Czas się dogadać! Wygodny kontakt z Parą Młodą poprzez Zalamo

0

Autor: Maciej Luśtyk

1 Grudzień 2015
Artykuł na: 17-22 minuty
Zaaferowani państwo młodzi szykujący się do ślubu to bardzo wymagający klienci. Samo zlecenie ślubne różni się zresztą od innych swoimi prawami i zwyczajami, a przede wszystkim ilością ważnych szczegółów do ustalenia. Dlatego tak ważne jest, by komunikacja z klientem przebiegała bezproblemowo. Z pomocą przychodzą śluby na Zalamo.

Stronę naszalbumslubny.pl, stanowiącą platformę komunikacyjną z klientem możemy udostępnić mu już w momencie podpisania umowy. Później pomoże nam jeszcze w całym szeregu sytuacji, oferując:

  • miejsce na udostępnienie sesji narzeczeńskiej
  • panel umożliwiający wysyłanie ankiet z pytaniami do pary
  • możliwość selekcji i komentowania zdjęć
  • butik z inspiracjami na prezenty i akcesoria ślubne
  • możliwość przekazywania zdjęć parze
  • kreator fotoalbumów z proofingiem

Klient ślubny to klient wymagający. Dla pary młodej to jedyny taki dzień w życiu. Dla Ciebie to wielogodzinny reportaż, którego nie da się powtórzyć. Wszystko więc musi być dograne od początku. Zalamo umożliwia przesyłanie formularza z pytaniami do pary. To zakładka "Informacje od pary". Z jej pomocą dowiemy się czy i gdzie mają zamiar dziękować rodzicom, jakie zwyczaje obowiązują u nich na ślubie, czego ogólnie możemy się spodziewać. Ankieta pozwoli dowiedzieć się także na jakich zdjęciach najbardziej zależy parze. A jeśli Klienci korzystają ze strony dla narzeczonych i uzupełnią na niej swój Plan Dnia, zobaczymy również chronologiczną kolejność wydarzeń jaką przewidują na dzień ślubu. Możemy też dodawać własne notatki i uwagi tak, aby wszystkie informacje o danej parze i ich ślubie były dostępne w jednym miejscu.

Zobacz wszystkie zdjęcia (3)

Kolejnym etapem komunikacji z klientami jest umożliwienie im wyboru zdjęć, oraz dodawania uwag. Możesz wgrać zdjęcia przed, lub po retuszu. Klient po odebraniu maila o wysłanej selekcji, wygodnie wybiera te zdjęcia, na których mu zależy. Możemy tworzyć wiele wyborów - dla poszczególnych albumów, do wydruku odbitek i do każdego innego celu, gdzie możemy wykorzystać selekcję dokonaną przez klienta. Przed wysłaniem zdjęć do wybory klientowi, możemy zaznaczyć część z nich jako te “nie do odrzucenia”, a wybór innych zasugerować. To ile zdjęć w ten sposób oznaczymy zależy tylko od nas.


Fotograf decyduje ile zdjęć w danej selekcji para otrzyma w cenie zlecenia, oraz to ile zapłaci za zdjęcia wybrane dodatkowo. Proces selekcji zdjęć ułatwia również fakt, że klient może bezpośrednio, na danym zdjęciu, zamieścić swoje uwagi. Znacznie usprawni to przekazywanie specjalnych żądań dotyczących określonych kadrów. Nie będziemy już musieli zastanawiać się, które ze zdjęć to “zdjęcie z ciocią Krysią”, które mieliśmy przerobić na czerń i biel. Dostajemy konkretną informację, o które zdjęcie i miejsce chodzi zainteresowanym.

Para w prosty sposób oznacza wybrane zdjęcia i odsyła wybór do fotografa. Dzięki opcji eksportu, wybranych zdjęć możemy używać dalej, poddając je obróbce, tworząc projekt fotoalbumu, lub galerię dla gości. Wybór należy do nas.

Zobacz wszystkie zdjęcia (2)

Ze ślubem coraz częściej wiąże się sesja narzeczeńska. Wykonując zlecenie ślubne z pomocą Zalamo otrzymujemy możliwość skorzystania z zakładki "Sesja narzeczeńska". Para otrzyma wygodny dostęp do wszystkich zdjęć w jednym miejscu, a my przez całe zlecenie utrzymamy wygodną formę kontaktu i przesyłania informacji. Sesja narzeczeńska to kolejna selekcja, gdzie para wybiera zdjęcia i ma naliczaną opłatę za zdjęcia wykraczające poza umówiony pakiet.

