Lookout Unpublished 3: Dominika Gęsicka

Autor: Marcin Grabowiecki

9 Maj 2014
Artykuł na: 2-3 minuty
W ramach trzeciej odsłony cyklu "Lookout Unpublished" zobaczymy prace Dominiki Gęsickiej. Spotkanie, w którym udział weźmie również kuratorka Agata Ubysz i Aleksander Włodyka, koordynator wystaw sekcji ShowOFF Miesiąca Fotografii w Krakowie, rozpocznie się w środę, 14 maja o godz. 18:30 w Lookout Gallery w Warszawie.

Ideą cyklu Lookout Unpublished jest prezentacja nigdzie dotychczas nie publikowanych fotografii. Prosta formuła spotkań opiera się na omawianiu projektów przez artystów i kuratorów, którzy skupiają się na procesie twórczym i okolicznościach, w jakich powstały prace. Tym razem przedstawimy fotografie Dominiki Gęsickiej. Wernisaże jej wystawy odbędzie się już 17 maja w Krakowie.

W spotkaniu, oprócz autorki i kuratorki Agaty Ubysz, weźmie udział Aleksander Włodyka, koordynator wystaw sekcji ShowOFF Miesiąca Fotografii w Krakowie.

Więcej o projekcie Dominiki Gęsickiej:

José i Antonio naprawiają deski do krojenia mięsa (po hiszpańsku pilón) w małym warsztacie w Barcelonie. Po godzinach ich zakład, wyposażony w łóżko, kamerę i lustra, zamienia się w miejsce schadzek z okolicznymi prostytutkami. Fotografie Dominiki Gęsickiej dokumentują obsesję dwóch przyjaciół na punkcie seksu i ujawniają fragmenty ich intymnych spotkań. Patrząc na kolorowe odbitki, mamy wrażenie dobrze wyreżyserowanego spektaklu, którego aktorzy czują się wyjątkowo swobodnie. Widz zostaje także skonfrontowany z przeszłością: wyciągniętymi z szuflad fotografiami - swoistym sekretnym archiwum wizyt i domowych filmów porno. Wykonane przez Gęsicką ujęcia prostego, zagraconego pamiątkami i fetyszami wnętrza dopowiadają resztę historii, która odbywa się za zamkniętymi drzwiami warsztatu.

Dominika Gęsicka (ur. 1981, Włocławek), studentka Instytutu Kreatywnej Fotografii w Opawie i absolwentka Szkoły Głównej Handlowej. Laureatka siódmej edycji Fotoprezentacji organizowanych przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych "ę". Uczestniczyła w warsztatach m.in. z Markiem Powerem, Davidem Alanem Harvey'em czy Peterem van Agtmaelem.

Dominika GęsickaEl pilón

Kuratorka: Agata Ubysz

Termin: 14 maja 2014, godz. 18.30

Lookout Gallery
ul. Puławska 41/22
Warszawa

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
Jak zrobić oryginalne zdjęcie na walentynki? Zapytaliśmy ChatGPT
Jak zrobić oryginalne zdjęcie na walentynki? Zapytaliśmy ChatGPT
Nadal myślisz, że najlepszym pomysłem na walentynkowe zdjęcie jest serce narysowane na zaparowanej szybie? Zobaczcie, co na ten temat ma do powiedzenia sztuczna inteligencja.
4
Oświetlenie filmowe w fotografii portretowej - GlareOne LED 300 BiColor D w praktyce
Oświetlenie filmowe w fotografii portretowej - GlareOne LED 300 BiColor D w praktyce
Filmowo-fotograficzny świat nie mógłby istnieć bez światła. W tym artykule fotograf Piotr Werner na przykładzie lamp GlareOne 300 BiColor D pokazuje trzy filmowe ustawienia...
10
Jak wybrać kartę pamięci – pojemną, szybką, niekoniecznie drogą
Jak wybrać kartę pamięci – pojemną, szybką, niekoniecznie drogą
Wybór nośnika pamięci zależy nie tylko od tego, jaki typ kart akceptuje nasz aparat, kamera lub dron, ale także, a może przede wszystkim, od rodzaju materiałów, jakie za pomocą tych urządzeń...
19
Powiązane artykuły