Pokaż zdjęcia na Miesiącu Fotografii w Krakowie 2022 - ostatnie dni naboru do sekcji ShowOFF

Autor: Redakcja Fotopolis

4 Styczeń 2022
Artykuł na: 4-5 minut

Trwa nabór do konkursu ShowOFF 2022! Każdy z sześciu laureatów, pod opieką znanego kuratora będzie pracował nad indywidualną wystawą podczas jubileuszowej 20. edycji Miesiąca Fotografii.

Tylko do 9 stycznia 2022 można zgłaszać swoje projekty do konkursu ShowOFF, odbywającego się w ramach Miesiąca Fotografii w Krakowie. Sekcja ShowOFF jest jedną z kluczowych części festiwalu i jednym z najważniejszych konkursów dla twórców wizualnych w Polsce.

Spośród wszystkich zgłoszeń, jury w składzie: Iñaki Domingo, Katarzyna Kozyra, Lola Paprocka, Inga Schneider, Clare Strand i Magdalena Ujma, wyłoni grupę 6 laureatów. Każdy ze zwycięzców zaprezentuje swój projekt w formie indywidualnej wystawy. Jury z niecierpliwością wypatruje oryginalnych, różnorodnych, świeżych i kreatywnych projektów.

Formuła konkursu - jak aplikować do ShowOFF 2022?

Konkurs ma formułę otwartą. Każda osoba może zgłosić maksymalnie dwa projekty, które jeszcze nigdy nie były prezentowane na indywidualnych lub zbiorowych wystawach prezentowanych w wiodących galeriach lub instytucjach kultury.

Zgłoszenia należy przesyłać za pośrednictwem platformy picter.com do 9 stycznia 2022 roku, wypełniając formularz zgłoszeniowy i opłacając wpisowe w wysokości 30 euro za jeden projekt. Spośród wszystkich zgłoszeń, jury wyłoni sześcioro laureatek i laureatów. Każdy ze zwycięskich projektów zaprezentowany zostanie w formie indywidualnej wystawy podczas jubileuszowej 20. edycji Miesiąca Fotografii w Krakowie.

Jędrzej Nowicki, "Blizny", ShowOFF 2021, fot. Kamil Krajewski

Mentorki i mentorzy indywidualnie poprowadzą uczestników przez wszystkie etapy realizacji projektu artystycznego oraz wystawy – od opracowania koncepcji i selekcji materiału, przez dobór formatów oraz materiałów (papierów, ram itp.) i stworzenie tekstów towarzyszących wystawie, aż po ostateczną aranżację przestrzeni.

Na ShowOFF debiutowali wiodący fotografowie młodego pokolenia

Tomasz Kawecki, "Leże", ShowOFF 2021, fot. Kamil Krajewski

Udział w Sekcji ShowOFF to dołączenie do platformy wymiany wiedzy i doświadczeń o międzynarodowym charakterze, która umożliwia nawiązanie długofalowych relacji i współpracy z przedstawicielami środowiska artystycznego. Pod skrzydłami Miesiąca Fotografii debiutowali tacy artyści jak: Terje Abusdal, Valeria Cherchi, Lena Dobrowolska, Weronika Gęsicka, Oktawian Jurczykowski, Diana Lelonek, Michał Łuczak, Zosia Promińska, Łukasz Rusznica czy Kuba Stępień. Ich kariery potwierdzają, że profesjonalna opieka mentorska na początku drogi artystycznej jest doświadczeniem niezwykle ważnym i potrzebnym.

Lista zwycięzców zostanie ogłoszona pod koniec stycznia 2022 roku. Więcej informacji znajdziecie na stronie photomonth.com.

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Sfotografuj wolność i wygraj aparat Canon EOS R10 z obiektywem
Sfotografuj wolność i wygraj aparat Canon EOS R10 z obiektywem
Cyfrowe.pl i Canon zapraszają do udziału w konkursie fotograficznym, w którym nagrodą główną jest aparat Canon EOS R10 z obiektywem RF-S 18-150 mm. Wszystkie...
81
Jak patrzy system? Wystawa fotografii z Instytutu Pamieci Narodowej
Jak patrzy system? Wystawa fotografii z Instytutu Pamieci Narodowej
Wrocławska galeria Miejsce przy miejscu zaprasza na wystawę „Gdy spojrzysz mi w oczy dwa razy, rozchylę usta lub zacisnę pięści”, na której zobaczymy wyselekcjonowane...
14
Festiwal w Ramach Sopotu 2022 - polscy fotografowie interpretują temat fenomenu
Festiwal w Ramach Sopotu 2022 - polscy fotografowie interpretują temat fenomenu
Z początkiem września startuje kolejna, 8. już edycja festiwalu W Ramach Sopotu. Jak zwykle zobaczymy prace przygotowane specjalnie na tę okazję przez rezydentów. W tym roku twórcy zmierzyli się...
3
Powiązane artykuły