Magnum Expression Award 2011 - wyniki

Zwycięzcą konkursu Magnum Expression Award 2011 został Rob Hornstra. Honorowe wyróżnienie trafiło do Rafała Milacha, a Michał Łuczak i Tomasz Wiech doszli do finału. Gratulujemy!

Autor: Marcin Grabowiecki

7 Sierpień 2012
Artykuł na: 2-3 minuty

Do finału konkursu Magnum Expression Award 2011 zakwalifikowało się 18 osób. Pośród nich znalazło się trzech Polaków: Tomasz Wiech, Michał Łuczak oraz Rafał Milach, który zdobył honorowe wyróżnienie.

Zwycięski cykl "Safety First", którego autorem jest Rob Hornstra powstawał w Czeczenii. Hornstra sportretował w nim uchodźców mieszkających na przedmieściach Groznego. W prestiżowym konkursie dostrzeżono także trzech Polaków. Rafał Milach zdobył wyróżnienie za materiał "In the car with R", który ukazał się w postaci książki "W samochodzie z R" i zdążył już zdobyć kilka innych nagród, m.in. w konkursie BLURB oraz na New York Photo Festival. Michał Łuczak znalazł się w finale dzięki historii o katowickim dworcu, a Tomasz Wiech - opowieści o Polsce. Gratulujemy!

Wszystkie nagrodzone cykle oraz projekty innych finalistów można obejrzeć na oficjalnej stronie konkursu Magnum Photos Expression Award.

fot. Tomasz Wiech
fot. Michał Łuczak
fot. Rafał Milach
Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
Grand Press Photo 2024 - zobacz najlepsze polskie zdjęcia reportażowe ostatniego roku
Grand Press Photo 2024 - zobacz najlepsze polskie zdjęcia reportażowe ostatniego roku
Znamy już wyniki Grand Press Photo 2024. W największym polskim konkursie fotografii prasowej po raz trzeci z rzędu zwyciężył Wojciech Grzędziński. Zobaczcie wszystkie nagrodzone...
11
Zamykam oczy, wchodzę w ciemność - Tomasz Kawecki i Pochwała Cienia
Zamykam oczy, wchodzę w ciemność - Tomasz Kawecki i Pochwała Cienia
Tomasz Kawecki poszukuje dawnych duchów, które musiały przystosować się do dzisiejszego świata. Z lampą jako jedynym źródłem światła eksploruje dziury w ziemi, jaskinie i ciemne zakamarki w...
5
Przyznano fotograficzne nagrody Pulitzera 2024
Przyznano fotograficzne nagrody Pulitzera 2024
Kryzys migracyjny i wojna Hamasu z Izraelem. Za te tematy przyznano tegoroczne nagrody Pulitzera w kategoriach fotograficznych dwóm zespołom prasowym - Associated Press i Reuters.
17
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)