Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Oto 7 ukrytych photoshopowych trików, o których mogłeś dotąd nie słyszeć

2

Autor: Michał Chrzanowski

7 Czerwiec 2017
Artykuł na: 4-5 minut

Photoshop jest pełen znanych trików i skrótów, które aktywują zaawansowane funkcje. Jednak od czasu do czasu pojawiają się tutoriale, które prezentują zupełnie nowe możliwości programu. Oto jeden z takich poradników, dzięki któremu nauczysz się aż 7 nowych rzeczy.

Choć dziś wielu fotografów edycję ogranicza jedynie do programu Lightroom, trudno wyobrazić sobie bardziej zaawansowany retusz bez Photoshopa. Zapewnia znacznie więcej zaawansowanych narzędzi, dzięki czemu stwarza ogromne pole manewru pod względem obróbki obrazu. Jednak wiele z tych pomocnych funkcji jest skrzętnie schowanych w poszczególnych zakładkach panelu sterowania.

Colin Smith, założyciel Photoshop Cafe, podzielił się aż 7 ukrytymi trikami, które mogą przyspieszyć naszą pracę podczas postprodukcji zdjęć. - Te narzędzia mają ułatwić życie - powiedział Smith. - Pozwolą zaoszczędzić czas i dadzą ważne informacje, które warto znać i wykorzystać w momencie pracy w Photoshopie - dodał.

 

Powyższy wideoporadnik w języku angielskim, ale na szczęście osoby ze słabszą znajomością tego języka mogą skorzystać z oferowanej przez Youtube funkcji automatycznego generowania i tłumaczenia napisów, która każdemu powinna umożliwić zrozumienie ogólnego sensu wypowiedzi.

Trzeba przyznać, że niektóre z narzędzi zaprezentowanych przez Colina Smitha są bardzo pomocne i faktycznie mogą przyspieszyć naszą pracę w podczas edycji zdjęć. Jeżeli chcesz zobaczyć więcej ciekawych tutoriali, które nieco bardziej przybliżą Ci Photoshopa, to warto odwiedzić stronę photoshopcafe.com, na której Smith udostępnia sporo darmowych warsztatów.

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
Co musisz wiedzieć o kartach pamięci? Tłumaczymy oznaczenia i formaty
Co musisz wiedzieć o kartach pamięci? Tłumaczymy oznaczenia i formaty
Nie ma sensu kupować karty, która nie pozwoli wykorzystać w pełni potencjału aparatu. Ale nie warto też przepłacać za parametry, których raczej nie wykorzystamy. Oto...
40
0
Darmowe presety i e-booki o fotografii - akt, street, portret, fotografia smartfonowa i wiele więcej
Darmowe presety i e-booki o fotografii - akt, street, portret, fotografia smartfonowa i wiele więcej
Aby robić dobre zdjęcia, trzeba najpierw wiele zainwestować w sprzęt i umiejętności. Jesteśmy tu jednak by pomóc. Oto lista darmowych materiałów, które pomogą wam...
7
0
Backup zdjęć i filmów w podróży - poradnik fotografa ślubnego Kamila Głowackiego
Backup zdjęć i filmów w podróży - poradnik fotografa ślubnego Kamila Głowackiego
Jak tworzyć kopie zapasowe zdjęć, aby ich bezpowrotnie nie utracić? O rozwiązaniach sprzętowych i programowych, które sam stosuje pisze Kamil Głowacki - fotograf, który zrealizował setki...
45
2
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)