Rusza nabór na spotkanie Curators' Network w Krakowie

Rusza nabór na spotkanie w ramach projektu Curators' Network, które odbędzie się w dniach 4-8 grudnia 2012 roku w Krakowie. Młodzi polscy artyści otrzymują dzięki niemu szansę na zaprezentowanie swojej twórczości międzynarodowym oraz polskim kuratorom, a także przedstawicielom europejskiego świata sztuki i kultury. Organizatorem jest Fundacja Sztuk Wizualnych.

17 września rusza nabór na 20 polskich twórców, którzy będą mieli okazję zaprezentować swoje projekty w czasie spotkania Curators' Network w Krakowie.

Curators' Network to inicjatywa pięciu organizacji kulturalnych - Fundacji Sztuk Wizualnych (Polska), Hablar en Arte (Hiszpania), Studio of Young Artists Association (Węgry), Muzeum Narodowego Brukenthal (Rumunia) oraz Kunsthalle Exnergasse (Austria). Głównym celem działalności wszystkich organizacji członkowskich sieci jest popularyzacja twórczości młodych artystów poza ich rodzimymi krajami oraz wzmocnienie i promocja międzynarodowej współpracy między kuratorami, a także instytucjami artystycznymi w całej Europie. Curators' Network daje zatem szansę na zaistnienie nie tylko w rodzinnym kraju, ale i w państwach partnerskich projektu.

Program grudniowego spotkania przewiduje:
  1. Przegląd Portfolio dla 20 polskich artystów wybranych w oficjalnym naborze.
  2. Otwarty dla publiczności Showroom, czyli pokazy i prezentacje projektów, do których artyści, kuratorzy oraz lokalne organizacje poszukują partnerów.
  3. Wizyty studyjne w instytucjach wystawienniczych oraz w siedzibach organizacji kulturalnych.
  4. Każdy artysta zakwalifikowany do projektu Curators' Network będzie miał dostęp do internetowej bazy projektu, gdzie może umieścić i aktualizować swój profil. Baza będzie dostępna także po zakończeniu spotkania i umożliwi długofalową promocję artystów. Sylwetki twórców zostaną także przedstawione w dwujęzycznej publikacji, wydanej specjalnie na spotkanie w Krakowie. Artyści wezmą również udział w wystawie, która planowana jest na zakończenie cyklu spotkań w Hiszpanii w czerwcu 2013 r.

    Szczegóły dotyczące naboru dostępne są na stronie Fundacji Sztuk Wizualnych.

    Więcej informacji na temat projektu Curators' Network można także znaleźć na stronie: www.curators-network.eu.

    Szczególnie polecamy video, które doskonale tłumaczy ideę projektu: www.youtube.com/watch?v=1_NOfpj6xQE.
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Ponad 20 tys. historycznych zdjęć Bliskiego Wschodu dostępnych do pobrania za darmo
4 Cze 2019
Dziś Bliski Wschód przede wszystkim kojarzy się z wojną. Zobaczcie, jak wyglądał w czasach swojej świetności. Arab Image Foundation udostępnia kilkadziesiąt tysięcy archiwalnych zdjęć z krajów arabskich, obejmujących okres od połowy XIX wieku, aż po czasy współczesne.
1
“Wszystko, co odbywa się na zewnątrz okrętu jest niebezpieczne”. O fotografowaniu Marynarki Wojennej rozmawiamy z Mikołajem Nowackim
3 Cze 2019
O nagrodzonym w tegorocznym konkursie Grand Press Photo projekcie „Gry wojenne: Bałtyk” rozmawiamy z jego autorem Mikołajem Nowackim, fotografem National Geographic i ambasadorem Panasonic Lumix .
3
I am Waldviertel – beztroskie dzieciństwo oczami dorosłego
3 Cze 2019
Dzieciństwo. Lato spędzone na wsi u babci. Beztroska zabawa wśród koni i krów, całe dnie na świeżym powietrzu. Holenderska fotografka Carla Kogelman udaje się z aparatem do małej wioski w austriackim regionie Waldviertel. Wraca tam co roku przez sześć lat, by poprzez swoje zdjęcia przenieść nas w ulotną magię dzieciństwa.
1
Nieznany Paryż z czasów belle époque. Zobacz, jak fotografia zagościła na ulicach francuskiej stolicy
27 Maj 2019
Francja czasów belle époque kojarzy się z kabaretami, panami w melonikach, eleganckimi bulwarami i uwodzicielskimi rozrywkami. Czy jednak te czasy były naprawdę tak piękne? Zdjęcia z odkrytych niedawno kolekcji rzucają nieco inne światło na Francję początków XX wieku.
0