Elinchrom Quadra HS - kompaktowa, szybka i wydajna głowica błyskowa

0
Maciej Luśtyk
27 Październik 2015
Artykuł na: 4-5 minut
W ofercie sklepu Milso, polskiego dystrybutora firmy Elinchrom, niebawem pojawią się nowe akcesoria z oferty producenta. Quadra HS to wydajna, miniaturowa głowica błyskowa o mocy 424 WS, kompatybilna z generatorami ELB 400 i Quadra. Sprawdzi się wszędzie tam, gdzie nie jest możliwe stosowanie pełnowymiarowych lamp, a dodatkowo współpracuje z krótkimi czasami migawki.
Nowa kompaktowa głowica Elinchrom Quadra HS oferuje błysk o maksymalnej mocy 424 WS, i światło modelujące LED o sile 50-watowej żarówki. Dzięki niewielkiej wadze (0,28 kg) i miniaturowych rozmiarach 8 x 7,5 cm, doskonale sprawdzi się w warunkach, w których nie jest możliwe zastosowanie pełnowymiarowych lamp studyjnych, na przykład w trudno dostępnych lokacjach w plenerze. Głowica jest kompatybilna z mobilnymi generatorami ELB 400 oraz wcześniejszymi konstrukcjami z rodziny Quadra, a dzięki funkcji Hi-Sync, umożliwia współpracę z krótkimi czasami otwarcia migawki.
Zobacz wszystkie zdjęcia (3)

Do głowicy, poprzez dołączany do zestawu adapter możemy podpiąć pełno gamę modyfikatorów z oferty producenta. W zestawie znajdziemy też reflektor o przekątnej 13,5 cm, osłonę zabezpieczającą i przewód zasilający o długości 2,5 m. Głowice objęte są 2-letnią gwarancją, a do sprzedaży trafią w listopadzie, w cenie 1443 zł brutto.

Niedługo do polskiej sieci sprzedaży, w cenie 810 zł trafi także funkcjonalny wyzwalacz radiowy Elinchrom El-Skyport Plus HS, z dużym ekranem LCD i funkcjami pilota, pozwalającymi na wygodne sterowanie kilkoma lampami na raz.

Więcej o nowych produktach przeczytacie na stronie milso.com.pl oraz pod adresem elinchrom.com.

informacja prasowa:
Elinchrom zapowiada nową głowicę błyskową Quadra dla generatorów akumulatorowych z serii ELB 400 i Quadra, dedykowaną specjalnie dla fotografii Hi-Sync (dla bardzo krótkich czasów otwarcia migawki).

Quadra HS to wydajna, w pełni funkcjonalna, zminiaturyzowana głowica błyskowa kompatybilna z generatorami akumulatorowymi ELB 400 i wszystkimi wcześniejszymi generacjami generatorów Quadra. Została zaprojektowana jako podręczna głowica błyskowa, a dzięki wadze 0,28 kg (0,62 funta) sprawdzi się doskonale w sytuacjach, w których nie jest możliwe stosowanie pełnowymiarowych lamp błyskowych.

Symbol HS oznacza, że lampa została zoptymalizowana dla fotografii Hi-Sync, czyli dla krótkich czasów otwarcia migawki ograniczając do minimum efekt gradientu. Nadaje się idealnie do współpracy z nowym nadajnikiem EL-Skyport Plus HS. Głowica błyskowa Quadra HS posiada wbudowaną lampę modelującą LED zbalansowaną na światło dzienne, odpowiednik światła żarowego o mocy 50 W.

Dostępnych jest wiele podręcznych akcesoriów dedykowanych specjalnie dla serii Quadra, ale Elinchrom oferuje również adapter dla reflektora Quadra dla tych, którzy wymagają pełnego dostępu do całej gamy akcesoriów Elinchrom, takich jak Rotalux, Litemotiv, etc.

Lampa została wyposażona w wymienny przewód o długości 2,5 m, reflektor Quadra 13,5 cm i osłonę zabezpieczającą Quadra.

Nową lampę można nabywać jako pojedynczą pozycję lub w zestawie z cieszącym się dużą popularnością, generatorem ELB 400.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (5)
Więcej w kategorii: Akcesoria
DJI Ronin-SC - lekki, poręczny, funkcjonalny i niedrogi gimbal do bezlusterkowców
DJI Ronin-SC - lekki, poręczny, funkcjonalny i niedrogi gimbal do bezlusterkowców
Na rynku debiutuje ciekawy konkurent popularnych gimbali Feiyu Tech i Zhiyun. Najlżejszy stabilizator z rodziny DJI Ronin kierowany jest do użytkowników...
0
0
Lomography LomoChrome Metropolis - mocno kontrastowy filmy o niecodziennej kolorystyce
Lomography LomoChrome Metropolis - mocno kontrastowy filmy o niecodziennej kolorystyce
LomoChrome Metropolis to najnowszy kolorowy negatyw o „dużej wyrazistości i kontraście oraz mocno stonowanej kolorystyce“. Na dodatek będzie dostępny w kilku wersjach:...
13
4
Sony prezentuje nowe rozwiązania dla filmowców
Sony prezentuje nowe rozwiązania dla filmowców
Dzisiejsza premiera A7R IV nie była jedyną nowością, którą zaserwowało nam Sony. Producent zaprezentował także akcesoria, które powinny zainteresować filmowców i...
3
0