przysłona

Wszystkie artykuły z tagiem: "przysłona" w serwisie fotopolis.pl:
Podróż do galaktyki „trójkąta ekspozycji“, czyli jak na przykładzie Star Wars Lego wytłumaczyć czym jest przysłona, czas naświetlania i ISO
Aaron Nace z popularnego kanału Phlearn powraca z kolejną serią tutoriali. Tym razem jednak skierował ją do osób dopiero co rozpoczynających swoją przygodę z fotografią, którzy nie wiedzą jeszcze nic (lub wiedzą bardzo mało) o zależnościach między przysłoną, czasem naświetlania a czułością matrycy.
6 Sie 2018
Michał Chrzanowski
0
Nie wiesz jak działa przysłona? Ta animacja dokładnie Ci to wytłumaczy
Początkującym fotografom często niełatwo jest zrozumieć koncept trójkąta ekspozycji i zależności pomiędzy przysłoną, a pozostałymi parametrami. Dzięki tej animacji stanie się to dużo łatwiejsze.
24 Mar 2017
Maciej Luśtyk
0
Foto porady Szkoły Perfekcyjnej Fotografii na fotopolis.pl - "Kreatywna rola przysłony"
W kolejnym, 28. odcinku wideoporad Bryana Petersona ponownie zajmiemy się roli przysłony. Pokażemy jak ją prawidłowo doberać, aby uzyskiwać kreatywne efekty.
22 Mar 2015
Michał Sułkiewicz
0
Z notatnika optyka: Przysłona
W tym tygodniu odcinek cyklu "Z notatnika optyka" został poświęcony przysłonie. Co to jest? Co oznacza, że obiektyw ma jasność f/0,9? Dlaczego nie ma bardzo jasnych teleobiektywów? Odpowiadamy na te i inne pytania. Zapraszamy do lektury.
17 Wrz 2011
Bernard Piechal
0
Przysłona i głębia ostrości - fragment "Ekspozycji bez tajemnic" cz.3
Publikujemy trzecią - ostatnią część fragmentu "Ekspozycji bez tajemnic" Bryana Petersona. W trzecim odcinku autor dokładnie omawia i tłumaczy zasady przysłon oraz przybliża zagadnienie makroforografii. Zapraszamy do lektury.
2 Lip 2008
Marta Sinior
0
Sigma APO 200-500 f/2.8 EX DG - kolejna odsłona "potwora" Sigmy
PMA 08.W ubiegłym roku na targach PMA Sigma zaprezentowała pierwszy obiektyw o zakresie ogniskowych 200-500 mm i stałym świetle F2.8. Nie podano wtedy wielu danych na temat tego wyjątkowego szkła. W tym roku niezależny producent optyki przedstawił dużo więcej szczegółów. Niestety nadal nie znamy ceny...
31 Sty 2008
Paweł Ryczkowski
0
Sigma APO 150-500mm f/5-6.3 DG OS HSM - super długi zoom
PMA 08.Sigma APO 150-500mm f/5-6.3 DG OS HSM to tele-zoom o szczególnie szerokim zakresie ogniskowych. Wyposażono go w stabilizację optyczną oraz ultradźwiękowy napęd autofokusa. To z pewnością dobra propozycja dla nieśmiałych, którzy nie mają odwagi podejść blisko do fotografowanej sceny lub osoby.
31 Sty 2008
Paweł Ryczkowski
0
Sigma APO 120-400mm f/4.5-5.6 DG OS HSM - duży zakres i stabilizacja
PMA 08. Sigma APO 120-400mm f/4.5-5.6 DG OS HSM to nowa propozycja dla osób potrzebujących tele-zooma o dużym zakresie. Wyposażono go w stabilizację optyczną oraz silnik ultradźwiękowy, co z pewnością podniesie komfort pracy. Szkło dostępne będzie do mocowania Sigmy, Canona, Nikona, Pentaxa oraz Sony.
31 Sty 2008
Paweł Ryczkowski
0
Przysłona i głębia ostrości - fragment "Ekspozycji bez tajemnic" cz.1
Niedawno na rynku wydawniczym pojawiła się ciekawa publikacja dla początkujących i średnio-zaawansowanych amatorów fotografii. Teraz czytelnicy fotopolis.pl mają okazję przeczytać fragment książki poświęconej jednym z podstawowych elementów fotografii: przysłonie i głębi ostrości. Zapraszamy do lektury.
3 Sty 2008
Marta Sinior
0