"Polska. W poszukiwaniu diamentów" - książka Tomasza Wiecha

0
Marcin Grabowiecki
20 Wrzesień 2012
Artykuł na: 2-3 minuty
Ukazała się pierwsza książka fotograficzna Tomasza Wiecha "Polska. W poszukiwaniu diamentów". Kolorowe fotografie składają się na opowieść o współczesnej Polsce i polskim krajobrazie. Teksty towarzyszące zdjęciom napisał Michał Olszewski. Polecamy!

Pierwsza książka fotograficzna Tomasza Wiecha zatytułowana "Polska. W poszukiwaniu diamentów" zabiera nas do Polski, o której milczą zarówno popularne jak i alternatywne przewodniki. To kraj zdumiewającej estetyki, ciężkiej pracy, wielkiej pustki, kraj, w którym najdziksza wizja może stać się ciałem.

Fotografie Tomasza Wiecha i teksty Michała Olszewskiego budują odrębną "top listę" miejsc wartych odwiedzenia. W tej podróży jest jesiennie, ale i kolorowo, smutno ale i czasami zabawnie. Mijane krajobrazy opowiadają o naszych marzeniach, aspiracjach i tęsknotach.


Książka została wydana dzięki stypendium "Młoda Polska" przyznawanym przez Narodowe Centrum Kultury.

Tomasz Wiech - z wykształcenia politolog. Student Instytutu Twórczej Fotografii w Opawie. W latach 2004-2010 związany był z Gazetą Wyborczą. Stypendysta Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2010) oraz Narodowego Centrum Kultury (Młoda Polska, 2011). Laureat nagrody World Press Photo 2009. W 2011 jego materiał o współczesnej Polsce znalazł się w finale konkursu Leica Oscar Barnack Award i Magnum Expression Award. Swoje zdjęcia pokazywał w Polsce, na Litwie, w Czechach, Francji, Belgi i Portugalii.

Michał Olszewski - autor reportaży, dziennikarz "Tygodnika Powszechnego", pisarz. Zajmuje się również ekologią i ochroną środowiska. Napisał m.in. książki "Do Amsterdamu", "Chwalcie łąki umajone", "Low-tech", ostatnio "Zapiski na biletach" (WAB 2010).

Książkę można nabyć bezpośrednio u autora lub w następujących miejscach: internetowa księgarnia Tygodnika Powszechnego, księgarnia w Mocaku (Kraków), House of Albums (Kraków), księgarnia Muzeum Etnograficznego (Kraków), księgarnia Bookoff (Warszawa), księgarnia przy Galerii Kronika (Bytom).

Szczegóły na stronie: www.tomaszwiech.blogspot.com.


Polska. W poszukiwaniu diamentów

zdjęcia: Tomasz Wiech
tekst: Michał Olszewski
projekt graficzny: Wojciech Kwiecień - Janikowski
redakcja: Anna Grajewska
tłumaczenie: Antonia Lloyd - Jones

nakład: 750 egzemplarzy ( 100 z angielską okładką)
rozmiar: 18 x 22 cm
oprawa twardaSłowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Sigma porzuca mocowanie K. Co dalej z Pentaksem?
Sigma porzuca mocowanie K. Co dalej z Pentaksem?
Pentax, choć cały czas ma wierne grono użytkowników, już od dłuższego czasu wędruje poboczem rynku fotograficznego. W obliczu działań Sigmy producentowi będzie jeszcze...
22
24
Aparaty cyfrowe narażone na ataki ransomware. Czy hakerzy obiorą za cel fotografów?
Aparaty cyfrowe narażone na ataki ransomware. Czy hakerzy obiorą za cel fotografów?
Na pewno nie raz słyszeliście już o sytuacjach gdy hakerzy żądają okupu za odblokowanie firmowych komputerów. Okazuje się, że ofiarami podobnych działań mogą także...
19
0
Rok 2019 na półmetku. Rynek aparatów w coraz gorszej sytuacji
Rok 2019 na półmetku. Rynek aparatów w coraz gorszej sytuacji
Jeśli myśleliście, że rynek fotograficzny dotknął już dna i w końcu przyjdzie czas na poprawę, mamy złą wiadomość. 2019 to kolejny rok z rzędu, w którym branża notuje...
22
27
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (5)