TTR-SB Seawolf - łódź podwodna dla GoPro

Autor: Maciej Luśtyk

9 Czerwiec 2015
Artykuł na: 2-3 minuty
TTRobotix, szwedzki producent dronów i akcesoriów zaprezentował zdalnie sterowaną łódź podwodną przeznaczoną dla kamer GoPro. Urządzenie może zanurzyć się na głębokość 10 metrów i pozwala na 50 minut pracy na jednym ładowaniu.

TTR-SB Seawolf daje kamerom sportowym podobne możliwości pod wodą jakie drony dają nad jej powierzchnią. Urządzenie zostało przeznaczone dla kamer GoPro 3 oraz 4, oferuje podgląd obrazu na żywo i można nim sterować zdalnie z poziomu smartfona lub specjalnego kontrolera, w zależności od wersji. Łódź podwodna może rozwinąć maksymalną prędkość 1,8 węzła (3,3 km/h) i zanurzyć się na głębokość 10 m (. Bateria o pojemności 5500 mAh pozwoli z kolei na około 50 minut pracy.

Urządzenie trafi na rynek w sierpniu w trzech wariantach, różniących się sposobem sterowania łodzią. Model działający na częstotliwości 2,4 Ghz pozwoli na sterowanie smartfone, natomiast wariant 5,8 Ghz zakupimy wraz ze specjalnym kontrolerem wyposażonym w 8-calowy wyświetlacz LCD. Trzeci wariant przewiduje sterowanie urządzeniem „po kablu”.

Łódź prawdopodobnie nie stanie się tak popularnym akcesorium jak drony, niemniej jednak amatorzy podwonej filmografii bedą zachwyceni. TTR-SB Seawolf ma być dostępny w cenie 999 dolarów. Więcej informacji o urządzeniu znajdziecie na stronie ttrobotix.com

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Marumi Magnetic Slim - nowe wygodne i niedrogie filtry magnetyczne
Marumi Magnetic Slim - nowe wygodne i niedrogie filtry magnetyczne
Marumi Magnetic Slim to nowa linia filtrów, która radykalnie upraszcza ich montaż i szybką wymianę. Jak zwykle w przypadku japońskiego producenta, robi to w świetnej...
0
Pierwsze na świecie przeciwwiatrowe parasolki fotograficzne
Pierwsze na świecie przeciwwiatrowe parasolki fotograficzne
Czy kiedykolwiek wiatr przewrócił Wam sprzęt fotograficzny podczas błyskania w plenerze? Nowe parasolki Glow mają być odporne na ten problem.
4
Pelican (Peli) prezentuje gumowe osłony na obiektywy
Pelican (Peli) prezentuje gumowe osłony na obiektywy
Firma znana z produkcji kufrów i futerałów zaprezentowała ochronne nakładki na obiektywy, które zabezpieczą optykę w transporcie.
9
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (6)