Lookout Unpublished 2: Przemek Dzienis

Autor: Marcin Grabowiecki

6 Listopad 2013
Artykuł na: 2-3 minuty
Już jutro, w czwartek 7 listopada o godz. 18:30 odbędzie się kolejne spotkanie w ramach cyklu Lookout Unpublished 2. Tym razem gościem Lookout Gallery będzie Przemek Dzienis. Wstęp wolny.
Przemek Dzienis, Pozycja 1, z serii "Gry i zabawy cielesne" 2013

Zwielokrotnienie i wzajemne usytuowanie postaci, odnajdywanie się obiektu w przestrzeni oraz motywacja działania w przestrzeni to obszar obecnych zainteresowań Przemka Dzienisa. W "Grach i zabawach cielesnych" tworzy on nowe struktury humanoidalne i dynamizuje je dzięki poszatkowaniu i zestawieniu wybranych fragmentów w precyzyjnie przemyślanej konfiguracji.

Prezentowana podczas spotkania Lookout Unpublished2 seria polaroidów "Gry i zabawy cielesne" zostanie pokazana w ramach 8. Biennale Fotografii w Poznaniu w terminie 15.11.2013-15.12.2013 i będzie częścią przygotowanej przez Witolda Kanickiego wystawy zbiorowej "Instant curiosities" retrospektywnego przeglądu polskich fotografii wykonanych w technice polaroidu i jej pokrewnych.

Przemek Dzienis (ur. 1984), absolwent PWSFTviT w Łodzi. W swojej pracy koncentruje się się głównie na portrecie. Realizuje również rzeźbiarskie instalacje reinterpretujące momenty fotograficzne. Jego wystawy indywidualne pokazywane były w Budapeszcie, Warszawie, Łodzi i Poznaniu. Mieszka i pracuje w Warszawie.

Ideą cyklu Lookout Unpublished jest pokazanie nigdzie jeszcze dotąd nie prezentowanych projektów z obszaru fotografii, niepublikowanych nie znaczy jednak najnowszych. I choć przedstawione mogą być dopiero co powstałe prace (które za chwilę będą wystawione, wydrukowane w formie katalogów lub umieszczone na stronach internetowych), to również publiczność może zapoznać się z tymi, które z różnych powodów schowano do szuflady lub odłożono na bok. Prosta formuła cyklu opiera się na prezentacji projektów przez artystów bądź kuratorów. Opowiadają oni o swoich pracach czy wystawach, procesie ich tworzenia i wyjaśniają dlaczego wykonane przez nich fotografie nie ujrzały jeszcze światła dziennego.

Szczegóły na stronach:

www.facebook.com

lookoutgallery.pl

 

Lookout Unpublished 2: Przemek Dzienis
Termin: 7.11.2013, godz. 18:30

Lookout Gallery
ul. Puławska 41/lok. 22
Warszawa

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
Jak zrobić oryginalne zdjęcie na walentynki? Zapytaliśmy ChatGPT
Jak zrobić oryginalne zdjęcie na walentynki? Zapytaliśmy ChatGPT
Nadal myślisz, że najlepszym pomysłem na walentynkowe zdjęcie jest serce narysowane na zaparowanej szybie? Zobaczcie, co na ten temat ma do powiedzenia sztuczna inteligencja.
4
Oświetlenie filmowe w fotografii portretowej - GlareOne LED 300 BiColor D w praktyce
Oświetlenie filmowe w fotografii portretowej - GlareOne LED 300 BiColor D w praktyce
Filmowo-fotograficzny świat nie mógłby istnieć bez światła. W tym artykule fotograf Piotr Werner na przykładzie lamp GlareOne 300 BiColor D pokazuje trzy filmowe ustawienia...
10
Jak wybrać kartę pamięci – pojemną, szybką, niekoniecznie drogą
Jak wybrać kartę pamięci – pojemną, szybką, niekoniecznie drogą
Wybór nośnika pamięci zależy nie tylko od tego, jaki typ kart akceptuje nasz aparat, kamera lub dron, ale także, a może przede wszystkim, od rodzaju materiałów, jakie za pomocą tych urządzeń...
19
Powiązane artykuły