Nie wiesz jak działa przysłona? Ta animacja dokładnie Ci to wytłumaczy

0

Autor: Maciej Luśtyk

24 Marzec 2017
Artykuł na: 4-5 minut

Początkującym fotografom często niełatwo jest zrozumieć koncept trójkąta ekspozycji i zależności pomiędzy przysłoną, a pozostałymi parametrami. Dzięki tej animacji stanie się to dużo łatwiejsze.

Jeśli dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z fotografią, być może ciągle nie do końca wiesz za co dokładnie odpowiada w aparacie przysłona, jakie są jej kreatywne zastosowania oraz jak jej ustawienia wpływają na inne parametry fotografowania. Na szczęście z pomocą przychodzą proste i przejrzyste poradniki, takie jak ten.

 

5-minutowa animacja stworzona przez filmowca Vincenta Ledvina w przystępny sposób wytłumaczy Wam wszystko, co musicie wiedzieć na temat przysłony, od jej konstrukcji, po praktyczne zastosowanie i wpływ jaki jej parametry mają na charakter zdjęć.

Film jest w języku angielskim, ale dzięki możliwości automatycznego tłumaczenia napisów w serwisie Youtube, każdy będzie w stanie zrozumieć jego sens. Początkującym fotografom radzimy zasubskrybować kanał autora, gdyż ten w najbliższej przyszłości planuje wypuszczenie kolejnych animacji tłumaczących podstawy fotografii.

Więcej znajdziecie na kanale Apalapse w serwisie Youtube.

 

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
Praca w ciemni to nic strasznego. Pomogą ci w niej poradniki Ilford Darkroom Guides
Praca w ciemni to nic strasznego. Pomogą ci w niej poradniki Ilford Darkroom Guides
Stawiasz swoje pierwsze kroki w ręcznym wywoływaniu filmów i odbitek? A może po prostu chcesz odświeżyć swoją wiedzę? Okiełznanie analogowego środowiska pracy ułatwią...
31
0
Fotografia produktowa pod e-commerce - poradnik Jakuba Kaźmierczyka
Fotografia produktowa pod e-commerce - poradnik Jakuba Kaźmierczyka
Chcąc sprzedawać produkty w internecie musisz pokazać produkt, tak żeby zachęcić kupującego. Z drugiej strony wytyczne serwisów aukcyjnych mówią o zachowaniu idealnie białego tła. Jak...
50
1
Nick Turpin udostępnia za darmo 30-minutowy Masterclass o fotografii ulicznej
Nick Turpin udostępnia za darmo 30-minutowy Masterclass o fotografii ulicznej
Interesujesz się streetem? Zobacz jak podchodzi do niego jeden z najważniejszych współczesnych fotografów ulicznych, założyciel kolektywu In-Public, Nick...
182
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)