20 photoshopowych trików, które warto znać

0

Autor: Maciej Luśtyk

20 Listopad 2017
Artykuł na: 4-5 minut

Photoshop to program, który potrafi zaskakiwać możliwościami nawet po latach używania. Oto 20 nowych porad, które pozwolą Wam zwiększyć efektywność pracy z aplikacją.

Mimo że na temat programu Photoshop i jego funkcji powstało już setki poradników, ciągle trafiamy na takie, które pokazują techniki nieznane nawet dla bardziej zaawansowanych użytkowników. Zresztą jedną z zalet programu jest fakt, że często podobne efekty jesteśmy w stanie uzyskać na wiele różnych sposobów - nie raz okazuje się, że coś na co dotychczas poświęcaliśmy sporo czasu da się osiągnąć za pomocą raptem paru kliknięć.

Garść nowych ciekawych photoshopowych porad otrzymujemy dzięki Nathanielowi Dodsonowi z youtubowego kanału tutvid. W 30-minutowym poradniku przedstawia 20 technik, które pozwolą nam zwiększyć efektywność pracy w programie.

20 technik, które pozwolą usprawnić pracę w programie

 

Dowiadujemy się między innymi jak zapisywać i przywoływać warstwy dopasowań, znacznie skracając czas potrzebny na dokonanie określonych, powtarzalnych edycji, jak efektywnie wyostrzać obraz przy pomocy modułu Camera RAW, jak tworzyć wiele masek dla jednej warstwy czy precyzyjniej korzystać z narzędzi Dodge i Burn. Kilka porad dotyczy także możliwości najnowszej wersji programu, Photoshop CC 2018.

Wideoporadnik jest w języku angielskim, ale dzięki funkcji automatycznego tłumaczenia napisów w serwisie Youtube, powinien być zrozumiały dla każdego.

Więcej ciekawych poradników dotyczących programów Lightroom i Photoshop znajdziecie na kanale tutvid.

 

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
Praca w ciemni to nic strasznego. Pomogą ci w niej poradniki Ilford Darkroom Guides
Praca w ciemni to nic strasznego. Pomogą ci w niej poradniki Ilford Darkroom Guides
Stawiasz swoje pierwsze kroki w ręcznym wywoływaniu filmów i odbitek? A może po prostu chcesz odświeżyć swoją wiedzę? Okiełznanie analogowego środowiska pracy ułatwią...
19
0
Fotografia produktowa pod e-commerce - poradnik Jakuba Kaźmierczyka
Fotografia produktowa pod e-commerce - poradnik Jakuba Kaźmierczyka
Chcąc sprzedawać produkty w internecie musisz pokazać produkt, tak żeby zachęcić kupującego. Z drugiej strony wytyczne serwisów aukcyjnych mówią o zachowaniu idealnie białego tła. Jak...
50
1
Nick Turpin udostępnia za darmo 30-minutowy Masterclass o fotografii ulicznej
Nick Turpin udostępnia za darmo 30-minutowy Masterclass o fotografii ulicznej
Interesujesz się streetem? Zobacz jak podchodzi do niego jeden z najważniejszych współczesnych fotografów ulicznych, założyciel kolektywu In-Public, Nick...
182
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)