Warsztaty w Wopławkach - fotografie dzieciaków

Prezentujemy prace, które powstały w trakcie warsztatów fotograficznych dla dzieci, które odbyły się w dniach 28-30 września w Wopławkach. Zobaczcie jak wygląda świat widziany oczami dzieci z gminy Kętrzyn.


Podczas trzydniowych warsztatów z Wopławkach powstało całe morze zdjęć, którym cierpliwie przyglądaliśmy się razem z Pauliną Mirowską, wykładającą w Akademii Fotografii. Każde z nas znalazło swoje ulubione. Z takiego ogromu materiału można by ułożyć kilka różnych historii, wybrać zupełnie różny materiał. W galerii znajdziecie subiektywny wybór redakcji, który ujawnia tylko część tematów podejmowanych przez młodych fotografów.

Dzieci fotografowały spontanicznie i bardzo dużo. Głównym przedmiotem zainteresowania byli oni sami oraz ich koledzy i koleżanki, stąd tyle autoportretów oraz portretów. Uwagę dzieciaków pochłonęła również przyroda, którą wytrwale uwieczniały. Przejeżdżające samochody oraz wszelkiego rodzaju ruch również domagały się natychmiastowego uwiecznienia...

Mamy nadzieję, że zdjęcia które prezentujemy pozwolą Wam świeżym okiem spojrzeć na fotografię, odnaleźć w sobie spontaniczność i radość fotografowania.Wszystkie prezentowane fotografie pochodzą z warsztatów fotograficznych dla dzieci, które odbyły się w dniach 28-30 września w Wopławkach w gminie Kętrzyn. Zorganizowaliśmy je wspólnie z Fundacją Rozwoju Dzieci im. Komeńskiego. W zajęciach uczestniczyło 16 dzieciaków w wieku 6-12 lat z Wopławek i okolic.

Pieniądze na organizację pozyskaliśmy dzięki charytatywnej aukcji zdjęć czołowych polskich fotografów, którą zorganizowaliśmy w listopadzie 2011 roku z okazji 10-tych urodzin fotopolis.pl.

Przeczytajcie naszą relację z warsztatów i zobaczcie film dokumentujący całą akcję.

W warsztatach udział wzięli:

Joanna Koczergo, Cegielnia
Julia Olechnowicz, Biedaszki Małe
Katarzyna Sadlak, Biedaszki Małe
Dominika Krygier, Wopławki
Mikołaj Koziej, Wopławki
Jan Koziej, Wopławki
Hanna Tyc, Wopławki
Patrycja Daszkiewicz, Czerniki
Radosław Kurowski, Sławkowo
Damian Zygadło, Wopławki
Antonina Opala, Owczarnia
Katarzyna Opala, Owczarnia
Martyna Rutkowska, Parcz
Michał Kowalski, Wopławki
Patrycja Grochowska, Wopławki
Grzegorz Jakubowicz, WopławkiZa udostępnienie sprzętu na warsztaty dziękujemy Akademii Fotografii oraz firmom Olympus, Epson, Sandisk i Sigma.
Zobacz wszystkie zdjęcia (19)
Komentarze
Polecane artykuły
W ramach specjalnej usługi Canon przełączy pokrętło funkcyjne obiektywów RF na tryb bezstopniowy. Za 300 złotych
24 Maj 2019
Nowe obiektywy Canona są fantastyczne, ale też koszmarnie drogie. Producent znalazł sposób, jak zarobić na nich jeszcze więcej.
0
Pokaż swój projekt fotograficzny na TIFF Festival. Nabór do sekcji TIFF Open jeszcze tylko do 3 czerwca
24 Maj 2019
Realizujesz bądź zrealizowałeś ciekawy projekt fotograficzny? Zaprezentuj go szerokiej publiczności na wrocławskim TiFF Festival. Dowiedz się jak aplikować.
0
Samsung pracuje nad 5x zoomem optycznym w smartfonie
24 Maj 2019
Już niebawem najnowsze generacje smartfonów Samsunga mają korzystać z teleobiektywu o 5x optycznym przybliżeniu obrazu. Firma rozpoczęła właśnie masową produkcję nowych modułów.
0
Wszyscy Jesteśmy Fotografami - już jutro start krakowskiej odsłony popularnego cyklu
24 Maj 2019
Już po raz trzeci rok z rzędu w trakcie Miesiąca Fotografii odbędzie się krakowska odsłona cyklu Wszyscy Jesteśmy Fotografami. Zaplanowano trzy spotkania ze znakomitymi gośćmi, którymi będą: Todd Hido, Marta Zgierska i Iwo Zmyślony. Start już jutro o 18:00 w Krakowie.
0