Lookout Unpublished 2: Przemek Dzienis

Już jutro, w czwartek 7 listopada o godz. 18:30 odbędzie się kolejne spotkanie w ramach cyklu Lookout Unpublished 2. Tym razem gościem Lookout Gallery będzie Przemek Dzienis. Wstęp wolny.
Przemek Dzienis, Pozycja 1, z serii "Gry i zabawy cielesne" 2013


Zwielokrotnienie i wzajemne usytuowanie postaci, odnajdywanie się obiektu w przestrzeni oraz motywacja działania w przestrzeni to obszar obecnych zainteresowań Przemka Dzienisa. W "Grach i zabawach cielesnych" tworzy on nowe struktury humanoidalne i dynamizuje je dzięki poszatkowaniu i zestawieniu wybranych fragmentów w precyzyjnie przemyślanej konfiguracji.

Prezentowana podczas spotkania Lookout Unpublished2 seria polaroidów "Gry i zabawy cielesne" zostanie pokazana w ramach 8. Biennale Fotografii w Poznaniu w terminie 15.11.2013-15.12.2013 i będzie częścią przygotowanej przez Witolda Kanickiego wystawy zbiorowej "Instant curiosities" retrospektywnego przeglądu polskich fotografii wykonanych w technice polaroidu i jej pokrewnych.

Przemek Dzienis (ur. 1984), absolwent PWSFTviT w Łodzi. W swojej pracy koncentruje się się głównie na portrecie. Realizuje również rzeźbiarskie instalacje reinterpretujące momenty fotograficzne. Jego wystawy indywidualne pokazywane były w Budapeszcie, Warszawie, Łodzi i Poznaniu. Mieszka i pracuje w Warszawie.

Ideą cyklu Lookout Unpublished jest pokazanie nigdzie jeszcze dotąd nie prezentowanych projektów z obszaru fotografii, niepublikowanych nie znaczy jednak najnowszych. I choć przedstawione mogą być dopiero co powstałe prace (które za chwilę będą wystawione, wydrukowane w formie katalogów lub umieszczone na stronach internetowych), to również publiczność może zapoznać się z tymi, które z różnych powodów schowano do szuflady lub odłożono na bok. Prosta formuła cyklu opiera się na prezentacji projektów przez artystów bądź kuratorów. Opowiadają oni o swoich pracach czy wystawach, procesie ich tworzenia i wyjaśniają dlaczego wykonane przez nich fotografie nie ujrzały jeszcze światła dziennego.

Szczegóły na stronach:
www.facebook.com
lookoutgallery.pl
 

Lookout Unpublished 2: Przemek Dzienis
Termin: 7.11.2013, godz. 18:30

Lookout Gallery
ul. Puławska 41/lok. 22
Warszawa
 
Komentarze
Polecane artykuły
Jeśli podróż, to tylko z aparatem. Zobaczcie najlepsze zdjęcia z konkursu Travel Photographer of the Year 2018
13 Gru 2018
Poznaliśmy zwycięzców jednego z największych konkursów poświęconych fotografii podróżniczej. Finałowa galeria TPOTY 2019 to zarówno ujmujące zdjęcia natury jak i ciekawe reportaże.
0
Natura, miejsca, ludzie, czyli najlepsze zdjęcia z konkursu National Geographic Photo Contest 2018
7 Gru 2018
Poznaliśmy wyniki tegorocznej edycji National Geographic Photo Contest. Finałowa galeria to zarówno piękne kadry, jak i przykład niszczącej działalności człowieka. Zobaczcie zwycięskie zdjęcia.
1
Oto wyniki Leica Street Photo 2018 - zobacz najlepsze polskie zdjęcia uliczne
28 Lis 2018
Dobiegła końca 8. edycja konkursu fotografii ulicznej organizowanego przez Leikę. Głównego zwycięzcę poznamy jutro, a już teraz możemy oglądać kompletną galerię finalistów.
4
Kalendarz Lavazza 2019 - natura jako sztuka w nowej, oryginalnej odsłonie
22 Lis 2018
4 kontynenty, 6 wyjątkowych instalacji artystycznych, kobiecie spojrzenie. Tak w skrócie można opisać najnowszą, zaskakująca edycję kalendarza Lavazza, za której sterami stanęła związana z National Geographic, sześciokrotna laureatka nagrody WPP Ami Vitale.
0