Lookout Unpublished 2: Przemek Dzienis

Już jutro, w czwartek 7 listopada o godz. 18:30 odbędzie się kolejne spotkanie w ramach cyklu Lookout Unpublished 2. Tym razem gościem Lookout Gallery będzie Przemek Dzienis. Wstęp wolny.
Przemek Dzienis, Pozycja 1, z serii "Gry i zabawy cielesne" 2013


Zwielokrotnienie i wzajemne usytuowanie postaci, odnajdywanie się obiektu w przestrzeni oraz motywacja działania w przestrzeni to obszar obecnych zainteresowań Przemka Dzienisa. W "Grach i zabawach cielesnych" tworzy on nowe struktury humanoidalne i dynamizuje je dzięki poszatkowaniu i zestawieniu wybranych fragmentów w precyzyjnie przemyślanej konfiguracji.

Prezentowana podczas spotkania Lookout Unpublished2 seria polaroidów "Gry i zabawy cielesne" zostanie pokazana w ramach 8. Biennale Fotografii w Poznaniu w terminie 15.11.2013-15.12.2013 i będzie częścią przygotowanej przez Witolda Kanickiego wystawy zbiorowej "Instant curiosities" retrospektywnego przeglądu polskich fotografii wykonanych w technice polaroidu i jej pokrewnych.

Przemek Dzienis (ur. 1984), absolwent PWSFTviT w Łodzi. W swojej pracy koncentruje się się głównie na portrecie. Realizuje również rzeźbiarskie instalacje reinterpretujące momenty fotograficzne. Jego wystawy indywidualne pokazywane były w Budapeszcie, Warszawie, Łodzi i Poznaniu. Mieszka i pracuje w Warszawie.

Ideą cyklu Lookout Unpublished jest pokazanie nigdzie jeszcze dotąd nie prezentowanych projektów z obszaru fotografii, niepublikowanych nie znaczy jednak najnowszych. I choć przedstawione mogą być dopiero co powstałe prace (które za chwilę będą wystawione, wydrukowane w formie katalogów lub umieszczone na stronach internetowych), to również publiczność może zapoznać się z tymi, które z różnych powodów schowano do szuflady lub odłożono na bok. Prosta formuła cyklu opiera się na prezentacji projektów przez artystów bądź kuratorów. Opowiadają oni o swoich pracach czy wystawach, procesie ich tworzenia i wyjaśniają dlaczego wykonane przez nich fotografie nie ujrzały jeszcze światła dziennego.

Szczegóły na stronach:
www.facebook.com
lookoutgallery.pl
 

Lookout Unpublished 2: Przemek Dzienis
Termin: 7.11.2013, godz. 18:30

Lookout Gallery
ul. Puławska 41/lok. 22
Warszawa
 
Komentarze
Polecane artykuły
Adrian Wykrota: “Przykro mi, że już nie umiemy rozmawiać, a Polska to przecież taki fajny kraj”
18 Paź 2018
“Doszliśmy do wniosku, że w tych dynamicznych i ważnych czasach musimy opublikować dokumentalne wypowiedzi fotografów o Polsce i nadać im bezkompromisową, fizyczną formę książek” - piszą autorzy serii wydawniczej o Polsce, dobrani przez fundację PIX.HOUSE. Z Adrianem Wykrotą, autorem jednej z publikowanych już książek rozmawiamy o powstawaniu serii i dalszych planach.
0
Taylor Wessing Photographic Portrait Prize 2018 - zobacz piękno współczesnego portretu
18 Paź 2018
Alice Mann została laureatką tegorocznej prestiżowej nagrody Taylor Wessing Photographic Portrait Prize. Po raz pierwszy w historii konkursu jurorzy nagrodzili nie pojedynczy portret, a serię czterech zdjęć przedstawiających młode mażoretki z Południowej Afryki.
0
Piękna i zagrożona - natura na zdjęciach zwycięzców Wildlife Photographer of the Year 2018
17 Paź 2018
Organizowany od pół wieku przez Muzeum Historii Naturalnej w Londynie konkurs Wildlife Photographer of the Year, co roku oferuje nam unikalne spojrzenie na piękno i problemy dzikiego życia na naszej planecie. Fotografie nagrodzone w 54. edycji to nie tylko piękne kadry, ale i trudne tematy.
0
Odkryj nieznane piękno świata w mikroskali na zdjęciach zwycięzców Nikon Small World 2018
15 Paź 2018
Konkurs Nikon Small World już od 1975 roku nagradza najlepsze zdjęcia tego, czego nie jesteśmy w stanie dostrzec gołym okiem. Zobaczcie najlepsze fotografie mikroskopowe tego roku. Polak wśród wyróżnionych.
0