20 photoshopowych trików, które warto znać

20 photoshopowych trików, które warto znać

Photoshop to program, który potrafi zaskakiwać możliwościami nawet po latach używania. Oto 20 nowych porad, które pozwolą Wam zwiększyć efektywność pracy z aplikacją.

Mimo że na temat programu Photoshop i jego funkcji powstało już setki poradników, ciągle trafiamy na takie, które pokazują techniki nieznane nawet dla bardziej zaawansowanych użytkowników. Zresztą jedną z zalet programu jest fakt, że często podobne efekty jesteśmy w stanie uzyskać na wiele różnych sposobów - nie raz okazuje się, że coś na co dotychczas poświęcaliśmy sporo czasu da się osiągnąć za pomocą raptem paru kliknięć.

Garść nowych ciekawych photoshopowych porad otrzymujemy dzięki Nathanielowi Dodsonowi z youtubowego kanału tutvid. W 30-minutowym poradniku przedstawia 20 technik, które pozwolą nam zwiększyć efektywność pracy w programie.

20 technik, które pozwolą usprawnić pracę w programie

 

Dowiadujemy się między innymi jak zapisywać i przywoływać warstwy dopasowań, znacznie skracając czas potrzebny na dokonanie określonych, powtarzalnych edycji, jak efektywnie wyostrzać obraz przy pomocy modułu Camera RAW, jak tworzyć wiele masek dla jednej warstwy czy precyzyjniej korzystać z narzędzi Dodge i Burn. Kilka porad dotyczy także możliwości najnowszej wersji programu, Photoshop CC 2018.

Wideoporadnik jest w języku angielskim, ale dzięki funkcji automatycznego tłumaczenia napisów w serwisie Youtube, powinien być zrozumiały dla każdego.

Więcej ciekawych poradników dotyczących programów Lightroom i Photoshop znajdziecie na kanale tutvid.

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
“Prace artystów takich jak on są bardzo potrzebne”. Poznaliśmy zwycięzcę Sony World Photography Awards 2019
17 Kwi 2019
Podczas dzisiejszej gali finałowej konkursu SWPA 2018 poznaliśmy laureatów sekcji profesjonalnej oraz zwycięzcę tytułu Fotografa Roku. Tym razem otrzymał go włoski fotoreporter Federico Borella. Zobaczcie nagrodzone prace.
3
Szymon Brodziak uznany najlepszym twórcą fotografii czarno-białej na świecie w konkursie One Eyeland
17 Kwi 2019
Fotograf z Polski zdobył główna nagrodę w konkursie fotografii czarno-białej, organizowanym przez platformę One Eyeland, zrzeszającą zawodowych fotografów z całego świata.
1
Fotograficzne Nagrody Pulitzera 2019
17 Kwi 2019
Za nami kolejne rozdanie Nagród Pulitzera. W kategoriach Feature Photography i Breaking News Photography to prestiżowe wyróżnienie otrzymali Lorenzo Tugnoli z The Washington Post oraz redakcja Reuters.
2
„Bez taryfy ulgowej” - o pracy ze średnim formatem w fotografii podróżniczej rozmawiamy z Jackiem Boneckim
13 Kwi 2019
Jak postrzega zmiany w branży z perspektywy 50-latka? Dlaczego do pracy w terenie zabiera średni format i czemu mimo to fotografuje w JPEG-ach? O aparatach, sztuce patrzenia i radzeniu sobie z ograniczeniami, w dniu jego 50. urodzin rozmawiamy z Jackiem Boneckim.
5