Spotkanie z Tomaszem Wiechem w Krakowie

Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu !ART COME OUT! organizowane przez grupę FotoBzik z Krakowa. 24 stycznia o godz. 18:00 gościem Kompany będzie utalentowany i nagradzany dokumentalista Tomasz Wiech.


Tomasz Wiech urodzony w 1979 roku, fotograf dokumentalista, obecnie mieszka w Krakowie. Z wykształcenia jest politologiem, studiuje w Instytucie Twórczej Fotografii w Opawie.

Wynikiem współpracy Tomasza Wiecha z dziennikarzem Michałem Olszewskim jest książka "Polska. W poszukiwaniu diamentów". Publikacja zawiera fotografie Tomasza Wiecha będące skutkiem jego podróży po kraju. Jest stypendystą Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Narodowego Centrum Kultury. Laureat World Press Photo 2009. W swojej fotografii zmierza się z problemami współczesnego świata m.in. globalizacją czy szybkim tempem życia.

Udział należy potwierdzić na stronie wydarzenia: www.facebook.com


Spotkanie z Tomaszem Wiechem
Termin: 24.01.2013, godz 18:00

Kompany
ul. Berka Joselewicza 21
Kraków
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Jacek Deneka Fotografem Roku konkursu Drone Awards 2019
12 Lip 2019
Jacek Deneka został laureatem Drone Awards 2019. Jednak ta edycja konkursu okazała się wyjątkowo udana dla Polaków. W kategorii „Nature“ zwyciężył Jeremiasz Gądek, a zdjęcia Bartka Wierzbickiego, Grzegorza Tatara i Marcina Giby znalazły się w finałowej galerii.
1
Czy zdjęcia mogą coś zmienić? Te przyczyniły się do zakończenia pracy dzieci w USA
1 Lip 2019
Na początku XX wieku National Child Labour Comittee zatrudniło fotografa w celu udokumentowania wykorzystywania nieletnich do pracy na terenie Stanów Zjednoczonych. Był nim Lewis Hine, a zdjęcia, które wykonał, po raz pierwszy uświadomiły problem opinii publicznej.
0
Alexis Goodwin: „Może powstać niezwykły uliczny kadr, gdy zostanie potraktowany jak kampania reklamowa“
28 Cze 2019
Co się dzieje gdy profesjonalny retuszer i ilustrator sięga po fotografię jako środek wyrazu? Seria Alexisa Goodwina pod tytułem „Shanghai Dreams“ proponuje nam surrealistyczną wizję Szanghaju. Goodwin lawiruje między fantazją a rzeczywistością, uwypuklając codzienne czynności Szanghajczyków, które kształtują kulturę i atmosferę miasta.
2
e-oko.pl - sklep fotograficzny na „najwyższym poziomie”
24 Cze 2019
O marzeniu, które przerodziło się w rzeczywistość, potrzebie ciągłego doskonalenia, zmieniającym się rynku fotograficznym i o tym dlaczego warto skupić się na człowieku, a nie samych liczbach - rozmawialiśmy z Cezarym Janickim, współwłaścicielem e-oko.pl.
1