"Polska. W poszukiwaniu diamentów" - książka Tomasza Wiecha

0
Marcin Grabowiecki
20 Wrzesień 2012
Artykuł na: 2-3 minuty
Ukazała się pierwsza książka fotograficzna Tomasza Wiecha "Polska. W poszukiwaniu diamentów". Kolorowe fotografie składają się na opowieść o współczesnej Polsce i polskim krajobrazie. Teksty towarzyszące zdjęciom napisał Michał Olszewski. Polecamy!

Pierwsza książka fotograficzna Tomasza Wiecha zatytułowana "Polska. W poszukiwaniu diamentów" zabiera nas do Polski, o której milczą zarówno popularne jak i alternatywne przewodniki. To kraj zdumiewającej estetyki, ciężkiej pracy, wielkiej pustki, kraj, w którym najdziksza wizja może stać się ciałem.

Fotografie Tomasza Wiecha i teksty Michała Olszewskiego budują odrębną "top listę" miejsc wartych odwiedzenia. W tej podróży jest jesiennie, ale i kolorowo, smutno ale i czasami zabawnie. Mijane krajobrazy opowiadają o naszych marzeniach, aspiracjach i tęsknotach.


Książka została wydana dzięki stypendium "Młoda Polska" przyznawanym przez Narodowe Centrum Kultury.

Tomasz Wiech - z wykształcenia politolog. Student Instytutu Twórczej Fotografii w Opawie. W latach 2004-2010 związany był z Gazetą Wyborczą. Stypendysta Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2010) oraz Narodowego Centrum Kultury (Młoda Polska, 2011). Laureat nagrody World Press Photo 2009. W 2011 jego materiał o współczesnej Polsce znalazł się w finale konkursu Leica Oscar Barnack Award i Magnum Expression Award. Swoje zdjęcia pokazywał w Polsce, na Litwie, w Czechach, Francji, Belgi i Portugalii.

Michał Olszewski - autor reportaży, dziennikarz "Tygodnika Powszechnego", pisarz. Zajmuje się również ekologią i ochroną środowiska. Napisał m.in. książki "Do Amsterdamu", "Chwalcie łąki umajone", "Low-tech", ostatnio "Zapiski na biletach" (WAB 2010).

Książkę można nabyć bezpośrednio u autora lub w następujących miejscach: internetowa księgarnia Tygodnika Powszechnego, księgarnia w Mocaku (Kraków), House of Albums (Kraków), księgarnia Muzeum Etnograficznego (Kraków), księgarnia Bookoff (Warszawa), księgarnia przy Galerii Kronika (Bytom).

Szczegóły na stronie: www.tomaszwiech.blogspot.com.


Polska. W poszukiwaniu diamentów

zdjęcia: Tomasz Wiech
tekst: Michał Olszewski
projekt graficzny: Wojciech Kwiecień - Janikowski
redakcja: Anna Grajewska
tłumaczenie: Antonia Lloyd - Jones

nakład: 750 egzemplarzy ( 100 z angielską okładką)
rozmiar: 18 x 22 cm
oprawa twardaSłowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Widziałeś reklamę statywów Peak Design w śmiesznie niskiej cenie? Nie daj się nabrać, to oszustwo
Widziałeś reklamę statywów Peak Design w śmiesznie niskiej cenie? Nie daj się nabrać, to oszustwo
Peak Design Travel Tripod to jeden z najciekawszych statywów ostatnich lat. Okazuje się, że ktoś próbuje wykorzystać popularność projektu w serwisie Kickstarter (ponad...
17
0
Wiklinowa historia - jak ewoluują trendy fotograficzne
Wiklinowa historia - jak ewoluują trendy fotograficzne
Jedno krzesło, tysiące zdjęć. Od wyposażenia werand majętnych obywateli do symbolu ruchu Czarnych Panter w ciągu stu lat.
10
0
Jak robić viralowe zdjęcia? Jordi Koalitic ma na to gotowy przepis
Jak robić viralowe zdjęcia? Jordi Koalitic ma na to gotowy przepis
Bracia Jordi i Arnau Puig tworzą kreatywny duet, który osiągnał spektakularny sukces w mediach społecznościowych. Swoich pomysłów nie chowają jednak tylko dla siebie i to dodatkowo napędza ich...
21
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (5)