Patryk Karbowski w finale Magnum Expression Award

Absolwent Akademii Fotografii - Patryk Karbowski znalazł się w finale prestiżowego konkursu Magnum Expression Award. Przedstawił on projekt zatytułowany "Za żelazną bramą", który mogliśmy oglądać w Galerii Obok ZPAF w maju br. Gratulujemy!
0
Marcin Grabowiecki
17 Listopad 2010
Artykuł na: 2-3 minuty
fot. Patryk Karbowski

Na konkurs organizowany przez słynną agencję Magnum wpłynęły zgłoszenia z ponad 150 krajów. Do finału zakwalifikowało się 19 osób. W tym gronie znalazł się Patryk Karbowski - absolwent Akademii Fotografii, który brał udział jako juror w obradach III rundy naszego pięcioboju.

Patryk wysłał na konkurs projekt zatytułowany "Za żelazną bramą", który prezentowany był w Galerii Obok ZPAF w Warszawie. Opowiada on o mieszkańcach bloku przy ulicy Granicznej 4, wchodzącego w skład historycznego warszawskiego osiedla "Za Żelazną Bramą". W latach 60., mimo bardzo małych mieszkań, było to jedno z najbardziej pożądanych miejsc do zamieszkania w stolicy. Na Granicznej kwaterowano głównie pracowników edukacji i kultury. Większość z nich jest obecnie na emeryturze, część mieszkań zmieniło właścicieli. Zamieszkują je przeważnie młodzi ludzie, rozpoczynający swoje kariery.

Cykl fotograficzny Patryka oraz projekty innych finalistów można obejrzeć na oficjalnej stronie Magnum Photos Expression Award.

Przypominamy, że w zeszłym roku honorowe wyróżnienia w konkursie otrzymali wykładowcy Akademii Fotografii - Michał Łuczak oraz Adam Pańczuk.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
Maxim Korotchenko: “Zamykanie się w granicy jednego gatunku ogranicza kreatywność”
Maxim Korotchenko: “Zamykanie się w granicy jednego gatunku ogranicza kreatywność”
Fotografia Korotchenki to mieszanka streetu i dokumentu. Niektóre kadry są malarskie i symboliczne, inne pełne humoru. Wszystko zaczęło się dziesięć lat temu, gdy...
52
3
Kalendarz Lavazza 2020 i David LaChapelle, czyli stylistyczny powrót do przeszłości
Kalendarz Lavazza 2020 i David LaChapelle, czyli stylistyczny powrót do przeszłości
Nową odsłonę popularnego kalendarza przygotował nie kto inny jak David LaChapelle. Nasze oczy cieszą charakterystyczne dla fotografa rozbuchane stylizacje, a sam...
24
0
Zobacz najlepsze polskie zdjęcia sportowe ostatniego roku. Wyniki VI edycji Polskiego Konkursu Fotografii Sportowej
Zobacz najlepsze polskie zdjęcia sportowe ostatniego roku. Wyniki VI edycji Polskiego Konkursu...
Dobiegła końca 6. edycja Polskiego Konkursu Fotografii Prasowej. Oto galeria...
184
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)