Lookout Unpublished 3: Dominika Gęsicka

Autor: Marcin Grabowiecki

9 Maj 2014
Artykuł na: 2-3 minuty
W ramach trzeciej odsłony cyklu "Lookout Unpublished" zobaczymy prace Dominiki Gęsickiej. Spotkanie, w którym udział weźmie również kuratorka Agata Ubysz i Aleksander Włodyka, koordynator wystaw sekcji ShowOFF Miesiąca Fotografii w Krakowie, rozpocznie się w środę, 14 maja o godz. 18:30 w Lookout Gallery w Warszawie.

Ideą cyklu Lookout Unpublished jest prezentacja nigdzie dotychczas nie publikowanych fotografii. Prosta formuła spotkań opiera się na omawianiu projektów przez artystów i kuratorów, którzy skupiają się na procesie twórczym i okolicznościach, w jakich powstały prace. Tym razem przedstawimy fotografie Dominiki Gęsickiej. Wernisaże jej wystawy odbędzie się już 17 maja w Krakowie.

W spotkaniu, oprócz autorki i kuratorki Agaty Ubysz, weźmie udział Aleksander Włodyka, koordynator wystaw sekcji ShowOFF Miesiąca Fotografii w Krakowie.

Więcej o projekcie Dominiki Gęsickiej:

José i Antonio naprawiają deski do krojenia mięsa (po hiszpańsku pilón) w małym warsztacie w Barcelonie. Po godzinach ich zakład, wyposażony w łóżko, kamerę i lustra, zamienia się w miejsce schadzek z okolicznymi prostytutkami. Fotografie Dominiki Gęsickiej dokumentują obsesję dwóch przyjaciół na punkcie seksu i ujawniają fragmenty ich intymnych spotkań. Patrząc na kolorowe odbitki, mamy wrażenie dobrze wyreżyserowanego spektaklu, którego aktorzy czują się wyjątkowo swobodnie. Widz zostaje także skonfrontowany z przeszłością: wyciągniętymi z szuflad fotografiami - swoistym sekretnym archiwum wizyt i domowych filmów porno. Wykonane przez Gęsicką ujęcia prostego, zagraconego pamiątkami i fetyszami wnętrza dopowiadają resztę historii, która odbywa się za zamkniętymi drzwiami warsztatu.

Dominika Gęsicka (ur. 1981, Włocławek), studentka Instytutu Kreatywnej Fotografii w Opawie i absolwentka Szkoły Głównej Handlowej. Laureatka siódmej edycji Fotoprezentacji organizowanych przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych "ę". Uczestniczyła w warsztatach m.in. z Markiem Powerem, Davidem Alanem Harvey'em czy Peterem van Agtmaelem.

Dominika GęsickaEl pilón

Kuratorka: Agata Ubysz

Termin: 14 maja 2014, godz. 18.30

Lookout Gallery
ul. Puławska 41/22
Warszawa

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
Jaki obiektyw do filmowania aparatem? Podpowiadamy, które modele najlepiej sprawdzą się w realizacjach wideo [PORADNIK]
Jaki obiektyw do filmowania aparatem? Podpowiadamy, które modele najlepiej sprawdzą się w...
Wybór optyki do zdjęć wydaje się prosty. Filmowanie to jednak zupełnie inna para kaloszy. Podpowiadamy z jakich obiektywów warto korzystać, by praca wideo była...
24
Kolor w fotografii - czyli jak zarządzać barwą, aby odnieść sukces
Kolor w fotografii - czyli jak zarządzać barwą, aby odnieść sukces
O teorii barw i o tym, jak je łączyć, a także co trzeba wiedzieć i jaki sprzęt posiadać, aby prawidłowo zarządzać kolorem w fotografii studyjnej, na praktycznych przykładach opowiada Piotr...
43
Tworzysz archiwum zdjęć z wakacji? Znajdź dla nich dobrą oprawę!
Tworzysz archiwum zdjęć z wakacji? Znajdź dla nich dobrą oprawę!
Wakacje to doskonała okazja, żeby chwycić za aparat fotograficzny. Niezależnie od tego, czy przywozisz z nich piękne...
18
Powiązane artykuły