Lookout Unpublished 2: Przemek Dzienis

Już jutro, w czwartek 7 listopada o godz. 18:30 odbędzie się kolejne spotkanie w ramach cyklu Lookout Unpublished 2. Tym razem gościem Lookout Gallery będzie Przemek Dzienis. Wstęp wolny.
Przemek Dzienis, Pozycja 1, z serii "Gry i zabawy cielesne" 2013


Zwielokrotnienie i wzajemne usytuowanie postaci, odnajdywanie się obiektu w przestrzeni oraz motywacja działania w przestrzeni to obszar obecnych zainteresowań Przemka Dzienisa. W "Grach i zabawach cielesnych" tworzy on nowe struktury humanoidalne i dynamizuje je dzięki poszatkowaniu i zestawieniu wybranych fragmentów w precyzyjnie przemyślanej konfiguracji.

Prezentowana podczas spotkania Lookout Unpublished2 seria polaroidów "Gry i zabawy cielesne" zostanie pokazana w ramach 8. Biennale Fotografii w Poznaniu w terminie 15.11.2013-15.12.2013 i będzie częścią przygotowanej przez Witolda Kanickiego wystawy zbiorowej "Instant curiosities" retrospektywnego przeglądu polskich fotografii wykonanych w technice polaroidu i jej pokrewnych.

Przemek Dzienis (ur. 1984), absolwent PWSFTviT w Łodzi. W swojej pracy koncentruje się się głównie na portrecie. Realizuje również rzeźbiarskie instalacje reinterpretujące momenty fotograficzne. Jego wystawy indywidualne pokazywane były w Budapeszcie, Warszawie, Łodzi i Poznaniu. Mieszka i pracuje w Warszawie.

Ideą cyklu Lookout Unpublished jest pokazanie nigdzie jeszcze dotąd nie prezentowanych projektów z obszaru fotografii, niepublikowanych nie znaczy jednak najnowszych. I choć przedstawione mogą być dopiero co powstałe prace (które za chwilę będą wystawione, wydrukowane w formie katalogów lub umieszczone na stronach internetowych), to również publiczność może zapoznać się z tymi, które z różnych powodów schowano do szuflady lub odłożono na bok. Prosta formuła cyklu opiera się na prezentacji projektów przez artystów bądź kuratorów. Opowiadają oni o swoich pracach czy wystawach, procesie ich tworzenia i wyjaśniają dlaczego wykonane przez nich fotografie nie ujrzały jeszcze światła dziennego.

Szczegóły na stronach:
www.facebook.com
lookoutgallery.pl
 

Lookout Unpublished 2: Przemek Dzienis
Termin: 7.11.2013, godz. 18:30

Lookout Gallery
ul. Puławska 41/lok. 22
Warszawa
 
Komentarze
Polecane artykuły
Stanley Kubrick był także świetnym fotografem. Zobaczcie mniej znane oblicze kultowego reżysera
20 Sie 2018
“Mechaniczna Pomarańcza”, “2001: Odyseja kosmiczna”, “Oczy szeroko zamknięte” czy “Full Metal Jacket” to filmowe klasyki, znane niemal wszystkim. Znacznie mniej osób wie, że Stanley Kubrick swoją karierę zaczynał jako fotograf.
0
George Eastman Museum udostępnia serię filmów poświęconych największym przełomom w fotografii. Pozycja obowiązkowa!
14 Sie 2018
Jeżeli kiedykolwiek zastanawialiście się jak długą drogę fotografia przeszła od czasów camery obscury aż do dzisiaj, zobaczcie dokumentalną serię stworzoną przez Goerge Eastman Museum. To fantastyczna podróż przez najważniejsze techniki i odkrycia, które zrewolucjonizowały to medium.
0
Tadeusz Rolke: „Sztuka nie polega na pokazywaniu piękna”
13 Sie 2018
Od czwartku, w warszawskiej galerii Le Guern można oglądać najnowszy projekt Tadeusza Rolke, jednego z mistrzów polskiej fotografii. W dniu wernisażu rozmawialiśmy z autorem o powstawaniu najnowszej serii.
0
Karen Miranda Rivadeneira odtwarza swoje dzieciństwo. "Pomysł ten zrodził się z rozmyślań o pamięci i jej niedoskonałości”
7 Sie 2018
“Uświadomiłam sobie, że brakuje mi wiedzy o mnie samej. Rozmyślając o pamięci i jej wadliwości, postanowiłam odkopać osobiste mity i rodzinne historie” - opowiada nam o swoim projekcie amerykańska fotograf.
0