Magnum Expression Award 2011 - wyniki

Zwycięzcą konkursu Magnum Expression Award 2011 został Rob Hornstra. Honorowe wyróżnienie trafiło do Rafała Milacha, a Michał Łuczak i Tomasz Wiech doszli do finału. Gratulujemy!
0
Marcin Grabowiecki
7 Sierpień 2012
Artykuł na: 2-3 minuty

Do finału konkursu Magnum Expression Award 2011 zakwalifikowało się 18 osób. Pośród nich znalazło się trzech Polaków: Tomasz Wiech, Michał Łuczak oraz Rafał Milach, który zdobył honorowe wyróżnienie.

Zwycięski cykl "Safety First", którego autorem jest Rob Hornstra powstawał w Czeczenii. Hornstra sportretował w nim uchodźców mieszkających na przedmieściach Groznego. W prestiżowym konkursie dostrzeżono także trzech Polaków. Rafał Milach zdobył wyróżnienie za materiał "In the car with R", który ukazał się w postaci książki "W samochodzie z R" i zdążył już zdobyć kilka innych nagród, m.in. w konkursie BLURB oraz na New York Photo Festival. Michał Łuczak znalazł się w finale dzięki historii o katowickim dworcu, a Tomasz Wiech - opowieści o Polsce. Gratulujemy!

Wszystkie nagrodzone cykle oraz projekty innych finalistów można obejrzeć na oficjalnej stronie konkursu Magnum Photos Expression Award.

fot. Tomasz Wiech

fot. Michał Łuczak

fot. Rafał Milach

Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
Maxim Korotchenko: “Zamykanie się w granicy jednego gatunku ogranicza kreatywność”
Maxim Korotchenko: “Zamykanie się w granicy jednego gatunku ogranicza kreatywność”
Fotografia Korotchenki to mieszanka streetu i dokumentu. Niektóre kadry są malarskie i symboliczne, inne pełne humoru. Wszystko zaczęło się dziesięć lat temu, gdy...
52
4
Kalendarz Lavazza 2020 i David LaChapelle, czyli stylistyczny powrót do przeszłości
Kalendarz Lavazza 2020 i David LaChapelle, czyli stylistyczny powrót do przeszłości
Nową odsłonę popularnego kalendarza przygotował nie kto inny jak David LaChapelle. Nasze oczy cieszą charakterystyczne dla fotografa rozbuchane stylizacje, a sam...
24
0
Zobacz najlepsze polskie zdjęcia sportowe ostatniego roku. Wyniki VI edycji Polskiego Konkursu Fotografii Sportowej
Zobacz najlepsze polskie zdjęcia sportowe ostatniego roku. Wyniki VI edycji Polskiego Konkursu...
Dobiegła końca 6. edycja Polskiego Konkursu Fotografii Prasowej. Oto galeria...
195
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)