Lookout Unpublished 3: Dominika Gęsicka

Autor: Marcin Grabowiecki

9 Maj 2014
Artykuł na: 2-3 minuty
W ramach trzeciej odsłony cyklu "Lookout Unpublished" zobaczymy prace Dominiki Gęsickiej. Spotkanie, w którym udział weźmie również kuratorka Agata Ubysz i Aleksander Włodyka, koordynator wystaw sekcji ShowOFF Miesiąca Fotografii w Krakowie, rozpocznie się w środę, 14 maja o godz. 18:30 w Lookout Gallery w Warszawie.

Ideą cyklu Lookout Unpublished jest prezentacja nigdzie dotychczas nie publikowanych fotografii. Prosta formuła spotkań opiera się na omawianiu projektów przez artystów i kuratorów, którzy skupiają się na procesie twórczym i okolicznościach, w jakich powstały prace. Tym razem przedstawimy fotografie Dominiki Gęsickiej. Wernisaże jej wystawy odbędzie się już 17 maja w Krakowie.

W spotkaniu, oprócz autorki i kuratorki Agaty Ubysz, weźmie udział Aleksander Włodyka, koordynator wystaw sekcji ShowOFF Miesiąca Fotografii w Krakowie.

Więcej o projekcie Dominiki Gęsickiej:

José i Antonio naprawiają deski do krojenia mięsa (po hiszpańsku pilón) w małym warsztacie w Barcelonie. Po godzinach ich zakład, wyposażony w łóżko, kamerę i lustra, zamienia się w miejsce schadzek z okolicznymi prostytutkami. Fotografie Dominiki Gęsickiej dokumentują obsesję dwóch przyjaciół na punkcie seksu i ujawniają fragmenty ich intymnych spotkań. Patrząc na kolorowe odbitki, mamy wrażenie dobrze wyreżyserowanego spektaklu, którego aktorzy czują się wyjątkowo swobodnie. Widz zostaje także skonfrontowany z przeszłością: wyciągniętymi z szuflad fotografiami - swoistym sekretnym archiwum wizyt i domowych filmów porno. Wykonane przez Gęsicką ujęcia prostego, zagraconego pamiątkami i fetyszami wnętrza dopowiadają resztę historii, która odbywa się za zamkniętymi drzwiami warsztatu.

Dominika Gęsicka (ur. 1981, Włocławek), studentka Instytutu Kreatywnej Fotografii w Opawie i absolwentka Szkoły Głównej Handlowej. Laureatka siódmej edycji Fotoprezentacji organizowanych przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych "ę". Uczestniczyła w warsztatach m.in. z Markiem Powerem, Davidem Alanem Harvey'em czy Peterem van Agtmaelem.

Dominika GęsickaEl pilón

Kuratorka: Agata Ubysz

Termin: 14 maja 2014, godz. 18.30

Lookout Gallery
ul. Puławska 41/22
Warszawa

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
Perseidy 2023: Jak sfotografować sierpniowy deszcz meteorów?
Perseidy 2023: Jak sfotografować sierpniowy deszcz meteorów?
13 sierpnia 2023 roku przypada maksimum Perseidów, nazywane potocznie nocą spadających gwiazd. Podpowiadamy jak obserwować i uchwycić na zdjęciach to coroczne widowisko.
80
Rób jeszcze lepsze zdjęcia w podróży
Rób jeszcze lepsze zdjęcia w podróży
Jak z wakacyjnych wojaży przywieźć zdjęcia pełne słońca? Mamy na to kilka sprawdzonych sposobów!
13
Znajdź swój własny wizualny styl - 8 kroków do lepszych zdjęć
Znajdź swój własny wizualny styl - 8 kroków do lepszych zdjęć
W tym artykule postaramy się zachęcić Cię do pójścia własną drogą. Podpowiemy jak tworzyć obrazy, które są nowoczesne, zachowują komercyjny potencjał, ale nadal pozostawiają przestrzeń do...
55
Powiązane artykuły