Najlepsze polskie zdjęcia prasowe roku - fotografie finalistów Grand Press Photo 2021

Poznaliśmy finalistów tegorocznej edycji konkursu fotografii prasowej Grand Press Photo. To w sumie 272 fotografie, które rywalizują o tytuł fotografa roku i główne nagrody w 4 sekcjach konkursu. Zobaczcie finałowe prace wraz z opisami.

Autor: Maciej Luśtyk

5 Maj 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Organizowany od 2005 roku przez magazyn Press konkurs Grand Press Photo to najbardziej prestiżowy polski konkurs nakierowany na fotografię prasową. W tegorocznej edycji, podobnie jak w poprzednich zdjęcia rywalizują ze sobą w kategoriach pojedynczych i reportażowych, a osobne wyróżnienia przyznane także za projekty dokumentalne, książki fotograficzne. Kolejny rok z rzędu możemy oglądać także prace młodych polskich fotografów w ramach sekcji Young Poland.

Do konkursu Grand Press Photo zgłoszono w tym roku 4517 zdjęć, które oceniane były w pięciu kategoriach pojedynczych, w czterech kategoriach reportażowych, w sekcji projektów dokumentalnych oraz Young Poland.W sumie do finału, jury w składzie: przewodniczący Romain Laurendeau, Anna Bedyńska, Maksymilian Rigamonti, Maarten Schilt, Radu Sigheti oraz Andrzej Zygmuntowicz, zakwalifikowało 44 zdjęcia pojedyncze, 10 reportaży i cztery projekty dokumentalne, wykonane przez 57 autorów. Do tego 7 zdjęć pojedynczych i 3 fotoreportaże w sekcji Young Poland, skierowanej do twórców poniżej 26. roku życia.

Choć ostateczne wyniki i zwycięzców w poszczególnych kategoriach poznamy dopiero 13 maja, już dzisiaj możemy oglądać wszystkie nominowane zdjęcia. Finałowe prace wraz z opisami znajdziecie w poniższych galeriach

Grand Press Photo 2021 - nominowane zdjęcia pojedyncze

 

Zobacz wszystkie zdjęcia (44)

Grand Press Photo 2021 - nominowane fotoreportaże

 

Zobacz wszystkie zdjęcia (77)

Grand Press Photo 2021 - nominowane projekty długoterminowe

Zobacz wszystkie zdjęcia (121)

Grand Press Photo 2021 - nominowane zdjęcia z sekcji Young Poland

Zobacz wszystkie zdjęcia (15)

Zagłosuj na ulubione zdjęcie, by przyznać nagrodę publiczności

Po raz kolejny na nominowane zdjęcia mogą głosować także widzowie - autor najbardziej popularnego zdjęcia lub projektu otrzyma specjalną Nagrodę Internautów. Głosy można oddawać poprzez panel dostępny na stronie organizatora. Na głównego zwycięzcę konkursu czeka z kolei nagroda pieniężna w wysokości 10 tys. złotych.

Więcej informacji znajdziecie na stronie www.grandpressphoto.pl. Panel do głosowanie na nagrodę internautów znajduje się z kolei na stronie Press.pl.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
Wildlife Photographer of the Year 2021 - zobacz najlepsze zdjęcia przyrodnicze ostatniego roku
Wildlife Photographer of the Year 2021 - zobacz najlepsze zdjęcia przyrodnicze ostatniego roku
Za nami kolejna edycja najbardziej prestiżowego konkursu fotografii dzikiej przyrody na świecie. Oto galeria najlepszych zdjęć przyrodniczych roku 2021.
17
Female in Focus 2021 - Marzena Hans i Joanna Musiał wśród najlepszych fotografek
Female in Focus 2021 - Marzena Hans i Joanna Musiał wśród najlepszych fotografek
Za nami trzecia edycja kierowanego wyłącznie do kobiet konkursu Female in Focus. Wśród laureatek, których prace zawisną na wystawie w Miami są także dwie fotografki z...
14
Street Photography Awards 2021 - Bartosz Świątnicki wśród finalistów
Street Photography Awards 2021 - Bartosz Świątnicki wśród finalistów
Poznaliśmy zwycięzców drugiej edycji konkursu fotografii ulicznej, organizowanego przez Street Photographers Foundation. Zobaczcie nagrodzone zdjęcia, wśród których...
13
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)