Lookout Unpublished 2: Kama Rokicka i Monika Kotecka

Autor: Marcin Grabowiecki

23 Październik 2013
Artykuł na: 4-5 minut
Lookout Gallery wznawia cykl spotkań "Lookout Unpublished". Jego ideą jest pokazanie nigdzie jeszcze dotąd niepublikowanych projektów z obszaru fotografii. Jako pierwsze swój projekt zaprezentują Kama Rokicka i Monika Kotecka. W czwartek, 24 października o godz. 18:30 artystki opowiedzą o książce "Układ w stanie równowagi".
Kama Rokicka, Monika Kotecka, Bez tytułu, z serii "Układ w stanie równowagi", 2012

Lookout Gallery zaprasza na serię spotkań "Lookout Unpublished". Ideą cyklu jest pokazanie nigdzie jeszcze dotąd nie prezentowanych projektów z obszaru fotografii, niepublikowanych nie znaczy jednak najnowszych. I choć przedstawione mogą być dopiero co powstałe prace (które za chwilę będą wystawione, wydrukowane w formie katalogów lub umieszczone na stronach internetowych), to również publiczność może zapoznać się z tymi, które z różnych powodów schowano do szuflady lub odłożono na bok. Prosta formuła cyklu opiera się na prezentacji projektów przez artystów bądź kuratorów. Opowiadają oni o swoich pracach czy wystawach, procesie ich tworzenia i wyjaśniają dlaczego wykonane przez nich fotografie nie ujrzały jeszcze światła dziennego.

"Układ w stanie równowagi" Kamy Rokickiej i Moniki Koteckiej jest skończonym projektem albumu, który czeka na wydrukowanie. Autorki, dwie młode kobiety, sumują w nim swoje dwa światy tworząc nieistniejącą rzeczywistość. Ich tożsamości zacierają się i stapiają w figurę niemożliwą - fikcyjną postać, symboliczne kobiece alter ego.

Nie wiadomo, kto zrobił które zdjęcie i kto jest kim. Bohaterka pragnie mieć wszystko i wszystkiego doświadczać. I to właśnie dostaje: rodzinę, przygody z różnymi chłopakami, udomowienie, podróże, miłość, seks, samotność i szaleństwo. Projekt graficzny albumu został przygotowany przez Monikę Krzesiak z figastudio.

Kama Rokicka (ur. 1976), fotografka i graficzka. W 2013 roku obroniła dyplom w Instytucie Twórczej Fotografii w Opawie. Swoje prace pokazywała m.in. na wystawach w Cieszynie, Gliwicach, Hadze, Łodzi, Opawie, Pradze, Warszawie i Wrocławiu. Zawodowo zajmuje się tworzeniem identyfikacji wizualnej, realizuje zlecenia reklamowe, robi zdjęcia wnętrz i architektury. Obecnie pracuje nad książką na temat self-publishingu fotograficznego w Polsce.

Monika Kotecka (ur. 1981), operatorka i fotografka. Jej filmy pokazywane były na Berlinale, w Cannes, na Nowych Horyzontach, a fotografie - w Pradze, Wiedniu, Wrocławiu i Warszawie. Jej tegorocznym operatorskim debiutem w kategorii 30' był film "Jak głęboki jest ocean" Filipa Syczyńskiego. Realizuje zdjęcia do fabuł, dokumentów, animacji, reklam i teledysków, na stałe związana z teatrem Maat z Lublina. Jest współzałożycielką wrocławskiego kolektywu Fopa Film Family.

Lookout Unpublished: Kama Rokicka i Monika Kotecka
Termin: 24.10.2013, godz. 18.30

Lookout Gallery
ul. Puławska 41/lok. 22
Warszawa

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
Jak zrobić oryginalne zdjęcie na walentynki? Zapytaliśmy ChatGPT
Jak zrobić oryginalne zdjęcie na walentynki? Zapytaliśmy ChatGPT
Nadal myślisz, że najlepszym pomysłem na walentynkowe zdjęcie jest serce narysowane na zaparowanej szybie? Zobaczcie, co na ten temat ma do powiedzenia sztuczna inteligencja.
4
Oświetlenie filmowe w fotografii portretowej - GlareOne LED 300 BiColor D w praktyce
Oświetlenie filmowe w fotografii portretowej - GlareOne LED 300 BiColor D w praktyce
Filmowo-fotograficzny świat nie mógłby istnieć bez światła. W tym artykule fotograf Piotr Werner na przykładzie lamp GlareOne 300 BiColor D pokazuje trzy filmowe ustawienia...
10
Jak wybrać kartę pamięci – pojemną, szybką, niekoniecznie drogą
Jak wybrać kartę pamięci – pojemną, szybką, niekoniecznie drogą
Wybór nośnika pamięci zależy nie tylko od tego, jaki typ kart akceptuje nasz aparat, kamera lub dron, ale także, a może przede wszystkim, od rodzaju materiałów, jakie za pomocą tych urządzeń...
19
Powiązane artykuły