20 photoshopowych trików, które warto znać

0
Maciej Luśtyk
20 Listopad 2017
Artykuł na: 2-3 minuty

Photoshop to program, który potrafi zaskakiwać możliwościami nawet po latach używania. Oto 20 nowych porad, które pozwolą Wam zwiększyć efektywność pracy z aplikacją.

Mimo że na temat programu Photoshop i jego funkcji powstało już setki poradników, ciągle trafiamy na takie, które pokazują techniki nieznane nawet dla bardziej zaawansowanych użytkowników. Zresztą jedną z zalet programu jest fakt, że często podobne efekty jesteśmy w stanie uzyskać na wiele różnych sposobów - nie raz okazuje się, że coś na co dotychczas poświęcaliśmy sporo czasu da się osiągnąć za pomocą raptem paru kliknięć.

Garść nowych ciekawych photoshopowych porad otrzymujemy dzięki Nathanielowi Dodsonowi z youtubowego kanału tutvid. W 30-minutowym poradniku przedstawia 20 technik, które pozwolą nam zwiększyć efektywność pracy w programie.

20 technik, które pozwolą usprawnić pracę w programie

 

Dowiadujemy się między innymi jak zapisywać i przywoływać warstwy dopasowań, znacznie skracając czas potrzebny na dokonanie określonych, powtarzalnych edycji, jak efektywnie wyostrzać obraz przy pomocy modułu Camera RAW, jak tworzyć wiele masek dla jednej warstwy czy precyzyjniej korzystać z narzędzi Dodge i Burn. Kilka porad dotyczy także możliwości najnowszej wersji programu, Photoshop CC 2018.

Wideoporadnik jest w języku angielskim, ale dzięki funkcji automatycznego tłumaczenia napisów w serwisie Youtube, powinien być zrozumiały dla każdego.

Więcej ciekawych poradników dotyczących programów Lightroom i Photoshop znajdziecie na kanale tutvid.

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
Jak robić dobre portrety zwierząt?
Jak robić dobre portrety zwierząt?
Zastanawialiście się kiedyś jak powstają studyjne portrety naszych czworonożnych przyjaciół? Zajrzyjcie za kulisy pracy Vincenta Lagrange’a, który opiera na nich swoja...
0
2
Jak budować fotograficzną markę we współczesnym świecie? Pomoże ci w tym ten darmowy poradnik
Jak budować fotograficzną markę we współczesnym świecie? Pomoże ci w tym ten darmowy poradnik
Dzisiejszy świat jest tak przesycony zdjęciami, a uwaga oglądających tak rozproszona, że wypromowanie własnego stylu może wydawać się niemożliwe. Na szczęście takie...
0
0
Jak fotografować wodospady? Przyglądamy się pracy zawodowego fotografa krajobrazu, Jima Cosseya
Jak fotografować wodospady? Przyglądamy się pracy zawodowego fotografa krajobrazu, Jima Cosseya
Nasza dziennikarka dołącza do Jima Cosseya, by w Parku Narodowym Brecon Beacons nauczyć się robić wspaniałe zdjęcia krajobrazowe.
21
1
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)