Nie wiesz jak działa przysłona? Ta animacja dokładnie Ci to wytłumaczy

0
Maciej Luśtyk
24 Marzec 2017
Artykuł na: 4-5 minut

Początkującym fotografom często niełatwo jest zrozumieć koncept trójkąta ekspozycji i zależności pomiędzy przysłoną, a pozostałymi parametrami. Dzięki tej animacji stanie się to dużo łatwiejsze.

Jeśli dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z fotografią, być może ciągle nie do końca wiesz za co dokładnie odpowiada w aparacie przysłona, jakie są jej kreatywne zastosowania oraz jak jej ustawienia wpływają na inne parametry fotografowania. Na szczęście z pomocą przychodzą proste i przejrzyste poradniki, takie jak ten.

 

5-minutowa animacja stworzona przez filmowca Vincenta Ledvina w przystępny sposób wytłumaczy Wam wszystko, co musicie wiedzieć na temat przysłony, od jej konstrukcji, po praktyczne zastosowanie i wpływ jaki jej parametry mają na charakter zdjęć.

Film jest w języku angielskim, ale dzięki możliwości automatycznego tłumaczenia napisów w serwisie Youtube, każdy będzie w stanie zrozumieć jego sens. Początkującym fotografom radzimy zasubskrybować kanał autora, gdyż ten w najbliższej przyszłości planuje wypuszczenie kolejnych animacji tłumaczących podstawy fotografii.

Więcej znajdziecie na kanale Apalapse w serwisie Youtube.

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
Nie wiesz jaki film wybrać? Strona Filmtypes rozwieje twoje wątpliwości
Nie wiesz jaki film wybrać? Strona Filmtypes rozwieje twoje wątpliwości
Na początku przygody z fotografią analogową zorientowanie się w dostępnych materiałach i ich właściwościach może przysporzyć bólu głowy. Z pomocą przychodzi nowa...
61
0
Brak ci motywacji? Oto 29 porad od najbardziej wpływowych fotografów w branży
Brak ci motywacji? Oto 29 porad od najbardziej wpływowych fotografów w branży
Gdybyś miał najważniejszą radę odnośnie pracy fotografa, co by to było? Takie pytanie fotograf Taylor Jackson zadał jednym z najbardziej rozpoznawalnych współczesnych...
63
0
Wybierasz się na zasłużony urlop? Oto sprzętowe pomysły i praktyczne sztuczki, które warto rozważyć
Wybierasz się na zasłużony urlop? Oto sprzętowe pomysły i praktyczne sztuczki, które warto rozważyć
Letni sezon to czas podróży, odkrywania odległych miejsc i… fotografowania. Dlatego przygotowaliśmy kilka praktycznych porad oraz zestawienie przydatnych akcesoriów,...
3
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)