"Polska" Tomasza Wiecha w Bielsku-Białej

0
Marcin Grabowiecki
10 Luty 2012
Artykuł na: 2-3 minuty
Galeria B&B w Bielsku Białej zaprasza na wystawę Tomasza Wiecha zatytułowaną "Polska". Wernisaż odbędzie się w piątek, 10 lutego o godz 18:00. Prace zainteresowango polskim "tu i teraz" fotografa będziecie mogli oglądać do 7 marca 2012 roku.
fot. Tomasz Wiech

Co roku marzę o podróży. Takiej dalekiej, egzotycznej, w nieznane, może do Ameryki Południowej, może do Etiopii. Chcę tam gdzie mieszkają dzicy, rosną palmy i słychać dźwięk puszczy.

Pan T. nie dzieli moich marzeń. Nie potrzebuje dalekich podróży.

Gdzie wobec tego spędzamy wspólne wakacje? Idziemy na kompromis. Odwiedzamy Rzym w kujawsko-pomorskim, w mazowieckim jedziemy do Włoch, a czasami nawet, zaglądamy do Azji, przejeżdżając przez górnośląską Koreę. Po drodze mijamy palmy, wieżę Eiffela, Statuę Wolności, a nawet piramidę Cheopsa. Mówią Państwo, że są trochę plastikowe? Nie bądźmy drobiazgowi! Na tym polega kompromis.

Tak odbywamy nasze lokalne safari. Pan T. z aparatem, a ja za nim
- pisze Anna Grajewska w tekście, który pochodzi z katalogu.

Projekt jest realizowany dzięki stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2010 oraz stypendium Narodowego Centrum Kultury "Młoda Polska" 2011.

Tomasz Wiech Urodzony w 1979. Mieszka w Krakowie. Z wykształcenia politolog. W latach 2004-2010 związany był z "Gazetą Wyborczą". Stypendysta Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2010) oraz Narodowego Centrum Kultury (Młoda Polska, 2011). Otrzymał kilka nagród w konkursach fotograficznych m.in. World Press Photo. W 2010 jego materiał o współczesnej Polsce znalazł się w finale konkursu Leica Oscar Barnack Award. Jego zdjęcia pokazywane były w Polsce, na Litwie, w Czechach, Francji, Belgii, Portugalii. Zainteresowany tym, co tu i teraz.


Tomasz Wiech "Polska"
Wernisaż: 10.02.2012, godz. 18:00
Termin: 11.02-7.03.2012

Galeria B&B
ul. 1 maja 12
Bielsko Biała
Słowa kluczowe:
Komentarze
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Alexandr Glyadyelov - fotograf trudnych spraw…
Alexandr Glyadyelov - fotograf trudnych spraw…
Już w najbliższy poniedziałek (22 lipca) w Starej Galerii ZPAF wernisaż projektu „LOS” Alexandra Glyadyelova, cenionego reportażysty i dokumentalisty. „ U autora tej...
0
0
Jeszcze tylko dziś aparat Fujifilm X-T30 kupisz 1200 zł taniej
Jeszcze tylko dziś aparat Fujifilm X-T30 kupisz 1200 zł taniej
Zastanawiasz się nad kupnem X-T30? Nie ma na co czekać. Dziś dobiega końca wyjątkowa promocja Fujifilm, dzięki której aparat możesz kupić z rabatem wynoszącym aż 1200...
0
0
Białoruska fotografia wernakularna w FAF
Białoruska fotografia wernakularna w FAF
Fundacja Archeologia Fotografii zaprasza na gościnną wystawę “Wieczór panieński” kolektywu VEHA, badającą tradycje i pamięć zbiorową białoruskiego...
0
0