Spotkanie autorskie poświęcone książce Tomasza Wiecha w Krakowie

Galeria Pauza zaprasza na spotkanie autorskie poświęcone książce Tomasza Wiecha "Polska. W poszukiwaniu diamentów". Spotkanie z autorem, które rozpocznie się w piątek, 26 października o godz. 19:00 w Galerii Pauza w Krakowie poprowadzi Dorota Jędruch.


Pierwsza książka fotograficzna Tomasza Wiecha zatytułowana "Polska. W poszukiwaniu diamentów" zabiera nas do Polski, o której milczą zarówno popularne jak i alternatywne przewodniki. To kraj zdumiewającej estetyki, ciężkiej pracy, wielkiej pustki, kraj, w którym najdziksza wizja może stać się ciałem.

Fotografie Tomasza Wiecha i teksty Michała Olszewskiego budują odrębną "top listę" miejsc wartych odwiedzenia. W tej podróży jest jesiennie, ale i kolorowo, smutno ale i czasami zabawnie. Mijane krajobrazy opowiadają o naszych marzeniach, aspiracjach i tęsknotach.


Książka została wydana dzięki stypendium "Młoda Polska" przyznawanym przez Narodowe Centrum Kultury.

Spotkanie moderować będzie Dorota Jędruch - historyk sztuki, doktorantka w Instytucie Historii Sztuki UJ. Interesuje się architekturą nowoczesną (szczególnie w jej aspekcie społecznym) i sztuką współczesną. Stale współpracuje z pismem "Autoportret". Członkini zarządu Fundacji Instytut Architektury. Pracuje w Sekcji Edukacji Muzeum Narodowego w Krakowie.

Podczas spotkania będzie możliwość nabycia albumu i zdobycia podpisu autora.


Spotkanie autorskie poświęcone książce Tomasza Wiecha Polska. W poszukiwaniu diamentów
Termin: 26.10.2012, godz. 19:00

Galeria Pauza
ul. Floriańska 18/5
Kraków
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Jacek Deneka Fotografem Roku konkursu Drone Awards 2019
12 Lip 2019
Jacek Deneka został laureatem Drone Awards 2019. Jednak ta edycja konkursu okazała się wyjątkowo udana dla Polaków. W kategorii „Nature“ zwyciężył Jeremiasz Gądek, a zdjęcia Bartka Wierzbickiego, Grzegorza Tatara i Marcina Giby znalazły się w finałowej galerii.
1
Czy zdjęcia mogą coś zmienić? Te przyczyniły się do zakończenia pracy dzieci w USA
1 Lip 2019
Na początku XX wieku National Child Labour Comittee zatrudniło fotografa w celu udokumentowania wykorzystywania nieletnich do pracy na terenie Stanów Zjednoczonych. Był nim Lewis Hine, a zdjęcia, które wykonał, po raz pierwszy uświadomiły problem opinii publicznej.
0
Alexis Goodwin: „Może powstać niezwykły uliczny kadr, gdy zostanie potraktowany jak kampania reklamowa“
28 Cze 2019
Co się dzieje gdy profesjonalny retuszer i ilustrator sięga po fotografię jako środek wyrazu? Seria Alexisa Goodwina pod tytułem „Shanghai Dreams“ proponuje nam surrealistyczną wizję Szanghaju. Goodwin lawiruje między fantazją a rzeczywistością, uwypuklając codzienne czynności Szanghajczyków, które kształtują kulturę i atmosferę miasta.
2
e-oko.pl - sklep fotograficzny na „najwyższym poziomie”
24 Cze 2019
O marzeniu, które przerodziło się w rzeczywistość, potrzebie ciągłego doskonalenia, zmieniającym się rynku fotograficznym i o tym dlaczego warto skupić się na człowieku, a nie samych liczbach - rozmawialiśmy z Cezarym Janickim, współwłaścicielem e-oko.pl.
1