Nikon WR-1 - wyzwalacz bezprzewodowy

Wraz z premierą lustrzanki D7100, pokazany został także nowy bezprzewodowy nadajnik/odbiornik WR-1. Urządzenie o zasięgu 120 metrów wykorzystuje częstotliwości radiowe i pozwala na pełną kontrolę nad pracą jednego lub wielu aparatów.

Podczas premiery nowej lustrzanki Nikona, modelu D7100, zaprezentowany został także bezprzewodowy nadajnik/odbiornik WR-1. Urządzenie wykorzystuje 2,4GHz częstotliwość radiową aby osiągnąć maksymalny zasięg. Dzięki temu rozszerza funkcjonalność aplikacji pozwalających na zdalne sterowanie aparatem. WR-1 oferuje 15 kanałów. Możliwe jest zaprogramowanie różnych scenariuszy rejestrowania zdjęć i jednoczesna kontrola nad 4 grupami aparatów z czego każda z grup może wykonywać inne polecenia jak: fotografowanie równoczesne, fotografowanie z interwalometrem oraz niestandardowe opóźnienie wyzwolenia migawki. W połączeniu z innymi urządzeniami takimi jak WR-R10 i WRT10 możliwe jest zwiększenie zasięgu bezprzewodowego sterowania oraz więcej opcji sterowania dużą ilością aparatów.

WR-1 trafi na rynek już w marcu w cenie ok. 650 funtów.
 
Komentarze
Polecane artykuły
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - zdjęcia przykładowe
22 Paź 2018
Ciekawi, jak w praktyce sprawdza się najnowsza konstrukcja Samyanga z mocowaniem Canon EF? Zobaczcie zdjęcia przykładowe wykonane najnowszym modelem AF 14 mm f/2.8 EF. Czy okaże się on "czarnym koniem" w segmencie ultraszerokokątnych szkieł?
0
Fujifilm XF10 - test aparatu
11 Paź 2018
Kierowany do hobbystów, XF10 z 24-megapikselową matrycą APS-C i stałoogniskowym, jasnym obiektywem 28 mm f/2.8 ma być ciekawą alternatywą dla smartfona i towarzyszem codziennych chwil. Zobaczcie, jak wypada w praktyce.
2
Peak Design Everyday Messenger - test torby fotograficznej
10 Paź 2018
Ma być torbą idealną, stworzoną z myślą o każdej potrzebie fotografa. Druga generacja torby jest jeszcze bliżej tego celu, ponieważ wprowadzono w niej kilka drobnych, ale ważnych usprawnień. W czasie swojej wyprawy do Budapesztu oraz miejskich, codziennych podróży sprawdziłem, jak w praktyce sprawuje się druga generacja torby fotograficznej Peak Design Everyday Messenger.
1
Google Pixel 3 i Pixel 3 XL - oficjalne zdjęcia przykładowe
10 Paź 2018
Jesteście ciekawi, jak w praktyce wypadają najnowsze smartfony Google? Zobaczcie oficjalne zdjęcia przykładowe wykonane zaprezentowanymi modelami Pixel 3 i Pixel 3 XL.
2