Obsługa zlecenia ślubnego? Z pomocą nadchodzi Zalamo!

0

Autor: Maciej Luśtyk

17 Listopad 2015
Artykuł na: 9-16 minut
Ślub to jedno ważniejszych wydarzeń w życiu człowieka. Nic więc dziwnego, że narzeczeni szukają fotografa, który nie tylko wyłapie wyjątkowe momenty i zrobi piękne zdjęcia, ale też będzie oferował wygodną formę prezentacji fotografii i załatwiania formalności. Często też zdjęciami zainteresowana jest rodzina narzeczonych. We wszystkich sprawach dotyczących sesji ślubnych pomoże wam Zalamo.

Galeria dla gości

Zalamo pozwala na stworzenie wygodnej galerii dla gośc, w której będą mogli zobaczyć wszystkie wyselekcjonowane zdjęcia ze ślubu. To nie tylko prezentacja zdjęć, ale też możliwość sprzedaży plików cyfrowych oraz odbitek. Zdjęcia potrzebują też odpowiedniej oprawy. W końcu sposób ich prezentacji ma wpływ na zainteresowanie klientów. Galeria ułożona przez Zalamo to ciekawa mozaika - nowoczesny, przypominajacy kolaż wygląd, oraz szereg opcjonalnych funkcji, takich jak:

 • udostępnianie zdjęć na facebooku
 • pobieranie miniaturek
 • sprzedaż plików i odbitek
Zobacz wszystkie zdjęcia (3)

Co więcej taką galerię można zamieścić na własnej stronie w serwisie, w strefie klienta. Gość, który zechce obejrzeć zdjęcia będzie musiał tylko kliknąć w miniaturę i wpisać podane przez nas lub Parę Młodą hasło. Galeria na stronie fotografa oferuje wszystkie wymienione wcześniej funkcje.

Ze sprzedażą odbitek poprzez galerię dla gości powiązana jest kolejna ciekawa opcja - sprzedaż bezobsługowa. Dotychczas sprzedaż zdjęć ślubnych wymagała samodzielnego zlecania druku przez fotografa. Teraz cała realizacja zamówionych przez klientów odbitek może odbyć się bez jego udziału. Wystarczy ustalić w którym laboratorium mają być wykonane odbitki, oraz okreslić dostępne dla klientów formaty, papiery i ceny dla poszczególnych kombinacji. Po udostępnieniu tej opcji, fotografowi zostaje czekanie na zwiększający się stan konta. Drukiem i wysyłką zajmuje się wybrane laboratorium. W chwilę obecną taką współpracę oferują:

 • Albumy Bodzioch
 • Crystal Albums
 • Cyfrowa Ciemnia
 • LABHD
 • DigitalAlbum
 • Diprint
 • Foto Studio Hexa
Zobacz wszystkie zdjęcia (3)

Żeby móc udostępniać tego typu galerie, wystarczy w serwisie Zalamo utworzyć nowy “Ślub”, a następnie, mając już gotowe zdjęcia, użyć zakładki Galeria dla Gości. Po wgraniu fotografii wystarczy ją opublikować. Galeria może być podzielona na foldery, można tez dodawać do niej filmy.


Zalamo oferuje dwa sposoby publikacji. Pierwszy to publikacja bezpośrednio dla gości weselnych. Druga metoda, oferująca wcześniejszy podgląd zdjęć Parze Młodej pozwala na ukrycie zdjęć, którymi nie chca się chwalic rodzinie. Niewygodne zdjęcia można ukryć jednym kliknięciem.

Zobacz wszystkie zdjęcia (2)

Strona dla narzeczonych

Podobno dobry klient to taki, który płaci, odchodzi zadowolony i poleca swojego fotografa swoim znajomym. Aby umocnić dobre wrażenie, warto naszym klientom zaoferować jakiś prezent. Realizując zlecenie ślubne z Zalamo można zaoferować Parze Młodej osobną stronę „Nasz Album Ślubny. To miejsce, które pełni trzy funkcje:

 • Pokazową, gdzie Para może prowadzić blog ślubny, przechowywać galerie zdjęć i udostępniać informacje dla gości
 • Organizacyjną - Para ma dostęp do panelu pozwalającego na zaplanowanie szczegółów uroczystości. Organizer online pomagający zapanować nad listą gości, kosztorysem, planem wesela
 • Marketingową - na stronie cały czas widnieje nazwa fotografa wraz z logiem przekierowującym prosto do naszego portfolio

To sposób na dodatkową reklamę i budowanie własnej rozpoznawalności wśród gości i przyjaciół Pary. Strona jest widoczna i polecana już przed ślubem, więc grono do którego trafia nazwisko fotografa jest o wiele szersze, niż w “standardowych” galeriach.

Za pośrednictwem tej strony goście Pary mogą zapisywać się do newslettera, aby otrzymać powiadomienie o dodanej galerii zdjęć. Dzięki niej mogą też dokonywać selekcji zdjęć do albumu oraz wybierać fotografie, które chcieliby kupić.

Zobacz wszystkie zdjęcia (3)

Obsługa zlecenia ślubnego w Zalamo to wzajemna wygoda. Wygoda dla Pary Młodej, która może oglądać swoje zdjęcia siedząc wygodnie w domu, ale także dla gości, którzy mogą obejrzeć i zakupić wybrane ujęcia, które mają dla nich znaczenie. Przede wszystkim to jednak wygoda dla fotografa, który bez wysiłku udostępni i pozwoli wybrać fotografie, a także będzie mógł dodatkowo zarobić bez poświęcania wszystkiemu ani odrobiny więcej czasu.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Zalamo

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
Praca w ciemni to nic strasznego. Pomogą ci w niej poradniki Ilford Darkroom Guides
Praca w ciemni to nic strasznego. Pomogą ci w niej poradniki Ilford Darkroom Guides
Stawiasz swoje pierwsze kroki w ręcznym wywoływaniu filmów i odbitek? A może po prostu chcesz odświeżyć swoją wiedzę? Okiełznanie analogowego środowiska pracy ułatwią...
31
0
Fotografia produktowa pod e-commerce - poradnik Jakuba Kaźmierczyka
Fotografia produktowa pod e-commerce - poradnik Jakuba Kaźmierczyka
Chcąc sprzedawać produkty w internecie musisz pokazać produkt, tak żeby zachęcić kupującego. Z drugiej strony wytyczne serwisów aukcyjnych mówią o zachowaniu idealnie białego tła. Jak...
50
1
Nick Turpin udostępnia za darmo 30-minutowy Masterclass o fotografii ulicznej
Nick Turpin udostępnia za darmo 30-minutowy Masterclass o fotografii ulicznej
Interesujesz się streetem? Zobacz jak podchodzi do niego jeden z najważniejszych współczesnych fotografów ulicznych, założyciel kolektywu In-Public, Nick...
182
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)