20 photoshopowych trików, które warto znać

0
Maciej Luśtyk
20 Listopad 2017
Artykuł na: 4-5 minut

Photoshop to program, który potrafi zaskakiwać możliwościami nawet po latach używania. Oto 20 nowych porad, które pozwolą Wam zwiększyć efektywność pracy z aplikacją.

Mimo że na temat programu Photoshop i jego funkcji powstało już setki poradników, ciągle trafiamy na takie, które pokazują techniki nieznane nawet dla bardziej zaawansowanych użytkowników. Zresztą jedną z zalet programu jest fakt, że często podobne efekty jesteśmy w stanie uzyskać na wiele różnych sposobów - nie raz okazuje się, że coś na co dotychczas poświęcaliśmy sporo czasu da się osiągnąć za pomocą raptem paru kliknięć.

Garść nowych ciekawych photoshopowych porad otrzymujemy dzięki Nathanielowi Dodsonowi z youtubowego kanału tutvid. W 30-minutowym poradniku przedstawia 20 technik, które pozwolą nam zwiększyć efektywność pracy w programie.

20 technik, które pozwolą usprawnić pracę w programie

 

Dowiadujemy się między innymi jak zapisywać i przywoływać warstwy dopasowań, znacznie skracając czas potrzebny na dokonanie określonych, powtarzalnych edycji, jak efektywnie wyostrzać obraz przy pomocy modułu Camera RAW, jak tworzyć wiele masek dla jednej warstwy czy precyzyjniej korzystać z narzędzi Dodge i Burn. Kilka porad dotyczy także możliwości najnowszej wersji programu, Photoshop CC 2018.

Wideoporadnik jest w języku angielskim, ale dzięki funkcji automatycznego tłumaczenia napisów w serwisie Youtube, powinien być zrozumiały dla każdego.

Więcej ciekawych poradników dotyczących programów Lightroom i Photoshop znajdziecie na kanale tutvid.

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
Nie wiesz jaki film wybrać? Strona Filmtypes rozwieje twoje wątpliwości
Nie wiesz jaki film wybrać? Strona Filmtypes rozwieje twoje wątpliwości
Na początku przygody z fotografią analogową zorientowanie się w dostępnych materiałach i ich właściwościach może przysporzyć bólu głowy. Z pomocą przychodzi nowa...
61
0
Brak ci motywacji? Oto 29 porad od najbardziej wpływowych fotografów w branży
Brak ci motywacji? Oto 29 porad od najbardziej wpływowych fotografów w branży
Gdybyś miał najważniejszą radę odnośnie pracy fotografa, co by to było? Takie pytanie fotograf Taylor Jackson zadał jednym z najbardziej rozpoznawalnych współczesnych...
63
0
Wybierasz się na zasłużony urlop? Oto sprzętowe pomysły i praktyczne sztuczki, które warto rozważyć
Wybierasz się na zasłużony urlop? Oto sprzętowe pomysły i praktyczne sztuczki, które warto rozważyć
Letni sezon to czas podróży, odkrywania odległych miejsc i… fotografowania. Dlatego przygotowaliśmy kilka praktycznych porad oraz zestawienie przydatnych akcesoriów,...
3
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)