Lookout Unpublished 2: Łódź Kaliska

Autor: Marcin Grabowiecki

29 Październik 2013
Artykuł na: 2-3 minuty
Już jutro, w środę 30 października o godz. 18:30 w Lookout Gallery odbędzie się kolejne spotkanie w ramach cyklu Lookout Unpublished 2, tym razem z członkami awangardowej grupy Łódź Kaliska.
Łódź Kaliska, z serii WENECJA-rajstopy-ŁÓDŹ KALISKA-reklama, 1999

Lookout Gallery zaprasza na drugie spotkanie z cyklu "Lookout Unpublished 2", które będzie opowiadać o serii zdjęć wykonanych w 1999 roku przez trzech członków Łodzi Kaliskiej (Marka Janiaka, Andrzeja Kwietniewskiego i Andrzeja Świetlika) na zamówienie producenta rajstop z Aleksandrowa Łódzkiego. Efekt ich tygodniowego wypadu do północnych Włoch miał zostać wykorzystany w celach reklamowych, jednak fotograficzny zapis happeningu z rajstopami nie przypadł zleceniodawcy do gustu. Zdjęcia zamiast w prasie, znalazły się w szufladzie. Podczas spotkania członkowie Łodzi Kaliskiej opowiedzą o kulisach powstania tego cyklu.

Czytaj także:Lookout Unpublished 2: Kama Rokicka i Monika Kotecka

Łódź Kaliska, grupa neoawangardowa założona w 1979 roku przez Marka Janiaka, Andrzeja Kwietniewskiego, Adama Rzepeckiego, Andrzeja Świetlika i Andrzeja Wielogórskiego. W początkowym okresie działalności grupa tworzyła sztukę konceptualną ze szczególnym uwzględnieniem trzech mediów: fotografii, filmu eksperymentalnego oraz performance. Poczynając od roku 1980 bliskie Łodzi Kaliskiej stały się interwencje w konwencji dadaistyczno-surrealistycznej. Działania grupy w latach 90. oraz współcześnie nadal oscylują wokół atmosfery zgrywy, zabawy, ale stanowią także nierzadko zgryźliwy komentarz na temat polskiego patriotyzmu, religijności, sceny artystycznej czy realiów państwa.

Wstęp wolny.

Lookout Unpublished 2: Łódź Kaliska
Termin: 30.10.2013, godz. 18:30

Lookout Gallery
ul. Puławska 41/lok. 22
Warszawa

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
Jak zrobić oryginalne zdjęcie na walentynki? Zapytaliśmy ChatGPT
Jak zrobić oryginalne zdjęcie na walentynki? Zapytaliśmy ChatGPT
Nadal myślisz, że najlepszym pomysłem na walentynkowe zdjęcie jest serce narysowane na zaparowanej szybie? Zobaczcie, co na ten temat ma do powiedzenia sztuczna inteligencja.
4
Oświetlenie filmowe w fotografii portretowej - GlareOne LED 300 BiColor D w praktyce
Oświetlenie filmowe w fotografii portretowej - GlareOne LED 300 BiColor D w praktyce
Filmowo-fotograficzny świat nie mógłby istnieć bez światła. W tym artykule fotograf Piotr Werner na przykładzie lamp GlareOne 300 BiColor D pokazuje trzy filmowe ustawienia...
10
Jak wybrać kartę pamięci – pojemną, szybką, niekoniecznie drogą
Jak wybrać kartę pamięci – pojemną, szybką, niekoniecznie drogą
Wybór nośnika pamięci zależy nie tylko od tego, jaki typ kart akceptuje nasz aparat, kamera lub dron, ale także, a może przede wszystkim, od rodzaju materiałów, jakie za pomocą tych urządzeń...
19
Powiązane artykuły