Nikon WR-1 - wyzwalacz bezprzewodowy

Wraz z premierą lustrzanki D7100, pokazany został także nowy bezprzewodowy nadajnik/odbiornik WR-1. Urządzenie o zasięgu 120 metrów wykorzystuje częstotliwości radiowe i pozwala na pełną kontrolę nad pracą jednego lub wielu aparatów.

Podczas premiery nowej lustrzanki Nikona, modelu D7100, zaprezentowany został także bezprzewodowy nadajnik/odbiornik WR-1. Urządzenie wykorzystuje 2,4GHz częstotliwość radiową aby osiągnąć maksymalny zasięg. Dzięki temu rozszerza funkcjonalność aplikacji pozwalających na zdalne sterowanie aparatem. WR-1 oferuje 15 kanałów. Możliwe jest zaprogramowanie różnych scenariuszy rejestrowania zdjęć i jednoczesna kontrola nad 4 grupami aparatów z czego każda z grup może wykonywać inne polecenia jak: fotografowanie równoczesne, fotografowanie z interwalometrem oraz niestandardowe opóźnienie wyzwolenia migawki. W połączeniu z innymi urządzeniami takimi jak WR-R10 i WRT10 możliwe jest zwiększenie zasięgu bezprzewodowego sterowania oraz więcej opcji sterowania dużą ilością aparatów.

WR-1 trafi na rynek już w marcu w cenie ok. 650 funtów.
 
Komentarze
Polecane artykuły
BenQ SW240 - test monitora
4 Gru 2018
Nareszcie na rynku pojawił się budżetowy monitor ze sprzętową kalibracją, który ma oferować bardzo dobrą jakość obrazu i świetną ergonomię za naprawdę nieduże pieniądze. Sprawdzamy, czy BenQ SW240 ma szansę przekonać do siebie miłośników fotografii.
4
Canon EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM - test obiektywu
30 Lis 2018
Wysoka wydajność, wytrzymałość i niezawodność - mają to być trzy przymioty trzeciej odsłony reporterskiego zooma Canona. Czy w takim razie mamy do czynienia z poważnymi usprawnieniami, czy raczej lekką kosmetyką obiektywu kierowanego do profesjonalistów? Sprawdźmy to!
3
Canon EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM - zdjęcia przykładowe
26 Lis 2018
Ciekawi czy trzecia odsłona reporterskiego zooma Canona spełni oczekiwania profesjonalistów? Zobaczcie, jak w praktyce wypada najnowszy model EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM.
5
Fujifilm X-T3 - test aparatu
14 Lis 2018
Najnowszy bezlusterkowiec Fujifilm pretenduje do miana króla segmentu APS-C i jednego z najbardziej uniwersalnych aparatów w ogóle. Sprawdzamy, na co go stać.
13