Warsztaty w Wopławkach - fotografie dzieciaków

Prezentujemy prace, które powstały w trakcie warsztatów fotograficznych dla dzieci, które odbyły się w dniach 28-30 września w Wopławkach. Zobaczcie jak wygląda świat widziany oczami dzieci z gminy Kętrzyn.
0
Marcin Grabowiecki
5 Październik 2012
Artykuł na: 2-3 minuty


Podczas trzydniowych warsztatów z Wopławkach powstało całe morze zdjęć, którym cierpliwie przyglądaliśmy się razem z Pauliną Mirowską, wykładającą w Akademii Fotografii. Każde z nas znalazło swoje ulubione. Z takiego ogromu materiału można by ułożyć kilka różnych historii, wybrać zupełnie różny materiał. W galerii znajdziecie subiektywny wybór redakcji, który ujawnia tylko część tematów podejmowanych przez młodych fotografów.

Dzieci fotografowały spontanicznie i bardzo dużo. Głównym przedmiotem zainteresowania byli oni sami oraz ich koledzy i koleżanki, stąd tyle autoportretów oraz portretów. Uwagę dzieciaków pochłonęła również przyroda, którą wytrwale uwieczniały. Przejeżdżające samochody oraz wszelkiego rodzaju ruch również domagały się natychmiastowego uwiecznienia...

Mamy nadzieję, że zdjęcia które prezentujemy pozwolą Wam świeżym okiem spojrzeć na fotografię, odnaleźć w sobie spontaniczność i radość fotografowania.Wszystkie prezentowane fotografie pochodzą z warsztatów fotograficznych dla dzieci, które odbyły się w dniach 28-30 września w Wopławkach w gminie Kętrzyn. Zorganizowaliśmy je wspólnie z Fundacją Rozwoju Dzieci im. Komeńskiego. W zajęciach uczestniczyło 16 dzieciaków w wieku 6-12 lat z Wopławek i okolic.

Pieniądze na organizację pozyskaliśmy dzięki charytatywnej aukcji zdjęć czołowych polskich fotografów, którą zorganizowaliśmy w listopadzie 2011 roku z okazji 10-tych urodzin fotopolis.pl.

Przeczytajcie naszą relację z warsztatów i zobaczcie film dokumentujący całą akcję.

W warsztatach udział wzięli:

Joanna Koczergo, Cegielnia
Julia Olechnowicz, Biedaszki Małe
Katarzyna Sadlak, Biedaszki Małe
Dominika Krygier, Wopławki
Mikołaj Koziej, Wopławki
Jan Koziej, Wopławki
Hanna Tyc, Wopławki
Patrycja Daszkiewicz, Czerniki
Radosław Kurowski, Sławkowo
Damian Zygadło, Wopławki
Antonina Opala, Owczarnia
Katarzyna Opala, Owczarnia
Martyna Rutkowska, Parcz
Michał Kowalski, Wopławki
Patrycja Grochowska, Wopławki
Grzegorz Jakubowicz, WopławkiZa udostępnienie sprzętu na warsztaty dziękujemy Akademii Fotografii oraz firmom Olympus, Epson, Sandisk i Sigma.
Zobacz wszystkie zdjęcia (19)

Komentarze
Więcej w kategorii: Wywiady
Fujifilm X-Pro3 - opinia Tomasza Lazara
Fujifilm X-Pro3 - opinia Tomasza Lazara
O wrażenia z pracy nowym Fujifilm X-Pro3 zapytaliśmy uznanego dokumentalistę Tomasza Lazara, który zrealizował nim swój ostatni projekt.
15
5
Większe rozdzielczości w systemie Mikro Cztery Trzecie? Pytamy przedstawiciela Olympusa
Większe rozdzielczości w systemie Mikro Cztery Trzecie? Pytamy przedstawiciela Olympusa
O najnowszym korpusie E-M5 Mark III, zagrożeniu ze strony smartfonów i planach na przyszłość dla systemu M43 rozmawiamy Simonem Platem, menedżerem działu marketingu...
6
6
“Jeśli nie chcesz stracić klientów, musisz być w stanie dostarczyć to, czego oczekują” - rozmowa z Daimonem Xanthopoulosem
“Jeśli nie chcesz stracić klientów, musisz być w stanie dostarczyć to, czego oczekują” - rozmowa z...
O nowych aparatach i tym, jak zmieniają rynek rozmawiamy z dokumentalistą, fotografem podróżniczym i ambasadorem marki Lumix, Daimonem Xanthopoulosem.
14
14
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)