Nie wiesz jak działa przysłona? Ta animacja dokładnie Ci to wytłumaczy

0
Maciej Luśtyk
24 Marzec 2017
Artykuł na: 2-3 minuty

Początkującym fotografom często niełatwo jest zrozumieć koncept trójkąta ekspozycji i zależności pomiędzy przysłoną, a pozostałymi parametrami. Dzięki tej animacji stanie się to dużo łatwiejsze.

Jeśli dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z fotografią, być może ciągle nie do końca wiesz za co dokładnie odpowiada w aparacie przysłona, jakie są jej kreatywne zastosowania oraz jak jej ustawienia wpływają na inne parametry fotografowania. Na szczęście z pomocą przychodzą proste i przejrzyste poradniki, takie jak ten.

 

5-minutowa animacja stworzona przez filmowca Vincenta Ledvina w przystępny sposób wytłumaczy Wam wszystko, co musicie wiedzieć na temat przysłony, od jej konstrukcji, po praktyczne zastosowanie i wpływ jaki jej parametry mają na charakter zdjęć.

Film jest w języku angielskim, ale dzięki możliwości automatycznego tłumaczenia napisów w serwisie Youtube, każdy będzie w stanie zrozumieć jego sens. Początkującym fotografom radzimy zasubskrybować kanał autora, gdyż ten w najbliższej przyszłości planuje wypuszczenie kolejnych animacji tłumaczących podstawy fotografii.

Więcej znajdziecie na kanale Apalapse w serwisie Youtube.

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)
Więcej w kategorii: Poradniki
Jak robić dobre portrety zwierząt?
Jak robić dobre portrety zwierząt?
Zastanawialiście się kiedyś jak powstają studyjne portrety naszych czworonożnych przyjaciół? Zajrzyjcie za kulisy pracy Vincenta Lagrange’a, który opiera na nich swoja...
0
0
Jak budować fotograficzną markę we współczesnym świecie? Pomoże ci w tym ten darmowy poradnik
Jak budować fotograficzną markę we współczesnym świecie? Pomoże ci w tym ten darmowy poradnik
Dzisiejszy świat jest tak przesycony zdjęciami, a uwaga oglądających tak rozproszona, że wypromowanie własnego stylu może wydawać się niemożliwe. Na szczęście takie...
0
0
Jak fotografować wodospady? Przyglądamy się pracy zawodowego fotografa krajobrazu, Jima Cosseya
Jak fotografować wodospady? Przyglądamy się pracy zawodowego fotografa krajobrazu, Jima Cosseya
Nasza dziennikarka dołącza do Jima Cosseya, by w Parku Narodowym Brecon Beacons nauczyć się robić wspaniałe zdjęcia krajobrazowe.
21
1