą Phottix odpowiedzialnej za design produktu.

Zalety nadajnika EL-Skyport Plus HS:
Unikalny duży wyświetlacz LCD umożliwiający wyświetlanie zdalnych ustawień mocy błysku
• Przyciski dostępowe i funkcja Digital Dial dla szybkiej konfiguracji i lepszej kontroli • 20 kanałów*, 4 grupy dla trybów synchronizacji Normal i Speed
• Hi-Sync, do 1/8000 s dla aparatów Canon i Nikon
• Rozszerzony zasięg do 200 m (656 stóp)
• Wspomaganie AF oraz stopka mocująca
• Port USB dla aktualizacji oprogramowania
Nadajnik EL-Skyport Plus HS jest obecnie dostępny dla aparatów fotograficznych Canon i Nikon (wkrótce również dla Sony).
EL19366 - Nadajnik EL-Skyport Plus HS dla aparatów fotograficznych Canon EL19367 - Nadajnik EL-Skyport Plus HS dla aparatów fotograficznych Nikon


Cena rynkowa: 810 PLN

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
X-Rite i1Display Studio i i1Display Pro Plus - kalibratory dla wymagających
X-Rite i1Display Studio i i1Display Pro Plus - kalibratory dla wymagających
Do rodziny produktów X-Rite dołączają dwa nowe, udoskonalone technologicznie kalibratory, które zadowolić mają najbardziej wymagających, w tym także filmowców...
3
0
Nowe dyski LaCie Rugged SSD - superszybkie, odporne, z czytnikiem kart
Nowe dyski LaCie Rugged SSD - superszybkie, odporne, z czytnikiem kart
Nowe dyski SSD z kolekcji LaCie zaspokoić mają wymagania zarówno filmowców pracujących z rozdzielczościami 8K, jak i fotografów potrzebujących wygodnego rozwiązania do...
13
0
Asus w pogoni za branżą kreatywną. Monitor ProArt Display i komputer ProArt StudioBook One odpowiadają na zapotrzebowania najbardziej wymagających użytkowników
Asus w pogoni za branżą kreatywną. Monitor ProArt Display i komputer ProArt StudioBook One...
Asus już od kilku lat stara się przekonać do siebie profesjonalistów. Tym razem poszedł jednak na całego i prezentuje rozwiązania, które konkurować mają z najlepszymi...
3
3
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (6)