"Polska. W poszukiwaniu diamentów" - książka Tomasza Wiecha

Ukazała się pierwsza książka fotograficzna Tomasza Wiecha "Polska. W poszukiwaniu diamentów". Kolorowe fotografie składają się na opowieść o współczesnej Polsce i polskim krajobrazie. Teksty towarzyszące zdjęciom napisał Michał Olszewski. Polecamy!

Pierwsza książka fotograficzna Tomasza Wiecha zatytułowana "Polska. W poszukiwaniu diamentów" zabiera nas do Polski, o której milczą zarówno popularne jak i alternatywne przewodniki. To kraj zdumiewającej estetyki, ciężkiej pracy, wielkiej pustki, kraj, w którym najdziksza wizja może stać się ciałem.

Fotografie Tomasza Wiecha i teksty Michała Olszewskiego budują odrębną "top listę" miejsc wartych odwiedzenia. W tej podróży jest jesiennie, ale i kolorowo, smutno ale i czasami zabawnie. Mijane krajobrazy opowiadają o naszych marzeniach, aspiracjach i tęsknotach.


Książka została wydana dzięki stypendium "Młoda Polska" przyznawanym przez Narodowe Centrum Kultury.

Tomasz Wiech - z wykształcenia politolog. Student Instytutu Twórczej Fotografii w Opawie. W latach 2004-2010 związany był z Gazetą Wyborczą. Stypendysta Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2010) oraz Narodowego Centrum Kultury (Młoda Polska, 2011). Laureat nagrody World Press Photo 2009. W 2011 jego materiał o współczesnej Polsce znalazł się w finale konkursu Leica Oscar Barnack Award i Magnum Expression Award. Swoje zdjęcia pokazywał w Polsce, na Litwie, w Czechach, Francji, Belgi i Portugalii.

Michał Olszewski - autor reportaży, dziennikarz "Tygodnika Powszechnego", pisarz. Zajmuje się również ekologią i ochroną środowiska. Napisał m.in. książki "Do Amsterdamu", "Chwalcie łąki umajone", "Low-tech", ostatnio "Zapiski na biletach" (WAB 2010).

Książkę można nabyć bezpośrednio u autora lub w następujących miejscach: internetowa księgarnia Tygodnika Powszechnego, księgarnia w Mocaku (Kraków), House of Albums (Kraków), księgarnia Muzeum Etnograficznego (Kraków), księgarnia Bookoff (Warszawa), księgarnia przy Galerii Kronika (Bytom).

Szczegóły na stronie: www.tomaszwiech.blogspot.com.


Polska. W poszukiwaniu diamentów

zdjęcia: Tomasz Wiech
tekst: Michał Olszewski
projekt graficzny: Wojciech Kwiecień - Janikowski
redakcja: Anna Grajewska
tłumaczenie: Antonia Lloyd - Jones

nakład: 750 egzemplarzy ( 100 z angielską okładką)
rozmiar: 18 x 22 cm
oprawa twardasłowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Canon PowerShot G5 X Mark II - pierwsze wrażenia
10 Lip 2019
G5 X Mark II przeszedł kompletną przemianę. Najnowszy model z serii Canon PowerShot w niczym nie przypomina swojego poprzednika. Otrzymujemy usprawnioną matrycę i procesor, zoom optyczny o większym zakresie, szybszy system AF, a także zupełnie nowy wygląd i ergonomię z odchylanym do pozycji selfie ekranem i wysuwanym wizjerem elektronicznym.
1
Canon PowerShot G5 X Mark II - zdjęcia przykładowe
10 Lip 2019
Ciekawi, jak w praktyce prezentuje się najnowszy kompakt Canona? Wczoraj, podczas polskiej premiery G5 X Mark II, mieliśmy okazję pobawić się tym modelem. Zobaczcie na co go stać.
4
Canon RF 85 mm f/1.2L USM - zdjęcia przykładowe
1 Lip 2019
Ciekawi jak w praktyce wypada Canon RF 85 mm f/1.2L USM? Zobaczcie zdjęcia przykładowe i oceńcie, czy ten obiektyw może być jednym z powodów do przesiadki na bezlusterkowy system producenta.
6
Fujifilm GFX 100 - pierwsze wrażenia
27 Cze 2019
GFX 100 to aparat, który w świecie średnioformatowych bezlusterkowców ma „przekraczać granice”. Jednak czy flagowiec systemu Fujifilm faktycznie sprosta wymaganiom fotografów? Oto nasze wnioski i przemyślenia.
2