Rusza nabór na spotkanie Curators' Network w Krakowie

0
Marcin Grabowiecki
17 Wrzesień 2012
Artykuł na: 2-3 minuty
Rusza nabór na spotkanie w ramach projektu Curators' Network, które odbędzie się w dniach 4-8 grudnia 2012 roku w Krakowie. Młodzi polscy artyści otrzymują dzięki niemu szansę na zaprezentowanie swojej twórczości międzynarodowym oraz polskim kuratorom, a także przedstawicielom europejskiego świata sztuki i kultury. Organizatorem jest Fundacja Sztuk Wizualnych.

17 września rusza nabór na 20 polskich twórców, którzy będą mieli okazję zaprezentować swoje projekty w czasie spotkania Curators' Network w Krakowie.

Curators' Network to inicjatywa pięciu organizacji kulturalnych - Fundacji Sztuk Wizualnych (Polska), Hablar en Arte (Hiszpania), Studio of Young Artists Association (Węgry), Muzeum Narodowego Brukenthal (Rumunia) oraz Kunsthalle Exnergasse (Austria). Głównym celem działalności wszystkich organizacji członkowskich sieci jest popularyzacja twórczości młodych artystów poza ich rodzimymi krajami oraz wzmocnienie i promocja międzynarodowej współpracy między kuratorami, a także instytucjami artystycznymi w całej Europie. Curators' Network daje zatem szansę na zaistnienie nie tylko w rodzinnym kraju, ale i w państwach partnerskich projektu.

Program grudniowego spotkania przewiduje:
  1. Przegląd Portfolio dla 20 polskich artystów wybranych w oficjalnym naborze.
  2. Otwarty dla publiczności Showroom, czyli pokazy i prezentacje projektów, do których artyści, kuratorzy oraz lokalne organizacje poszukują partnerów.
  3. Wizyty studyjne w instytucjach wystawienniczych oraz w siedzibach organizacji kulturalnych.
  4. Każdy artysta zakwalifikowany do projektu Curators' Network będzie miał dostęp do internetowej bazy projektu, gdzie może umieścić i aktualizować swój profil. Baza będzie dostępna także po zakończeniu spotkania i umożliwi długofalową promocję artystów. Sylwetki twórców zostaną także przedstawione w dwujęzycznej publikacji, wydanej specjalnie na spotkanie w Krakowie. Artyści wezmą również udział w wystawie, która planowana jest na zakończenie cyklu spotkań w Hiszpanii w czerwcu 2013 r.

    Szczegóły dotyczące naboru dostępne są na stronie Fundacji Sztuk Wizualnych.

    Więcej informacji na temat projektu Curators' Network można także znaleźć na stronie: www.curators-network.eu.

    Szczególnie polecamy video, które doskonale tłumaczy ideę projektu: www.youtube.com/watch?v=1_NOfpj6xQE.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
Nie wiesz jaki film wybrać? Strona Filmtypes rozwieje twoje wątpliwości
Nie wiesz jaki film wybrać? Strona Filmtypes rozwieje twoje wątpliwości
Na początku przygody z fotografią analogową zorientowanie się w dostępnych materiałach i ich właściwościach może przysporzyć bólu głowy. Z pomocą przychodzi nowa...
61
0
Brak ci motywacji? Oto 29 porad od najbardziej wpływowych fotografów w branży
Brak ci motywacji? Oto 29 porad od najbardziej wpływowych fotografów w branży
Gdybyś miał najważniejszą radę odnośnie pracy fotografa, co by to było? Takie pytanie fotograf Taylor Jackson zadał jednym z najbardziej rozpoznawalnych współczesnych...
63
0
Wybierasz się na zasłużony urlop? Oto sprzętowe pomysły i praktyczne sztuczki, które warto rozważyć
Wybierasz się na zasłużony urlop? Oto sprzętowe pomysły i praktyczne sztuczki, które warto rozważyć
Letni sezon to czas podróży, odkrywania odległych miejsc i… fotografowania. Dlatego przygotowaliśmy kilka praktycznych porad oraz zestawienie przydatnych akcesoriów,...
3
0
Powiązane artykuły