Lookout Unpublished 2: Przemek Dzienis

Już jutro, w czwartek 7 listopada o godz. 18:30 odbędzie się kolejne spotkanie w ramach cyklu Lookout Unpublished 2. Tym razem gościem Lookout Gallery będzie Przemek Dzienis. Wstęp wolny.
Przemek Dzienis, Pozycja 1, z serii "Gry i zabawy cielesne" 2013


Zwielokrotnienie i wzajemne usytuowanie postaci, odnajdywanie się obiektu w przestrzeni oraz motywacja działania w przestrzeni to obszar obecnych zainteresowań Przemka Dzienisa. W "Grach i zabawach cielesnych" tworzy on nowe struktury humanoidalne i dynamizuje je dzięki poszatkowaniu i zestawieniu wybranych fragmentów w precyzyjnie przemyślanej konfiguracji.

Prezentowana podczas spotkania Lookout Unpublished2 seria polaroidów "Gry i zabawy cielesne" zostanie pokazana w ramach 8. Biennale Fotografii w Poznaniu w terminie 15.11.2013-15.12.2013 i będzie częścią przygotowanej przez Witolda Kanickiego wystawy zbiorowej "Instant curiosities" retrospektywnego przeglądu polskich fotografii wykonanych w technice polaroidu i jej pokrewnych.

Przemek Dzienis (ur. 1984), absolwent PWSFTviT w Łodzi. W swojej pracy koncentruje się się głównie na portrecie. Realizuje również rzeźbiarskie instalacje reinterpretujące momenty fotograficzne. Jego wystawy indywidualne pokazywane były w Budapeszcie, Warszawie, Łodzi i Poznaniu. Mieszka i pracuje w Warszawie.

Ideą cyklu Lookout Unpublished jest pokazanie nigdzie jeszcze dotąd nie prezentowanych projektów z obszaru fotografii, niepublikowanych nie znaczy jednak najnowszych. I choć przedstawione mogą być dopiero co powstałe prace (które za chwilę będą wystawione, wydrukowane w formie katalogów lub umieszczone na stronach internetowych), to również publiczność może zapoznać się z tymi, które z różnych powodów schowano do szuflady lub odłożono na bok. Prosta formuła cyklu opiera się na prezentacji projektów przez artystów bądź kuratorów. Opowiadają oni o swoich pracach czy wystawach, procesie ich tworzenia i wyjaśniają dlaczego wykonane przez nich fotografie nie ujrzały jeszcze światła dziennego.

Szczegóły na stronach:
www.facebook.com
lookoutgallery.pl
 

Lookout Unpublished 2: Przemek Dzienis
Termin: 7.11.2013, godz. 18:30

Lookout Gallery
ul. Puławska 41/lok. 22
Warszawa
Komentarze
Polecane artykuły
Witold Ziomek i Michał Sadowski nagrodzeni w konkursie fotografii dronowej Skypixel 2018
22 Mar 2019
Poznaliśmy wyniki tegorocznej odsłony jednego z największych konkursów fotografii lotniczej. Wśród laureatów znalazło się dwóch Polaków. Zobaczcie galerię najlepszych podniebnych zdjęć.
0
Poczuj magię natury płynącą ze zdjęć laureatów International Garden Photographer of the Year
21 Mar 2019
Za nami 12. edycja prestiżowego konkursu International Garden Photographer of the Year. Jak zwykle otrzymujemy urok przyrody najdalszych zakątków świata oraz prawdziwy czar natury z całą paletą barw zaprezentowanych na nagrodzonych zdjęciach laureatów.
0
Polacy wśród zwycięzców FEP European Professional Photographer of the Year 2019. Zobacz najlepsze prace
19 Mar 2019
Organizacja FEP od 1999 roku zrzesza i wspiera zawodowych fotografów pracujących na terenie Europy. Od dekady organizuje także konkurs fotograficzny. Miło nam poinformować, że w tym roku na podium stanęli także fotografowie z Polski.
0
“Nie chcę produkować obrazów, które dostaną dużo lajków na Instagramie” - Rozmowa z Rafałem Milachem
15 Mar 2019
O nowych projektach i wielopłaszczyznowych narracjach, w których mierzy się z problemami współczesnego świata, z pierwszym Polakiem zaproszonym do Magnum Photos rozmawia Marcin Grabowiecki.
4