Pokaż zdjęcia na Miesiącu Fotografii w Krakowie 2022 - ostatnie dni naboru do sekcji ShowOFF

Autor: Redakcja Fotopolis

4 Styczeń 2022
Artykuł na: 4-5 minut

Trwa nabór do konkursu ShowOFF 2022! Każdy z sześciu laureatów, pod opieką znanego kuratora będzie pracował nad indywidualną wystawą podczas jubileuszowej 20. edycji Miesiąca Fotografii.

Tylko do 9 stycznia 2022 można zgłaszać swoje projekty do konkursu ShowOFF, odbywającego się w ramach Miesiąca Fotografii w Krakowie. Sekcja ShowOFF jest jedną z kluczowych części festiwalu i jednym z najważniejszych konkursów dla twórców wizualnych w Polsce.

Spośród wszystkich zgłoszeń, jury w składzie: Iñaki Domingo, Katarzyna Kozyra, Lola Paprocka, Inga Schneider, Clare Strand i Magdalena Ujma, wyłoni grupę 6 laureatów. Każdy ze zwycięzców zaprezentuje swój projekt w formie indywidualnej wystawy. Jury z niecierpliwością wypatruje oryginalnych, różnorodnych, świeżych i kreatywnych projektów.

Formuła konkursu - jak aplikować do ShowOFF 2022?

Konkurs ma formułę otwartą. Każda osoba może zgłosić maksymalnie dwa projekty, które jeszcze nigdy nie były prezentowane na indywidualnych lub zbiorowych wystawach prezentowanych w wiodących galeriach lub instytucjach kultury.

Zgłoszenia należy przesyłać za pośrednictwem platformy picter.com do 9 stycznia 2022 roku, wypełniając formularz zgłoszeniowy i opłacając wpisowe w wysokości 30 euro za jeden projekt. Spośród wszystkich zgłoszeń, jury wyłoni sześcioro laureatek i laureatów. Każdy ze zwycięskich projektów zaprezentowany zostanie w formie indywidualnej wystawy podczas jubileuszowej 20. edycji Miesiąca Fotografii w Krakowie.

Jędrzej Nowicki, "Blizny", ShowOFF 2021, fot. Kamil Krajewski

Mentorki i mentorzy indywidualnie poprowadzą uczestników przez wszystkie etapy realizacji projektu artystycznego oraz wystawy – od opracowania koncepcji i selekcji materiału, przez dobór formatów oraz materiałów (papierów, ram itp.) i stworzenie tekstów towarzyszących wystawie, aż po ostateczną aranżację przestrzeni.

Na ShowOFF debiutowali wiodący fotografowie młodego pokolenia

Tomasz Kawecki, "Leże", ShowOFF 2021, fot. Kamil Krajewski

Udział w Sekcji ShowOFF to dołączenie do platformy wymiany wiedzy i doświadczeń o międzynarodowym charakterze, która umożliwia nawiązanie długofalowych relacji i współpracy z przedstawicielami środowiska artystycznego. Pod skrzydłami Miesiąca Fotografii debiutowali tacy artyści jak: Terje Abusdal, Valeria Cherchi, Lena Dobrowolska, Weronika Gęsicka, Oktawian Jurczykowski, Diana Lelonek, Michał Łuczak, Zosia Promińska, Łukasz Rusznica czy Kuba Stępień. Ich kariery potwierdzają, że profesjonalna opieka mentorska na początku drogi artystycznej jest doświadczeniem niezwykle ważnym i potrzebnym.

Lista zwycięzców zostanie ogłoszona pod koniec stycznia 2022 roku. Więcej informacji znajdziecie na stronie photomonth.com.

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Ciągi projekcyjne - obszerna retrospektywa Zygmunta Rytki w Galerii Studio. To pierwsza taka wystawa w Warszawie
Ciągi projekcyjne - obszerna retrospektywa Zygmunta Rytki w Galerii Studio. To pierwsza taka...
Galeria Studio zaprasza na pierwszą tak dużą przekrojową wystawę twórczości Zygmunta Rytki Prezentowaną w Warszawie. Dwa piętra galerii wypełni kilkanaście autorskich cykli, mało znane...
6
Pimp My Channel - ruszył konkurs dla internetowych twórców wideo. Do wygrania sprzęt Canon i Zhiyun
Pimp My Channel - ruszył konkurs dla internetowych twórców wideo. Do wygrania sprzęt Canon i Zhiyun
Cyfrowe.pl wraz z marką Canon zapraszają do wzięcia udziału w konkursie Pimp My Channel. Pokaż kulisy swojej pracy i zgarnij sprzęt wideo znanych marek.
1
Sprawdź świąteczne promocje na sprzęt Manfrotto, Lowepro i JOBY
Sprawdź świąteczne promocje na sprzęt Manfrotto, Lowepro i JOBY
Skorzystaj z grudniowych promocji! W atrakcyjnych cenach kupisz statywy Manfrotto, plecaki i torby Lowepro oraz akcesoria JOBY
2
Powiązane artykuły