Oto 7 ukrytych photoshopowych trików, o których mogłeś dotąd nie słyszeć

2
Michał Chrzanowski
7 Czerwiec 2017
Artykuł na: 2-3 minuty

Photoshop jest pełen znanych trików i skrótów, które aktywują zaawansowane funkcje. Jednak od czasu do czasu pojawiają się tutoriale, które prezentują zupełnie nowe możliwości programu. Oto jeden z takich poradników, dzięki któremu nauczysz się aż 7 nowych rzeczy.

Choć dziś wielu fotografów edycję ogranicza jedynie do programu Lightroom, trudno wyobrazić sobie bardziej zaawansowany retusz bez Photoshopa. Zapewnia znacznie więcej zaawansowanych narzędzi, dzięki czemu stwarza ogromne pole manewru pod względem obróbki obrazu. Jednak wiele z tych pomocnych funkcji jest skrzętnie schowanych w poszczególnych zakładkach panelu sterowania.

Colin Smith, założyciel Photoshop Cafe, podzielił się aż 7 ukrytymi trikami, które mogą przyspieszyć naszą pracę podczas postprodukcji zdjęć. - Te narzędzia mają ułatwić życie - powiedział Smith. - Pozwolą zaoszczędzić czas i dadzą ważne informacje, które warto znać i wykorzystać w momencie pracy w Photoshopie - dodał.

 

Powyższy wideoporadnik w języku angielskim, ale na szczęście osoby ze słabszą znajomością tego języka mogą skorzystać z oferowanej przez Youtube funkcji automatycznego generowania i tłumaczenia napisów, która każdemu powinna umożliwić zrozumienie ogólnego sensu wypowiedzi.

Trzeba przyznać, że niektóre z narzędzi zaprezentowanych przez Colina Smitha są bardzo pomocne i faktycznie mogą przyspieszyć naszą pracę w podczas edycji zdjęć. Jeżeli chcesz zobaczyć więcej ciekawych tutoriali, które nieco bardziej przybliżą Ci Photoshopa, to warto odwiedzić stronę photoshopcafe.com, na której Smith udostępnia sporo darmowych warsztatów.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
Brak ci motywacji? Oto 29 porad od najbardziej wpływowych fotografów w branży
Brak ci motywacji? Oto 29 porad od najbardziej wpływowych fotografów w branży
Gdybyś miał najważniejszą radę odnośnie pracy fotografa, co by to było? Takie pytanie fotograf Taylor Jackson zadał jednym z najbardziej rozpoznawalnych współczesnych...
16
0
Wybierasz się na zasłużony urlop? Oto sprzętowe pomysły i praktyczne sztuczki, które warto rozważyć
Wybierasz się na zasłużony urlop? Oto sprzętowe pomysły i praktyczne sztuczki, które warto rozważyć
Letni sezon to czas podróży, odkrywania odległych miejsc i… fotografowania. Dlatego przygotowaliśmy kilka praktycznych porad oraz zestawienie przydatnych akcesoriów,...
3
0
Chcesz stać się lepszym fotografem? Unikaj tych 13 błędów [WIDEO]
Chcesz stać się lepszym fotografem? Unikaj tych 13 błędów [WIDEO]
Nigel Danson, uznany fotograf krajobrazu, powraca z kolejnym ciekawym poradnikiem. Tym razem naświetla 13 błędów, które trzeba wyeliminować, aby wskoczyć na wyższy...
23
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)