Nauticam NA-EM5 - obudowa podwodna do Olympusa OM-D E-M5

Nauticam NA-EM5 to podwodna obudowa przeznaczona dla Olympusa OM-D E-M5. Solidna obudowa waży aż 1,1 kilograma, ale dzięki niej flagowy Olympus może bezpiecznie zejść pod wodę do głębokości 100 metrów!
Nauticam NA-EM5 to zaawansowana obudowa przeznaczona dla Olympusa OM-D E-M5, flagowego reprezentanta systemu Mikro Cztery Trzecie. Korpus nawiązujący stylistyką do analogowych lustrzanek japońskiego producenta został wyposażony w uszczelnienia, co dla wielu osób ma dość duże znacznie. Dla użytkowników, którym takie zabezpieczenia nie wystarczają, ponieważ chciałyby nurkować z nowym Olympusem firma Nauticam przygotowała wyjątkową propozycję.

NA-EM5 to zdecydowanie zawodnik wagi ciężkiej. Obudowa została wykonana z lotniczego aluminium, które zostało pokryte twardą anodą zabezpieczającą ją przed korodowaniem. Posiada jeden obrotowy zatrzask, łatwą w zakładaniu główną uszczelkę, port światłowodowy oraz dostęp do portu HDMI lub wejścia dla lampy błyskowej. Opcjonalnie możemy dokupić lupę, która umożliwia korzystanie z wbudowanego wizjera elektronicznego.

Na obudowie znajdują się klawisze, które kierują nas do ich odpowiedników na korpusie aparatu. Dzięki nim, użytkownik ma pełną kontrolę nad ustawianymi parametrami. Producent nie pozbawił Olympusa OM-D E-M5 jednej z decydujących cech - wymiennej optyki. W komora jest na tyle duża, że oprócz korpusu pomieści także: Olympus M.Zuiko Digital 9-18mm f/4-5.6 ED, M.Zuiko Digital ED 12-50mm f/3.5-6.3 EZ oraz M.Zuiko Digital 14-42mm f/3.5-5.6 II oraz obiektywy innych producentów związanych z systeme Mikro Cztery Trzecie: Panasonic LUMIX G VARIO 7-14mm f/4 ASPH, LUMIX G 8mm f/3.5 Fisheye, LUMIX G 14mm f/2.5 ASPH, LUMIX G VARIO 14-42mm f/3.5-5.6 ASPH MEGA OIS i Leica DG MACRO-ELMARIT 45mm f/2.8 ASPH MEGA OIS.

Decydując się na zakup obudowy otrzymamy solidną, metalową walizkę. Za cały zestaw trzeba jednak zapłacić więcej niż za sam aparat. Cena w USA wynosi 1350$.
Komentarze
Polecane artykuły
Tenba Fulton 14L - test plecaka
21 Maj 2019
Nowa linia Fulton to miejskie plecaki fotograficzne dla osób, które oprócz sprzętu chcą zabrać także rzeczy codziennego użytku i akcesoria, a przy tym zadbać o bezpieczeństwo i dobrze się prezentować. Sprawdzamy czy rzeczywiście spełniają te oczekiwania.
1
Panasonic Lumix S1 - test aparatu
6 Maj 2019
Lumix S1 to tańszy model z zaprezentowanego niedawno duetu pełnoklatkowych bezlusterkowców Panasonika. Z matrycą o mniejszej rozdzielczości, ale z bardziej rozwiniętym trybem filmowym, ma przyciągać szerokie rzesze profesjonalistów szukających uniwersalnego i niezawodnego body. Sprawdźmy, czy podstawowa pełna klatka Lumix ma szansę spełnić ich oczekiwania!
0
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
10
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
12