Magnum Expression Award 2011 - wyniki

Zwycięzcą konkursu Magnum Expression Award 2011 został Rob Hornstra. Honorowe wyróżnienie trafiło do Rafała Milacha, a Michał Łuczak i Tomasz Wiech doszli do finału. Gratulujemy!

Do finału konkursu Magnum Expression Award 2011 zakwalifikowało się 18 osób. Pośród nich znalazło się trzech Polaków: Tomasz Wiech, Michał Łuczak oraz Rafał Milach, który zdobył honorowe wyróżnienie.

Zwycięski cykl "Safety First", którego autorem jest Rob Hornstra powstawał w Czeczenii. Hornstra sportretował w nim uchodźców mieszkających na przedmieściach Groznego. W prestiżowym konkursie dostrzeżono także trzech Polaków. Rafał Milach zdobył wyróżnienie za materiał "In the car with R", który ukazał się w postaci książki "W samochodzie z R" i zdążył już zdobyć kilka innych nagród, m.in. w konkursie BLURB oraz na New York Photo Festival. Michał Łuczak znalazł się w finale dzięki historii o katowickim dworcu, a Tomasz Wiech - opowieści o Polsce. Gratulujemy!

Wszystkie nagrodzone cykle oraz projekty innych finalistów można obejrzeć na oficjalnej stronie konkursu Magnum Photos Expression Award.

fot. Tomasz Wiech

fot. Michał Łuczak

fot. Rafał Milach
Komentarze
Polecane artykuły
Sony prezentuje nowe rozwiązania dla filmowców
16 Lip 2019
Dzisiejsza premiera A7R IV nie była jedyną nowością, którą zaserwowało nam Sony. Producent zaprezentował także akcesoria, które powinny zainteresować filmowców i vlogerów - cyfrowy mikrofon ECM-B1M oraz adapter XLR-KM3.
0
Sony A7R IV - 60-megapikselowy potwór wyznacza nowy rekord w świecie pełnej klatki
16 Lip 2019
Sony wyprzedza konkurencję o dwie długości. Najnowszy bezlusterkowiec producenta oferuje największą jak do tej pory rozdzielczość wśród aparatów pełnoklatkowych, a do tego sprawdzić ma się również jako aparat do fotografowania sportu.
2
Aperture Adapter Mount Format - nowy pomysł na filtry w aparatach bezlusterkowych
16 Lip 2019
Męczy was ciągłe żonglowanie filtrami? Coś dla was ma Aurora Aperture. Niestety jest pewien haczyk.
0
Jan Małachowski - poznaj historię zapomnianego fotografa Tatr
16 Lip 2019
Dowiedz się o życiu i twórczości Jana Małachowskiego - jednego z pionierów tatrzańskiej fotografii początku XX wieku - oraz zobacz jego wyjątkowe zdjęcia na wystawie w Muzeum Ziemi Warszawie.
0