To jeszcze nie wszystko. Para biorąca ślub kupuje zwykle wiele rzeczy związanych z tym wydarzeniem. Na Zalamo możemy zaproponować im specjalny butik - wyselekcjonowane inspiracje z różnych laboratoriów, które proponują fotoalbumy, płótna, fotoksiążki, pudełka, obrazy, księgi gości, a nawet zaproszenia ślubne. To produkty z gotowymi opisami na sytuacje przed i po ślubie, podzielone według ich przeznaczenia. Para otrzymuje sugestie, co może z okazji swojego ślubu dać ukochanym dziadkom, rodzicom, lub świadkom. Jest też zakładka propozycjami dla pary. Tak, by długo nie szukając, w jednym miejscu znaleźli gotowe inspiracje. My z kolei będziemy mogli zarobić na marży z takich produktów. Na chwilę obecną możemy sprzedawać produkty oferowane przez serwisy:

  • DigitalAlbum
  • Drozda Immagine
  • najlepszefoto.pl
Zobacz wszystkie zdjęcia (4)

Ważnym produktem końcowym większości zleceń ślubnych jest album. Album tradycyjny czy też fotoksiążka to pamiątki, które zostaną z młodymi na lata. Oglądając go za 20-30 lat będą wspominać to wydarzenie ze łzami w oczach. Tym ważniejsze, by w stu procentach spełniał ich oczekiwania. W Zalamo możesz zaprojektować album, a potem skorzystać z proofingu. To sposób na danie klientom projektu do akceptacji. Możemy udostępnić klientom opcje komentowania zdjęć, podmiany, a nawet usuwania niechcianych zdjęć z albumu tak, byśmy mogli wygodnie go zaprojektować, a potem wprowadzić ewentualne poprawki. Możemy też sprzedać dodatkowe rozkładówki. Podobnie jak w przypadku zdjęć, wystarczy, że ustalimy cenę za zdjęcie nadprogramowe.

Zobacz wszystkie zdjęcia (4)

Za pośrednictwem Zalamo możemy też przesyłać zdjęcia. Możemy to robić etapami tak, by para dostała przedsmak końcowego efektu. Możesz udostępniać zdjęcia online, przekazywać miniatury, lub duże pliki - wedle uznania, w zależności od tego jak umówimy się z klientem. W Zalamo możemy tworzyć też galerie online dla gości, którzy sami będą mogli zakupić dla siebie pliki, lub odbitki z uroczystości i wesela.

Śluby to zawsze ważne zlecenia. To od nas zależy jak będzie wyglądała wymarzona pamiątka ze ślubu oraz to, co pokażą za parę lat dzieciakom opowiadając o swoim uczuciu. Warto więc zadbać o dobry kontakt i się dogadać. Wspólnie. Tak, by obie strony wspominały ten ślub z uśmiechem na twarzy.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Zalamo

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
Praca w ciemni to nic strasznego. Pomogą ci w niej poradniki Ilford Darkroom Guides
Praca w ciemni to nic strasznego. Pomogą ci w niej poradniki Ilford Darkroom Guides
Stawiasz swoje pierwsze kroki w ręcznym wywoływaniu filmów i odbitek? A może po prostu chcesz odświeżyć swoją wiedzę? Okiełznanie analogowego środowiska pracy ułatwią...
31
0
Fotografia produktowa pod e-commerce - poradnik Jakuba Kaźmierczyka
Fotografia produktowa pod e-commerce - poradnik Jakuba Kaźmierczyka
Chcąc sprzedawać produkty w internecie musisz pokazać produkt, tak żeby zachęcić kupującego. Z drugiej strony wytyczne serwisów aukcyjnych mówią o zachowaniu idealnie białego tła. Jak...
50
1
Nick Turpin udostępnia za darmo 30-minutowy Masterclass o fotografii ulicznej
Nick Turpin udostępnia za darmo 30-minutowy Masterclass o fotografii ulicznej
Interesujesz się streetem? Zobacz jak podchodzi do niego jeden z najważniejszych współczesnych fotografów ulicznych, założyciel kolektywu In-Public, Nick...
182
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)