Nikon WR-1 - wyzwalacz bezprzewodowy

Wraz z premierą lustrzanki D7100, pokazany został także nowy bezprzewodowy nadajnik/odbiornik WR-1. Urządzenie o zasięgu 120 metrów wykorzystuje częstotliwości radiowe i pozwala na pełną kontrolę nad pracą jednego lub wielu aparatów.

Podczas premiery nowej lustrzanki Nikona, modelu D7100, zaprezentowany został także bezprzewodowy nadajnik/odbiornik WR-1. Urządzenie wykorzystuje 2,4GHz częstotliwość radiową aby osiągnąć maksymalny zasięg. Dzięki temu rozszerza funkcjonalność aplikacji pozwalających na zdalne sterowanie aparatem. WR-1 oferuje 15 kanałów. Możliwe jest zaprogramowanie różnych scenariuszy rejestrowania zdjęć i jednoczesna kontrola nad 4 grupami aparatów z czego każda z grup może wykonywać inne polecenia jak: fotografowanie równoczesne, fotografowanie z interwalometrem oraz niestandardowe opóźnienie wyzwolenia migawki. W połączeniu z innymi urządzeniami takimi jak WR-R10 i WRT10 możliwe jest zwiększenie zasięgu bezprzewodowego sterowania oraz więcej opcji sterowania dużą ilością aparatów.

WR-1 trafi na rynek już w marcu w cenie ok. 650 funtów.
Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS RP - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe [AKTUALIZACJA]
14 Lut 2019
Najnowszy korpus Canona prawdopodobnie otwiera zupełnie nowy segment wśród aparatów bezlusterkowych. Najtańsza nowa pełna klatka na rynku ma być doskonałym wyborem dla bardziej ambitnych amatorów czy fotografów podróżniczych i z pozoru ma wszystko, by zadowolić doskonałą większość odbiorców. Gdzie jest haczyk?
2
Sony A6400 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
13 Lut 2019
Następca modelu A6300 wprowadza usprawnienia, które na pewno docenią zaawansowani amatorzy i osoby szukające aparatu do nagrywania vlogów i filmów do internetu. Nadal jednak ustępuje on plasowanemu wyżej, a już dostępnemu od pewnego czasu modelowi A6500. Czy to więc pozycja, którą warto się zainteresować?
1
Kilka godzin z Panasonic Lumix S1 - pierwsze wnioski
1 Lut 2019
Podczas dorocznego Digital Imaging Seminar, Panasonic zdradził wreszcie pełną specyfikację swojej pierwszej pełnej klatki, a w ręce dziennikarzy powędrowały pierwsze egzemplarze modeli S1 i S1R...
7
Tokina FíRIN 20 mm f/2 FE AF - test obiektywu
28 Sty 2019
Czy Tokina FíRIN to obiektyw, który rozgrzeje serca fotografów systemu Sony E? Producent nie ma co do tego wątpliwości. Jednak my dogłębnie przyjrzeliśmy się modelowi 20 mm f/2 FE AF.
0