Najlepsze polskie zdjęcia prasowe roku - fotografie finalistów Grand Press Photo 2021

Poznaliśmy finalistów tegorocznej edycji konkursu fotografii prasowej Grand Press Photo. To w sumie 272 fotografie, które rywalizują o tytuł fotografa roku i główne nagrody w 4 sekcjach konkursu. Zobaczcie finałowe prace wraz z opisami.

Autor: Maciej Luśtyk

5 Maj 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Organizowany od 2005 roku przez magazyn Press konkurs Grand Press Photo to najbardziej prestiżowy polski konkurs nakierowany na fotografię prasową. W tegorocznej edycji, podobnie jak w poprzednich zdjęcia rywalizują ze sobą w kategoriach pojedynczych i reportażowych, a osobne wyróżnienia przyznane także za projekty dokumentalne, książki fotograficzne. Kolejny rok z rzędu możemy oglądać także prace młodych polskich fotografów w ramach sekcji Young Poland.

Do konkursu Grand Press Photo zgłoszono w tym roku 4517 zdjęć, które oceniane były w pięciu kategoriach pojedynczych, w czterech kategoriach reportażowych, w sekcji projektów dokumentalnych oraz Young Poland.W sumie do finału, jury w składzie: przewodniczący Romain Laurendeau, Anna Bedyńska, Maksymilian Rigamonti, Maarten Schilt, Radu Sigheti oraz Andrzej Zygmuntowicz, zakwalifikowało 44 zdjęcia pojedyncze, 10 reportaży i cztery projekty dokumentalne, wykonane przez 57 autorów. Do tego 7 zdjęć pojedynczych i 3 fotoreportaże w sekcji Young Poland, skierowanej do twórców poniżej 26. roku życia.

Choć ostateczne wyniki i zwycięzców w poszczególnych kategoriach poznamy dopiero 13 maja, już dzisiaj możemy oglądać wszystkie nominowane zdjęcia. Finałowe prace wraz z opisami znajdziecie w poniższych galeriach

Grand Press Photo 2021 - nominowane zdjęcia pojedyncze

 

Zobacz wszystkie zdjęcia (44)

Grand Press Photo 2021 - nominowane fotoreportaże

 

Zobacz wszystkie zdjęcia (77)

Grand Press Photo 2021 - nominowane projekty długoterminowe

Zobacz wszystkie zdjęcia (121)

Grand Press Photo 2021 - nominowane zdjęcia z sekcji Young Poland

Zobacz wszystkie zdjęcia (15)

Zagłosuj na ulubione zdjęcie, by przyznać nagrodę publiczności

Po raz kolejny na nominowane zdjęcia mogą głosować także widzowie - autor najbardziej popularnego zdjęcia lub projektu otrzyma specjalną Nagrodę Internautów. Głosy można oddawać poprzez panel dostępny na stronie organizatora. Na głównego zwycięzcę konkursu czeka z kolei nagroda pieniężna w wysokości 10 tys. złotych.

Więcej informacji znajdziecie na stronie www.grandpressphoto.pl. Panel do głosowanie na nagrodę internautów znajduje się z kolei na stronie Press.pl.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
Oto zwycięzcy iPhone Photography Awards 2022. Polacy wśród laureatów
Oto zwycięzcy iPhone Photography Awards 2022. Polacy wśród laureatów
Konkurs IPPA od 2007 roku nagradza najlepsze zdjęcia wykonane smartfonami Apple. Oto galeria tegorocznych finalistów, wśród których znalazły się także fotografki z...
60
Female in Focus 2022 - dom oczami kobiet
Female in Focus 2022 - dom oczami kobiet
Za nami kolejna edycja konkursu Female In Focus, który stawia sobie za cel promowanie kobiecej fotografii. Zobaczcie najlepsze zdjęcia z tegorocznej edycji, której...
14
World Sports Photography Awards 2022 - najlepsze zdjęcia sportowe roku
World Sports Photography Awards 2022 - najlepsze zdjęcia sportowe roku
Za nami 3 edycja World Sports Photography Awards 2022 - jedynego międzynarodowego konkursu fotograficznego, skupiającego się w całości na fotografii sportowej. Oto...
28
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)